Jump to content

un bmw facut praf...


Krebs

Recommended Posts

Doamne fereste. Eu pe langa seria 7 ala de la Cluj, din care au mai ramas stopurile spate, n-am vazut BMW facut mai varza.. Iti vine sa mergi cu 50 la ora cand vezi accidente de-astea..

 

 

ba eu am vazut tot la stiri acuma de curand niste baietzi care siau luat masina de curand...sdi a mers tipu cu ceva oprieten sau nu mai stiu exact cu cine dar a derapat cand a depasit ceva coloana undeva in jud timisoara si a intrat intrun pom.....cand am vazuut arata mai rau ca asta..........................

Link to comment
Share on other sites

aia era o pisicuta parca...

 

p.s. e jud. timis :twoup:

 

 

mi scuziiii mi scuziii...nu cred ca era pisicutza...parea a e46 din stopu ramas nespart...restu tot era facut zobbbbbbbb....zicea la stiri ca sau chinuit 3 ore sa scoata cadavrele din masina.,.defapt pe al soferului ca pe celalalt la aruncat afara din masina....orcum era praff praff....si amai ajuns si in ceva copaci care aveau multe tufisuri de alea pe langa si era un amestec de fiare si plasticuri si pomi si crengi...super sumbru........

Link to comment
Share on other sites

Foarte nasol

 

Eu sunt gata sa bag mana-n foc ca masina asta a mai trecut prin 2-3 accidente...grave, mai era masina aia pe forum spre sa nu gresesc, fosta lu GBU.. de a trecut prin mana la mai multi de pe forum.. ati vazut si aia la accidentul acela.. rasurnata de cateva ori si au scapat baietii fara nici o problema, banuiesc ca stiti despre ce vorbesc, aia cum credeti ca se va comporta la un accident mai serios ?

 

Sa nu mai vorbim de masinile import USA.. la preturi senzationale... 2006-2007 dar masini care practic sunt resturi de pe autostrada mai multe puse la un loc.. si ajung in romania si la un accident mai serios vedem drame din astea la televizor..

Link to comment
Share on other sites

Sa nu mai vorbim de masinile import USA.. la preturi senzationale... 2006-2007 dar masini care practic sunt resturi de pe autostrada mai multe puse la un loc.. si ajung in romania si la un accident mai serios vedem drame din astea la televizor..

 

Cele dauna totala cu talon rosu, doar pentru export din US. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Sa nu mai vorbim de masinile import USA.. la preturi senzationale... 2006-2007 dar masini care practic sunt resturi de pe autostrada mai multe puse la un loc.. si ajung in romania si la un accident mai serios vedem drame din astea la televizor..

 

Cele dauna totala cu talon rosu, doar pentru export din US. :twoup:

 

Ce fel de talon? Vrei sa pari destept, m-am prins.

 

 

 

Anyway, in State si daca ti-a crapat un far o scoti dauna totala.

Link to comment
Share on other sites

Nu exista talon. Registration la ei, cam ce ar fi talon la noi, e o simpla hartie scoasa la imprimanta, la fel si asigurarea. Se refera strict la numarele masinii.

 

Cartea de identitate la ei se cheama Title. La schimbarea de proprietari, ti se da alt titlu, nu e ca la noi ca iti trece o suta de proprietari pe aceasi carte. Ai un titlu nou cu numele tau si atat. Cand vinzi masina, completezi pe spate catre cine ai vandut-o, semnezi, rupi partea inferioara pe care o trimiti prin posta la DMV in capitala statului respectiv (Sacramento la California spre exemplu) pentru a o radia de pe numele tau, iar noul proprietar preda titlul cu semnatura ta cand o va trece pe numele lui. Simplu, eficient, fara birocratie, primesti titlul nou acasa in posta, nu stai la cozi, nu te enervezi.

 

Titlul asta poate fi de mai multe feluri. Clean Title, Clean Title with Salvage History, Salvage Title, Thieft Title, Certificate of Destruction.

 

Culoarea are mai putina importanta, California le are galben cu rosu, NY le are verzi etc etc.

 

Certificate of Destruction nu poate fi inmatrculat nici unde, nici in Europa, masina se caseaza, sau se dezmembreaza. Cel care o dezmembreaza e obligat sa treaca pe titlu catre cine a vandut fiecare piesa importanta, cu tot cu serie (motor spre exemplu).

 

Salvage poate insemna si ca si-a zgariat capota si a lasat masina pe mana asigurarilor, si a preferat sa isi ia alta noua. Daca a fost lovit ceva important, gen lonjeroane schimbate etc, se trece mentiunea UNIBODY.

Link to comment
Share on other sites

Nu exista talon. Registration la ei, cam ce ar fi talon la noi, e o simpla hartie scoasa la imprimanta, la fel si asigurarea. Se refera strict la numarele masinii.

 

Cartea de identitate la ei se cheama Title. La schimbarea de proprietari, ti se da alt titlu, nu e ca la noi ca iti trece o suta de proprietari pe aceasi carte. Ai un titlu nou cu numele tau si atat. Cand vinzi masina, completezi pe spate catre cine ai vandut-o, semnezi, rupi partea inferioara pe care o trimiti prin posta la DMV in capitala statului respectiv (Sacramento la California spre exemplu) pentru a o radia de pe numele tau, iar noul proprietar preda titlul cu semnatura ta cand o va trece pe numele lui. Simplu, eficient, fara birocratie, primesti titlul nou acasa in posta, nu stai la cozi, nu te enervezi.

 

Titlul asta poate fi de mai multe feluri. Clean Title, Clean Title with Salvage History, Salvage Title, Thieft Title, Certificate of Destruction.

 

Culoarea are mai putina importanta, California le are galben cu rosu, NY le are verzi etc etc.

 

Certificate of Destruction nu poate fi inmatrculat nici unde, nici in Europa, masina se caseaza, sau se dezmembreaza. Cel care o dezmembreaza e obligat sa treaca pe titlu catre cine a vandut fiecare piesa importanta, cu tot cu serie (motor spre exemplu).

 

Salvage poate insemna si ca si-a zgariat capota si a lasat masina pe mana asigurarilor, si a preferat sa isi ia alta noua. Daca a fost lovit ceva important, gen lonjeroane schimbate etc, se trece mentiunea UNIBODY.

super misto :twoup:

 

imi aduc aminte cat chin am tras ca sa vand vectra pentru acte  :twoup:

 

 

in cazul vostru vinzi masina fara probleme si la semafor si esti inregula :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.