Jump to content

Bmw 135i vs Bmw e92 m3


cnd(junior)

Recommended Posts

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

vine zilele astea si ne dam cu eeeeellllllllllll.....

 

dupa ce ii fac rodajul, o sa ne dam si cu M-urile astea sa vedem ce si cum...

 

nu vreau sa fiu malitioasa, stiu ca un 135i nu e M, dar intr-o comparatie intre 2 masini conteaza fff multe aspecte si din punctul meu de vedere, conteaza foarte mult targetul pentru care au fost facute... daca 135i se vroia un M de la mama lui de-acolo, sunt sigura ca ar fi fost o alta varianta de M1 (nu cel care a facut deja istorie...)... so, s-a vrut altceva, poate un pui de M :twoup:

 

abia astept sa-l testez pe pielea mea si mai ales sa ma dau cu theo! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

@22WTF .... ai uitat ca ai intrbat-o pe asy duminica daca asa a fost si ti-a confirmat 2 - 3 contra m3-cabrio e46 castigate de 135i-ul ei doar ca era condus de adi (iubitul ei)!!!

din cate stiu eu si cu @bunilla s-a intrecut 135i-ul lu asy poate ne spune el si rezultatul

 

eu zic ca cel mai mult conteaza piesa dintre volan si scaun pt 2 masini apropiate ca putere

am fost acum 2 zile cu 135i si......shoc ce poate masinutza aia

Link to comment
Share on other sites

@22WTF .... ai uitat ca ai intrbat-o pe asy duminica daca asa a fost si ti-a confirmat 2 - 3 contra m3-cabrio e46 castigate de 135i-ul ei doar ca era condus de adi (iubitul ei)!!!

 

Variantele cabrio sunt inferioare coupe-urilor.

Edited by ando
Link to comment
Share on other sites

:twoup: da`, dintre golf gti, vr6 si 135 care e mai performant?

 

pai e diferenta de muuuuuuulti cai intre ele... golful are in jur de 200 cp, vr6-le tot in jur de vreo 190-200, iar 135-ul are 306... ceea ce este considerabil, avand in vedere ca la greutate sunt cam pe-acolo... conteaza intr-adevar si tractiunile, tractiunea spate este deficitara la plecare, fata de o integrala, insa recupereaza pe parcurs... :twoup:

 

si ar mai fi multe de spus, dar astea asa, la o prima vedere superficiala... search google 4 details!

Link to comment
Share on other sites

degeaba masina are multi cai daca nu e echilibrata bine....la liniuta, normal ca va fi prima cea cu putere mai mare dar in rest nu mai conteaza?? curbe nu mai exista??...ma rog, asta nu inseamna ca vw e mai bun ca bmw...never ever!!

da`, nici nu stiam ca exista golf de 200cp...ba chiar este si r32 de 290cp....sincer nu ma interesat niciodata golful (in general imi e urat ca de dracu de VW)....cand am postat, m-am gandit ce masini de putere mare exista la categoria lui seria1

Edited by micky
Link to comment
Share on other sites

PĂŁi nu se bate cu ///M-urile.

 

M-urile sunt construite cu alta filosofie si reprezinta o clasĂŁ total superioarĂŁ.

Nu se bate pt ca nu scrie ///M insa in realitate pe acceleratia 0-100 se bate cu ceva emuri, chiar si pe circuit. M3 e92 e superior pe circuit...iar e46 e foarte apropiat de 135i chiar poate depasit la unele capitole :twoup: exclus e46CSL.

 

Seria 1 a aparut recent pe piara asta luand in calcul ca masina cu care il comparati voi (m3) exista de zeci de ani. Cei de la bmw nu au avut cum sa scoata un M1 datoria istoriei lui M1 si clasei diferite si chiar daca ar fi existat posibilitatea incorporarii unei embleme ///M nu au riscat prin simplu fapt ca seria 1 era noua pe piata. Asta nu inseamna ca 135i nu este o adevarata masina sport.

 

 

PS: M-urile in opinia mea sunt doar simple masini sport din topul unei game (serie). Variantele sport la seira 1 3 5 6 si atat pe cand un 550i este doar o masina luxoasa cu un motor mare. Probabil ca 135i are si el susp. sport, paket aerotinamic si asa mai de parte, iar daca poti face abstractie de cateva embleme ///M si cateva diferente in ornamentele interioare nu e mare distanta inttre un ///M si un 135i. Ambele sunt pe locul cel mai inalt in seria din care fac parte.

Edited by duxter
Link to comment
Share on other sites

PS: M-urile in opinia mea sunt doar simple masini sport din topul unei game (serie). Variantele sport la seira 1 3 5 6 si atat pe cand un 550i este doar o masina luxoasa cu un motor mare. Probabil ca 135i are si el susp. sport, paket aerotinamic si asa mai de parte, iar daca poti face abstractie de cateva embleme ///M si cateva diferente in ornamentele interioare nu e mare distanta inttre un ///M si un 135i. Ambele sunt pe locul cel mai inalt in seria din care fac parte.

 

135i are suspensie sport si pachet aerodinamic ca dotĂŁri standard.

 

Un 135i nu se poate compara cu un ///M, e ca Âşi cum compari un pugilist de la categoria uÂşoarĂŁ cu unul de la categoria super grea.

Link to comment
Share on other sites

Daca titlul topicului era 135i vs m3e46 , comparatia era plauzibila.

Parerea mea :twoup:

Pai eu ii ziceam lui ciupanezu ca el zice ca nu se compara cu niciun ///m. De ex un 135i face un m5 e39 la o liniuta :twoup: probabil chiar si pe circuit 135i fiind o masina foarte manevrabila.

 

Oricum nu asta am vrut sa subliniez, care pe care face, ci faptul ca seria 1 neavand un model ///m am putea compara varful gamei cu alte masini sport iar ///m-urile sunt masini sport pana la urma, nu sunt super.masini.

Edited by duxter
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.