Jump to content

Seria 1, masina de fete? Spatiu redus?


vladsando

Recommended Posts

Guest poleposition
Este seria 1 o masina mai mult pentru fete?

 

 

Este clar pentru fete.Loganul este pentru baieti. :)

pana acum nu am vazut femei sa conduca logan ;)

 

eu nu am vazut femei sa conduca masini gen "cazane" :)

 

adica vezi o groaza de baieti in masini de o valoare... indoielnica, loganuri sau alte masini ieftine sau vechi etc, dar in schimb nu o sa vedem prea multe fete in asemenea masini... :) , ba dimpotriva, parca au setata un fel de valoare minima pt un autoturism sau ceva :)

 

hmmm... deci barbatii nu au "self - esteem" ?

Link to comment
Share on other sites

, parca au setata un fel de valoare minima pt un autoturism sau ceva :)

 

 

Pai clar, valoarea principala este autoturismul. :)

Nu cred ca se poate generaliza.Este la fel cu faza, proprietarii de BMW sunt mafioti, cocalari, manelisti, taranoi,...si stim ca nu este asa, doar exista bmwclub.ro :)

Link to comment
Share on other sites

, parca au setata un fel de valoare minima pt un autoturism sau ceva :)

 

 

Pai clar, valoarea principala este autoturismul. :)

Nu cred ca se poate generaliza.Este la fel cu faza, proprietarii de BMW sunt mafioti, cocalari, manelisti, taranoi,...si stim ca nu este asa, doar exista bmwclub.ro :)

 

 

Faceti ce faceti si tot la proprietarele de BMW ajungeti :)

 

Permiteti-mi sa va contrazic legat de valoarea principala a femeilor...

 

In schimb am cunoscut "baieti de baieti" care conduc E92 sau M si care stau cu chirie prin cine stie ce garsoniera din Rahova.... asa ca lasati-o mai usor va rog...

 

Sune destule proprietare de Logan, cred ca nu va uitati voi cine e la volanul Logan-urilor...

 

@bavaria: ai dreptate, nu e cazul sa generalizam sau sa tragem anumite concluzii...

 

In plus, discutia e cam off topic... initiatorul topic-ului a avut alta intentie cand l-a deschis

Link to comment
Share on other sites

Nu e o masina de fete..... bmw a creat si seria 1 datorita faptului ca cumparatorul sa poata alege din mai multe categorii.....si sa aleaga masina care este potrivita fiecaruia....poata ca un tip care are 1.6 metri si cam 65 kg...considera perfecta masina aceea pt el, pe cand altul de 145 kg nu cred ca isi doreste aceeasi masina.... cat de spatiu e mai mult decat suficient pt 4 oameni ..dar asta nu inseamna ca tot timpul masina sa fie plina... parerea mea poate gresesc :)
Link to comment
Share on other sites

Daca era masina de fete, o faceau mai mare (sau macar portbagajul)! Sa nu uitam cine-si ia cele mai multe bagaje cand pleaca in vacanta :)

 

Ca de multe ori, portbagajul nu e suficient si mai trantim cate ceva si pe bancheta din spate :)

 

Acum incep sa inteleg de ce conduc atatea fete SUV-uri :)

Link to comment
Share on other sites

poata ca un tip care are 1.6 metri si cam 65 kg...considera perfecta masina aceea pt el
Corect, cu completarea ca un tip de 1.6 metri si cam 65 kg este in 99.9% din cazuri tipa.

 

 

Daca era masina de fete, o faceau mai mare (sau macar portbagajul)! Sa nu uitam cine-si ia cele mai multe bagaje cand pleaca in vacanta :)

 

Ca de multe ori, portbagajul nu e suficient si mai trantim cate ceva si pe bancheta din spate :)

 

Acum incep sa inteleg de ce conduc atatea fete SUV-uri :)

Tu confunzi "fata" cu "sotia" :)

 

 

In schimb am cunoscut "baieti de baieti" care conduc E92 sau M si care stau cu chirie prin cine stie ce garsoniera din Rahova.... asa ca lasati-o mai usor va rog...
Sa stii ca eu mai degraba il inteleg pe unul care-si ia un M si sta cu chirie, decat pe unul care-si face o casa de 200 mp si apoi se scarpina sa gaseasca bani pentru caldura, de exemplu.
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Atunci asta e sigur masina pentru femei, combina perfect SUV-ul cu o masina ce ofera un vast spatiu de depozitare cumparaturi:

 

http://img218.imageshack.us/img218/5528/f650b1lg2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Daca era masina de fete, o faceau mai mare (sau macar portbagajul)! Sa nu uitam cine-si ia cele mai multe bagaje cand pleaca in vacanta :)

 

Ca de multe ori, portbagajul nu e suficient si mai trantim cate ceva si pe bancheta din spate :)

 

Acum incep sa inteleg de ce conduc atatea fete SUV-uri :)

Tu confunzi "fata" cu "sotia" ;)

 

 

 

Aici ai nimerit-o :D

 

Sa stii ca eu mai degraba il inteleg pe unul care-si ia un M si sta cu chirie, decat pe unul care-si face o casa de 200 mp si apoi se scarpina sa gaseasca bani pentru caldura, de exemplu.

 

Da, dar de-astia vezi mai rar...

 

Atunci asta e sigur masina pentru femei, combina perfect SUV-ul cu o masina ce ofera un vast spatiu de depozitare cumparaturi:

 

http://img218.imageshack.us/img218/5528/f650b1lg2.jpg

 

:) super practica masina

 

sunt curioasa cam cum as arata intr-o asemenea masina :)

Link to comment
Share on other sites

In schimb am cunoscut "baieti de baieti" care conduc E92 sau M si care stau cu chirie prin cine stie ce garsoniera din Rahova.... asa ca lasati-o mai usor va rog...

 

Tu si Dan Vardie ce le purtati lor grija. :)

 

 

Eu nu port grija nimanui si nu comentez ce fac altii :)

 

Era o simpla observatie... macar dreptul la replica il am si eu nu?

 

Ca vad ca si voi le purtati grija femeilor la volan :)

Link to comment
Share on other sites

Atunci asta e sigur masina pentru femei, combina perfect SUV-ul cu o masina ce ofera un vast spatiu de depozitare cumparaturi:

 

http://img218.imageshack.us/img218/5528/f650b1lg2.jpg

 

:) super practica masina

 

sunt curioasa cam cum as arata intr-o asemenea masina :)

Foarte sexy. Serios :)

Link to comment
Share on other sites

Foarte sexy. Serios :D

 

 

Zici tu? In masura in care m-as vedea din ea :)

 

Cred ca si sa ma urc in ea as avea probleme :)

 

suntem total off topic... revenim la seria 1 :)

 

Era o simpla observatie... macar dreptul la replica il am si eu nu?

 

Ca vad ca si voi le purtati grija femeilor la volan :D

 

Ai toate drepturile posibile. :)

 

 

Ce dragut esti, iti multumesc ;)

 

Oricum am apreciat faptul ca tu nu generalizezi :)

Link to comment
Share on other sites

mai eu am si seria 1 si seria 3 - e92 ..... ma simt fenomenal in fiecare .... depinde de cum ma simt ..... e drept cu seria 1 am mers mai rar in bucuresti in ultima perioada pentru faptul ca m'am indragostit de cutia automata ... dar ma mai amuz si cu ea din cand in cand ....
Link to comment
Share on other sites

poata ca un tip care are 1.6 metri si cam 65 kg...considera perfecta masina aceea pt el

Corect, cu completarea ca un tip de 1.6 metri si cam 65 kg este in 99.9% din cazuri tipa.

 

Daca o tipa are 65kg si doar 1.6 metri .....e grasa mah ... deci in parerea mea ...e foca animal cum vrei sa zici u dar numa tipa nu e ,,,,oricum gusturile nu se discuta ...poate tie iti place o asemenea tipa dar mie nu :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

poata ca un tip care are 1.6 metri si cam 65 kg...considera perfecta masina aceea pt el

Corect, cu completarea ca un tip de 1.6 metri si cam 65 kg este in 99.9% din cazuri tipa.

 

Daca o tipa are 65kg si doar 1.6 metri .....e grasa mah ... deci in parerea mea ...e foca animal cum vrei sa zici u dar numa tipa nu e ,,,,oricum gusturile nu se discuta ...poate tie iti place o asemenea tipa dar mie nu :)

Daca am de ales intre o tipa de 65kg si 1.6 metri si un tip cu aceleasi dimensiuni, parca aleg totusi tipa. Daca tu alegi tipul, din partea mea e OK :)

Link to comment
Share on other sites

poata ca un tip care are 1.6 metri si cam 65 kg...considera perfecta masina aceea pt el

Corect, cu completarea ca un tip de 1.6 metri si cam 65 kg este in 99.9% din cazuri tipa.

 

Daca o tipa are 65kg si doar 1.6 metri .....e grasa mah ... deci in parerea mea ...e foca animal cum vrei sa zici u dar numa tipa nu e ,,,,oricum gusturile nu se discuta ...poate tie iti place o asemenea tipa dar mie nu :)

Daca am de ales intre o tipa de 65kg si 1.6 metri si un tip cu aceleasi dimensiuni, parca aleg totusi tipa. Daca tu alegi tipul, din partea mea e OK :)

Daca as fii masina as alege tipul :) .....iar in viata reala o aleg tot pe prietena mea :)

Link to comment
Share on other sites

salut,

v-am tot urmarit discutiile si parerile despre seria 1.

eu personal mi-am ales ser1 din simplu motiv ca imi plac masinile hatchback,usor de parcat,sportiva,

destul de rea( :) )

pe masura mea(intelegeti voi-sunt un tip inalt :) )

si am vrut sa o iau de la ser1 la ser3 samd...

nu o consider masina de fete.

Link to comment
Share on other sites

nu neaparat este o masina de fete dar in ultima vreme multe gagici au seria 1...eu cand ma gandesc la seria 1 ma gandesc la o blonda apetisanta sau o bruneta :))).....si prietena mea vrea sa-si achizitioneze tot un seria 1 in primavara....i-am injectat si ei microbul bmw cum am facut si cu alti 3 prieteni care si-au luat de curand bmw...si dupa 1-2 luni mi-ai zis ca rama fani BMW pana la moarte :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.