Jump to content

Atentie!


Turbo-Mann

Recommended Posts

Pentru cine are aceste modele.

BMW are probleme la ora actuala si in continuare cu motoare de benzina din seria 3/5/6 la injectia directa(direkteinsprizer).

La mai toate masinile produse in Europa intre 03.2007-01.2008 la Piezo injectoare.

Si la mai multe modele din 2008 cu softul(Motorsteuerung).

Deci cine observa ca masina numai functioneaza cum trebuie sa mearga de urgenta la un service autorizat.Nu pot sa dau mai multe detalii.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Daca masina e second hand, cam la revedere cu garantia si altele. daca mergi cu ea la AB romania, la fel - te duci dracului linistit cu hotii si nesimtitii si spertarii aia.

 

BMW este pana la urma un producator de autovehicule, nu mai mult. Nu este Dumnezeul auto. E normal sa aiba erori. E tragic cand le ai fix la masina ta.

 

Sa speram ca vor fi insa cat mai putini astfel de "norocosi" printre noi

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Pentru cine are aceste modele.

BMW are probleme la ora actuala si in continuare cu motoare de benzina din seria 3/5/6 la injectia directa(direkteinsprizer).

La mai toate masinile produse in Europa intre 03.2007-01.2008 la Piezo injectoare.

Si la mai multe modele din 2008 cu softul(Motorsteuerung).

Deci cine observa ca masina numai functioneaza cum trebuie sa mearga de urgenta la un service autorizat.Nu pot sa dau mai multe detalii.

Inca o dovada ca "Bmw nu mai face masini adevarate de prin 95"...scuze de off topic.... :)

Link to comment
Share on other sites

ÂŞi maÂşinile mai vechi aveau problemele lor.

 

De exemplu, siguranĂža ĂŽn caz de accident.

Acest subiect este foarte delicat ......"apropo tabla mea este mai groasa decat tabla ta" :) :)

Eu stiu un lucru...cand am in fata 2 metri de tabla nemteasca, in spate alti doi metri de tabla tot nemteasca (made in RFG :) ) ma simt mult mai sigur decat cu plastic si staniol de imbracat ciocolata....parerea mea :)

Link to comment
Share on other sites

Acest subiect este foarte delicat ......"apropo tabla mea este mai groasa decat tabla ta" :) :)

Eu stiu un lucru...cand am in fata 2 metri de tabla nemteasca, in spate alti doi metri de tabla tot nemteasca (made in RFG :) ) ma simt mult mai sigur decat cu plastic si staniol de imbracat ciocolata....parerea mea :)

 

Nu e chiar aÂşa, E39 e o maÂşinĂŁ foarte solidĂŁ.

 

S-au fĂŁcut teste de impact iar E34 Âşi E36 nu au ieÂşit deloc bine.

 

ÂŞi nu o spun deloc subiectiv, mie chiar ĂŽmi place E34.

Link to comment
Share on other sites

Este valabil Âşi pentru E39?

 

ÂŞi cum aflĂŁm dacĂŁ a existat un recall Âşi primii proprietari nu l-au fĂŁcut?

 

ExistĂŁ o listĂŁ de recall-uri pentru Europa?

Este valabil pentru orice BMW.

Nu stiu daca exista o lista publica, insa daca te duci la orice reprezentanta BMW si le spui seria de caroserie, iti vor spune daca masina are nevoie de un recall.Teoretic :)

 

 

Practic reprezentanta ar trebui sa iti furnizeze o lista cu recall-urile, la cerere.

 

Reprezentanta din Europa nu este obligata sa furnizeze nici o lista.Exista niste mici diferente intre America de Nord si Europa.

Recall-urile care apar pe diverse situri americane nu au absolut nici o valoare pentru BMW-urile din Europa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.