Jump to content

Seria 1, masina de fete? Spatiu redus?


vladsando

Recommended Posts

:twoup: ! Mai sunt masini de clasa mica, Opel Astra de ex.

 

Am stat intr-un seria 1, si nu mi se pare mica...bine, nici mare nu e...

 

LE : Nu mi se pare masina de fete...:twoup:

Edited by Andrei92
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Seria 1 clar nu este o masina destinata numai fetelor.Ca se poarta in randul lor asta nu inseamna ca nu se adreseaza si barbatilor care o pot conduce cu destula mandrie fara sa se simta in vreun fel stanjeniti ca vezi doamne e masina de femei
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

depinde cum discutam ... de dragul de a parlamenta sau in scop proctic ... adica cineva care vrea masina asta ...

chestia cu masina de fete sau nu pur si simplu nu exista ... daca sunteti niste bucuresteni activi veti vedea ca mini sau C1,aygo,tico etc sunt cele mai bune masini ... cine se vrea macho si vrea masina mare nu are ce face decat sa intre in categoria celor care parcheaza aiurea de genul: "uite-l si pe asta cum a parcat" nu de alta dar dupa ce dai 5 ture de cartier o arunci pe spatiul verde ... spre deosebire de o masina mica care intra mai usor in multe locuri inclusiv in parcarile de la malluri... daca va uiteti pe peretii parcarilor o sa vedeti o gramada de julituri ... ca de macho are masina mare...

 

seria 1 este o masina mare ca gabarit dar mai mica decat altele ... este usor de manevrat in oras si consuma putin iar cand iesi la munte/mare nu ai probleme cu ea... e mai inchesuita ... asta nu inseamna ca nu ai loc ci pur si simplu nu e buna de 4 adulti ... ceea ce e ok ... cine isi cumpara masina pentru altii sa nu se enerveze cand are masina plina cu prieteni,etc ... pentru 2 persoane plus 1 copil n-ai probleme ...

 

pe langa asta consuma putin ... cel putin 118d ... marea majoritate a lumii se uita la caii putere dar daca ii intrebi cat de des merg cu masina la capacitatea ei trebuie sa recunoastem ca sub 5% in rest numai pe numarul de pe spate dai banii si pe benzina ... am 335i ... sa-ti fie de bine ... ai ingropat o gramada de bani ... daca iti permiti sa arunci cu ei ma bucur pentru tine ... in cazul meu nu vreau sa arunc in nici o parte :twoup:

 

asadar vlad ... seria 1 este o masina PUNCT! cu avantajele si dezavantajele oricarei masini ... daca esti un om care vrei cilindree si balene cu siguranta nu e pentru tine

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mie sincer nu-mi pare de fete !..arata f misto Mai ales cele cu xenon si kit M.

nu se compara cu un compact

subscriu, nu am M-ul dar am xenon :twoup: Iar ca spatiu mi se pare destul de incapatoare, 4 oameni in ea stau destul de relaxati. Bine ce-i drept probagajul nu este foarte incapator dar suficient si el pentru clasa ei.

 

on topic: de sa fie numai de fete? e unisex zic eu. Ma rog, atata timp cat nu o sa ti-o vopsesti mov :twoup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pe mine m-a SOCAT cat de bine se sta in seria 1; eram cu cineva in Germania sa isi ia un A3 si pana la urma si-a luat un 318 tocmai datorita spatiului.

Iar respectivul spatiu l-am descoperit urcand intamplator intr-o seria 1.

E izbitoare ergonomia interioara fata de aparent mica dimensiune exterioara.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

acum sa nu mergem la extrem si sa zicem ca e mare:)

daca sunt asezate bine scaunele din fata se sta foarte bine in fata... in spate sunt probleme intradevar ... asta trebuie sa recunoastem adica eu nu stiu daca as rezista un drum lung in spate ... dar la drum lung mergem 2 asa ca ... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

nu e deloc masina de fete.

Porsche 911 e si ea masina mica, tot de fete este??

 

si eu ma gandeam sa-mi iau un 5-ar dar avand in vedere ca merg tot timpul printr-un oras in care se circula bara la bara, cel mai bine s-ar potrivi un 1-ar, preferabil pe motorina. deci, dupa mine este o masina frumoasa, cu linii interesante care se preteaza foarte bine la oras, dar si la drum lung, pentru persoanele fara copii sau cei care nu au nevoie de spatiu mare ptr bagaje.

e o varianta buna si ca a doua masina de oras si drumuri scurte, asta in caz ca va tine buzunarul.

 

putine masini pot fi considerate de fete, cred ca doar Renault a scos un Clio, destinat special fetelor cu motive florale pe el.

 

PS: daca este de culoarea roz atunci orice masina poate fi considerata de fete, de pimp sau de gay!:twoup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cu siguranta este o masina de fete iar spatiul din spate este mic,dar daca nu ai familie sau mergi doar tu cu ea se merita.

 

Eu cred ca aveti o problema sau un complex la chestia cu masinile de fete. Nu cred ca exista imparteala asta (de baieti / de fete). Daca pentru a te simti barbat tre sa conduci o masina cat mai mare... that IS a problem :twoup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.