Jump to content

Bmw 135i vs Bmw e92 m3


cnd(junior)

Recommended Posts

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da,asa experienta am avut si eu parte cu ceva timp in urma am comparat un 135i cu un Porsche care costa dublu concluzie:pentru toata ziua daca nu esti pe pista faci treaba buna si cu un 135i cu bani mult mai putini, in conditii normale nu ai nici o sansa cu un M3 coupe.Trebuie anumite modificari la 135i care nu sunt prea greu de realizat si atunci....dar un M3 nu cumpara nimeni pentru cat de rapida e ci pentru ca este un M3. Cine a avut asa o masina stie ce inseamna.

Apropo cunos n-masini rapide care nu costa peste 40.000 euro,performantele se pot face in multe feluri.

Link to comment
Share on other sites

M3-ul este exact ca o femeie frumoasa in mod natural!

 

Toate celelalte ( inclusiv 135i) sunt niste femei impopotonate, aranjate si machiate, care daca le dezbraci si le dai jos fardul, li se arata uratenia in toata splendoarea ei... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

a plecat mai prost ala cu m3

 

Probabil ca nu a setat-o cum trebuie.

 

Este clar ca performantele sunt mai mici daca masina nu este in M Dynamic Mode.

 

Toate celelalte ( inclusiv 135i) sunt niste femei impopotonate, aranjate si machiate, care daca le dezbraci si le dai jos fardul, li se arata uratenia in toata splendoarea ei... :twoup:

 

Exagerezi.

 

Ceea ce ai spus este valabil pentru unele masini tunate nu pentru un 135i sau alt BMW de serie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

poate ca se tine dupa M, dar sa nu uitam ca la 135i avem un motor biturbo extrem de puternic pe o masina mult mai usoara decat M3

oricum nu are legatura cu ingineria din M3,care la ora actuala are cel mai performant sistem de calcul real-time (ecu),este conceput si proectat pentru competitie si se preteaza mult mai bine la acest gen de condus decat 135i care este exclusiv o masina de strada.

parerea mea umila e ca nu le prea putem compara (desi multi se gandesc la 135i cu kit M, kit in care predomina elemente vizuale nu componenete mecanice).

Link to comment
Share on other sites

poti sa-i faci orice la un turbo, poate sa mearga de 2 ori mai tare ca un m, asta nu-l face m, tot o chestie mica si meschina este, la fel cu aia care poarta ceasuri false in speranta ca pacalesc pe cineva. n-o sa confunde nimeni un 135i cu un m.
Link to comment
Share on other sites

E cam urat pentru tine, poate.

 

Unii oameni nu-si cumpara masini doar pentru demaraj, ii mai intereseaza si tinuta de drum, optionalele, felul in care masina sta in curbe.

 

Pot sa-ti enumar 20 de masini de 3-4 mii de euro care iti umilesc 318-le de 15 000 euro.

Asta inseamna ca masina ta este inferioara acelor masini sau ca te-ai gandit mai profund atunci cand ai cumparat-o?

Link to comment
Share on other sites

1.vezi ca 13.000e a fost avansu de 30% fa si tu un calcul si vezi cat vine :twoup: leasing pe 4 ani

2. nu mi am luat masina sa ma dau cu altii :twoup:

3.mereu o sa fie o masina mai puternica decat a ta :D

4. ma refeream la "baietii" astia care isi vand un teren si investesc toti banii intr o masina :D sa se dea pe magheru :D)))) si se mira de ce masina lor de 2321312312euro este facuta de un "amarat de seria 1" :)

5. cand mi am luat masina am facut o din interior spre exterior :P))) adik optionalele au fost pe primu loc nu ma interesa pe mine la 18 ani sa aiba nuj cati cai ;)) si 130 mi se pareau si sunt de ajuns :P pt stat in coloana la semafor

Edited by Allex18
Link to comment
Share on other sites

Pai nu te ataca nimeni, uita-te si tu cat de mult au scazut preturile la E90.

 

Spui ca e FULL.

 

Ce dotari are?

 

L.E: Ti-am vazut topicul de cedare leasing: http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...c=16741&hl=

 

Masina merita vreo 20 000...

 

Dar cum ti-am zis sunt foarte multe masini ieftine care sunt mult mai rapide la 15% din valoarea masinii tale insa asta nu inseamna nimic.

 

Ce vrei sa spui prin punctul 3?

Cum adica e mai puternica decat a mea? :twoup:

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.