Jump to content

Seria 1, masina de fete? Spatiu redus?


vladsando

Recommended Posts

in romanica suntem obisnuiti sa avem masini mari-avem sau nu nevoie de ele asa mari ;)

in schimb in mai am stat o sapt la Koln( pe bune -la fiecare 5 min trecea cate in seria 1 f20-)

apropos -nemtii sunt cam prosti- nu merg doar cu 3ar,5ar sau x-uri:)))))

 

Strainii nu fac medie de 60km/h cand pleaca undeva. Nu ii doare asa rau daca peste 1-2-3 ani dupa ce au dat 30k pe masina trebuie s-o vanda sa-si ia alta mai mare, ca au aparut copiii.

Pe langa asta: ii place cuiva sa stea cu genunchii in bord sau in scaunele din fata? mie dupa 8-10 ore in hatchback imi vine sa o iau pe jos. O masina medie e mult mai practica.

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Strainii nu fac medie de 60km/h cand pleaca undeva. Nu ii doare asa rau daca peste 1-2-3 ani dupa ce au dat 30k pe masina trebuie s-o vanda sa-si ia alta mai mare, ca au aparut copiii.

Pe langa asta: ii place cuiva sa stea cu genunchii in bord sau in scaunele din fata? mie dupa 8-10 ore in hatchback imi vine sa o iau pe jos. O masina medie e mult mai practica.

 

ai si tu dreptate. romanii nu isi permit sa schimbe masina

pe de alta parte uitati-va in trafic -fiecare masina are max 2 persoane in medie

fiecare isi ia pana la urma ce vrea si ce poate sa intretina

eu am 1.86 si sincer nu am probleme in f20

daca ar sta in spatele meu o pers inalta ar fi inghesuit .dar cu kinderi in spate este ok:)

spor la alegeri fiabile !;)))

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hatchback-ul e mult mai practic decat o limuzina in 3 volume. Concret, am prieten cu Passat modelul asta nou si n-am putut introduce in portbagaj un troler mai mare, gura portbagajului fiind mai mica la sedan, chit ca spatiul efectiv e mai mare si a intrat la mine. Am reusit sa car in Seria 1 diverse chestii si mi se pare extrem de practic ca pot rabata bancheta si obtine spatiu suficient sa car produse in cutii voluminoase, chestie ce nu o poti face in sedan.

 

In Seria 1 spatiul in fata este arhisuficient si pozitia la volan mult peste alte masini ale concurentei. Consumul si tinuta de drum de asemenea superioare. Ca fiabilitate nu am ce-i reprosa, distributia am schimbat-o preventiv si pana la urma e consumabil, iar in cei aproape 80000km de cand e la mine nu am schimbat decat doua becuri pe faza scurta. Singurul minus al masinii e spatiul din spate insuficient insa daca masina e destinata unui cuplu eventual cu copil mic masina nu are repros.

 

Bafta!

Edited by 23LKY
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Minusuri: culoarea, stofă, navi mică, scaune manuale, halogen.

Ce ar fi fost bine: altceva decât roșu, gri sau negru, scaune electrice, tapiserie piele, XENON.

Că tot locuiești în Germania, nu cauți ceva cu mai puțini km și mai dotată?

Edited by severin31
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Minusuri: culoarea, stofă, navi mică, scaune manuale, halogen.

Ce ar fi fost bine: altceva decât roșu, gri sau negru, scaune electrice, tapiserie piele, XENON.

Că tot locuiești în Germania, nu cauți ceva cu mai puțini km și mai dotată?

 

intrebare - de ce culoarea e la - ?

e masina de oras ,eu am un F 11 , de mers sotia pina la servici si inapoi cam 15 Km si la cumparaturi

ma gindeam ca e destul de dotata .

de aceea am cerut pareri

ma gindeam sa nu trec de 10 000 Euro

cind nu esti implicat emotional vezi mai bine lucrurile

Edited by eugentim
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Minusuri: culoarea, stofĂŁ, navi micĂŁ, scaune manuale, halogen.

Ce ar fi fost bine: altceva decât roșu, gri sau negru, scaune electrice, tapiserie piele, XENON.

CĂŁ tot locuiești ĂŽn Germania, nu cauți ceva cu mai puțini km și mai dotatĂŁ?

Culoarea tine de gustul fiecaruia. Chiar nu poti comenta aici. Mie personal mi-ar placea mai mult rosie decat neagra cu o am acum :)

Dar da, la banii aia eu zic sa cauti mai dotata... poate chiar 120d .

Daca e de fataiala eu zic ca mai bine un benzinar! La diesel nu-i place fataiala si pica turbina si DPF'ul :)

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Culoarea tine de gustul fiecaruia. Chiar nu poti comenta aici. Mie personal mi-ar placea mai mult rosie decat neagra cu o am acum :)

Dar da, la banii aia eu zic sa cauti mai dotata... poate chiar 120d .

Daca e de fataiala eu zic ca mai bine un benzinar! La diesel nu-i place fataiala si pica turbina si DPF'ul :)

m-am gindit si la un benzinar ,sotia vrea diesel ca doar pe motorina a condus

e greu cu alesul ,intodeauna cealalta varianta e mai buna

Link to comment
Share on other sites

pai fa cu ea un drive test cu un benzina automat, poate ii place. in general benzinare sunt ceva mai ieftine sh, si paote ii intra si o cutie automata. E foarte usor pentru ea la intersectii si in pante, ca e imposibil sa opresti motorul..

 

 

 

 

a mea e inebunita dupa cutie automata dupa ce a condus odata.. nu mai serveste altceva, ca si mine de altfel.. :)

 

 

 

Edited by DOMI
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

pai fa cu ea un drive test cu un benzina automat, poate ii place. in general benzinare sunt ceva mai ieftine sh, si paote ii intra si o cutie automata. E foarte usor pentru ea la intersectii si in pante, ca e imposibil sa opresti motorul..

 

 

 

 

a mea e inebunita dupa cutie automata dupa ce a condus odata.. nu mai serveste altceva, ca si mine de altfel.. :)

nu vrea automata ,am F11 de 1 an automat si nu la condus niciodata .are un polo cu nr de romania si se da doar cu el .

Link to comment
Share on other sites

Pe aici prin Ro când vezi roșu, portocaliu, te aștepți sĂŁ coboare/intre persoane colorate, care ascultĂŁ manele și scuipĂŁ semințe. Nu sunt discriminatoriu, doar comunic niște observații.

Nu prea am vĂŁzut mașinĂŁ roșie la români. CĂŁ nu sunt cĂŁutate culorile astea, dovadĂŁ stau cele care se târĂŁsc luni, ani de zile la vânzare.

Poate greșesc. SĂŁ mĂŁ contrazicĂŁ doritorii de mașini roșii, dar care nu dețin ĂŽn prezent una de aceastĂŁ culoare.

  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

Hahahahahahaha

Am trait sa o citesc si pe asta, aia cu rosii si portocalii aka colorati si "manelari". Pai cei cu masini negre si argintii cum "este" ?

 

Am o gramada de cunostinte care au fugit de bmw si mercedes de culoare neagra sau argintie din cauza celor "colorati" cu sau fara manele.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pe aici prin Ro când vezi roșu, portocaliu, te aștepți sĂŁ coboare/intre persoane colorate, care ascultĂŁ manele și scuipĂŁ semințe. Nu sunt discriminatoriu, doar comunic niște observații.

Nu prea am vĂŁzut mașinĂŁ roșie la români. CĂŁ nu sunt cĂŁutate culorile astea, dovadĂŁ stau cele care se târĂŁsc luni, ani de zile la vânzare.

Poate greșesc. SĂŁ mĂŁ contrazicĂŁ doritorii de mașini roșii, dar care nu dețin ĂŽn prezent una de aceastĂŁ culoare.

 

din cite imi aduc aminte in Ro cei mai multi evitau masinile albe

Link to comment
Share on other sites

Albe, pentru cĂŁ se murdĂŁresc ușor și se cunoaște, nu pentru cĂŁ e culoare ”neagrĂŁ”.

 

AdevĂŁrul e cĂŁ destui posesori de Bmw sunt scuipĂŁtori de semințe/manelaro-cocalarii. Acum sĂŁ nu se supere toți cititorii, scriu lucruri pe care și voi le vedeți pe strĂŁzi.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

AdevĂŁrul e cĂŁ destui posesori de Bmw sunt scuipĂŁtori de seminĂâşe/manelaro-cocalarii. Acum sĂŁ nu se supere toĂâşi cititorii, scriu lucruri pe care Ăâ˘i voi le vedeĂâşi pe strĂŁzi.

 

dar nu atata de multi incat sa ii bagam pe toti posesori de bmw in aceiasi oala, am vazut persoane destul de inaintate in varsta conducand aceasta marca(nici eu nu sunt un tinerel), si in mb sunt acele persoane mentionate de tine insa nu poti sa spui asta despre ei, nu marca ii alege pe oameni, oameni aleg marca

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pe aici prin Ro când vezi roșu, portocaliu, te aștepți sĂŁ coboare/intre persoane colorate, care ascultĂŁ manele și scuipĂŁ semințe. Nu sunt discriminatoriu, doar comunic niște observații.

Nu prea am vĂŁzut mașinĂŁ roșie la români. CĂŁ nu sunt cĂŁutate culorile astea, dovadĂŁ stau cele care se târĂŁsc luni, ani de zile la vânzare.

Poate greșesc. SĂŁ mĂŁ contrazicĂŁ doritorii de mașini roșii, dar care nu dețin ĂŽn prezent una de aceastĂŁ culoare.

Mi se pare o remarca total gresita. Prefer sa ma abtin in ceea ce priveste culorile preferate ale unei anumite clase sociale atata vreme cat nu este un studiu oficial :)

A mea e neagra, masina ma refer. Mi-ar placea sa fi fost rosie dar sunt foarte rare, tocmai pentru ca nu este pe gustul tuturor.

Un seria 1 M Sport rosu ar arata cam asa:

http://s27.postimg.org/62rddxmmn/DSC_0130.jpg

 

http://s27.postimg.org/gbjujraof/DSC_0133.jpg

 

...daca asta arata a masina de manelist eu nu mai zic nimic.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

dar nu atata de multi incat sa ii bagam pe toti posesori de bmw in aceiasi oala, am vazut persoane destul de inaintate in varsta conducand aceasta marca(nici eu nu sunt un tinerel), si in mb sunt acele persoane mentionate de tine insa nu poti sa spui asta despre ei, nu marca ii alege pe oameni, oameni aleg marca

 

corect!

pe principiul "daca manelistii merg cu femei frumoase pe strada -noi restul mergem cu urate" ,nu???;)

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nu era vorba de nicio generalizare, ci doar de lucruri pe care toți le vedem, iar faptul cĂŁ le-am scris nu le face odioase, sunt realitĂŁți.

Nu am introdus ĂŽntr-o singurĂŁ categorie toți posesorii Bmw. Nu e frumos sĂŁ denaturați cele scrise, acestea pot fi recitite, spre deosebire de vorbe.

 

B, exemplul cu respectiva roșioarĂŁ nu e relevant, cĂŁ aratĂŁ bine ĂŽn ochii tĂŁi, nu o face mai atrĂŁgĂŁtoare pentru alții. Probabil 80% din cei care și-ar permite și ar dori sĂŁ cumpere un seria 1 M Sport ar alege o altĂŁ culoare decât roșu. Ignoranții! :purple:

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.