Jump to content

Seria 1, masina de fete? Spatiu redus?


vladsando

Recommended Posts

ba da!4 persoane cu bagaje vor incapea in ea!

si iarna si vara...

ba vor incapea si 5 dar atunci persoana no 5 se va plange

si da desigur..daca te car cu curcanul cu bradul de craciun cu mere cu pere cu mincare cu haine cu saci cu plapume cum am facut eu odata cu inca 3 oameni...sau iti iei portofelul cateva tricouri si pantalonii de ski..skiurile deasupra pe un suport de 4 skiuri cu prietena si inca un cuplu.. si te duci in austria...

 

chiar crezi ca nu vei incapea...comod...cat se poate de comod intr o masina de clasa mica...?

 

Sunt convins ca pana la urma incap si 8 persoane, ideea e sa stea relativ comfortabil. Evident ca fiecare are alte nevoi si e posibil ca doua fete de 1m65 si 45Kg sa stea OK in spate cateva sute de km, dar asta e cazul fericit nu cazul general. Nu iau nici cazul meu, care sunt inalt comparativ cu media, insa si daca eram cu 10cm mai scund tot nu incapea un adult de inaltime medie in spatele meu decat chinuit, cat sa mearga pana la primul taxi. Abia seria 3, care e cu 20cm mai lunga, poate fi OK pentru 4 adulti, desi pentru drumuri dese de sute de Km seria 5 ar fi mult mai potrivita.

 

PS: am facut 2000Km in 23h cu opriri decat pentru alimentare/nevoi/mancat intr-un E-Klasse, 4 adulti, si ultimele ore au fost un chin, aveam nevoie neaparat sa iesim afara sa ne intindem. De la "se poate inchide usa" si pana la "incap comfortabil" e o diferenta mare.

 

ok...si in avion vei avea aceeasi problema daca mergi 2000 de km ....

si in tren vei avea aceeasi problema...

si pe jos vei avea tot aceeasi problema...

 

acum in fine...da e mai mica ca un golf si mai putin confortabila mai ales pentru cei mari...in spate..dar e mai frumoasa e bmw nu vw si ..e altceva cam atat :)

 

oricum nu cred ca e cineva care se decide intre golf si seria 1...e cam putin probabil...poate intre a2 si s1...da...sa zicem...dar cred ca de cele mai multe ori iti iei bmw si atat nu compari cu vw..parerea mea...

Link to comment
Share on other sites

ok...si in avion vei avea aceeasi problema daca mergi 2000 de km ....

si in tren vei avea aceeasi problema...

si pe jos vei avea tot aceeasi problema...

 

acum in fine...da e mai mica ca un golf si mai putin confortabila mai ales pentru cei mari...in spate..dar e mai frumoasa e bmw nu vw si ..e altceva cam atat ;)

 

oricum nu cred ca e cineva care se decide intre golf si seria 1...e cam putin probabil...poate intre a2 si s1...da...sa zicem...dar cred ca de cele mai multe ori iti iei bmw si atat nu compari cu vw..parerea mea...

 

 

nu prea ai ce compara! :)

Link to comment
Share on other sites

ok...si in avion vei avea aceeasi problema daca mergi 2000 de km ....

si in tren vei avea aceeasi problema...

si pe jos vei avea tot aceeasi problema...

 

acum in fine...da e mai mica ca un golf si mai putin confortabila mai ales pentru cei mari...in spate..dar e mai frumoasa e bmw nu vw si ..e altceva cam atat ;)

 

oricum nu cred ca e cineva care se decide intre golf si seria 1...e cam putin probabil...poate intre a2 si s1...da...sa zicem...dar cred ca de cele mai multe ori iti iei bmw si atat nu compari cu vw..parerea mea...

 

 

nu prea ai ce compara! :)

 

Nu vad de ce nu: eu incerc sa ma decid intre un 120d si Golf V GTI, ambele SH ... ambele sunt cam in aceiasi bani, Golful arata mult mai bine la interior si e mai confortabil, are mai mult spatiu in spate si in portbagaj, are un motor senzational, Seria 1 este o capodopera la design exterior(din punctul meu de vedere cel putin), tractiunea spate e foarte fun, per total comportament rutier excelent, motor destul de vioi (340nm) dar cu un consum mai mic. Ambele au avantaje si dezavantaje, depinde ce vrei de la o masina ... oricum niciuna nu se poate spune ca e mult mai proasta sau mult mai buna decat cealalta, lasand badge-ul la o parte.

Link to comment
Share on other sites

Nu vad de ce nu: eu incerc sa ma decid intre un 120d si Golf V GTI, ambele SH ... ambele sunt cam in aceiasi bani, Golful arata mult mai bine la interior si e mai confortabil, are mai mult spatiu in spate si in portbagaj, are un motor senzational, Seria 1 este o capodopera la design exterior(din punctul meu de vedere cel putin), tractiunea spate e foarte fun, per total comportament rutier excelent, motor destul de vioi (340nm) dar cu un consum mai mic. Ambele au avantaje si dezavantaje, depinde ce vrei de la o masina ... oricum niciuna nu se poate spune ca e mult mai proasta sau mult mai buna decat cealalta, lasand badge-ul la o parte.

Golf GTI este o masina care minte. parerea mea. as alege seria 1 fara sa stau pe ganduri.

Link to comment
Share on other sites

ok...si in avion vei avea aceeasi problema daca mergi 2000 de km ....

si in tren vei avea aceeasi problema...

si pe jos vei avea tot aceeasi problema...

 

acum in fine...da e mai mica ca un golf si mai putin confortabila mai ales pentru cei mari...in spate..dar e mai frumoasa e bmw nu vw si ..e altceva cam atat :lol:

 

oricum nu cred ca e cineva care se decide intre golf si seria 1...e cam putin probabil...poate intre a2 si s1...da...sa zicem...dar cred ca de cele mai multe ori iti iei bmw si atat nu compari cu vw..parerea mea...

 

 

nu prea ai ce compara! :)

 

Nu vad de ce nu: eu incerc sa ma decid intre un 120d si Golf V GTI, ambele SH ... ambele sunt cam in aceiasi bani, Golful arata mult mai bine la interior si e mai confortabil, are mai mult spatiu in spate si in portbagaj, are un motor senzational, Seria 1 este o capodopera la design exterior(din punctul meu de vedere cel putin), tractiunea spate e foarte fun, per total comportament rutier excelent, motor destul de vioi (340nm) dar cu un consum mai mic. Ambele au avantaje si dezavantaje, depinde ce vrei de la o masina ... oricum niciuna nu se poate spune ca e mult mai proasta sau mult mai buna decat cealalta, lasand badge-ul la o parte.

 

exact ce ziceam la un moment dat... depinde ce vrei de la o masina... daca vrei sportivitate, confort sau spatiu sa cari soacra si cartofii...

cand ziceam ca nu prea ai ce compara, exact la badge-uri ma referam, la sigle... la o comparatie intre marci si nu intre modele... si la faza asta nu prea stiu cine pierde intre vw si bmw... :lol:

ps. m-am dat cu un gti pe oras si mi s-a parut ca intr-adevar pare o masina ok, doar ca un bmw ramane un bmw! fie el si seria 1! care desi e asa cum e a reusit sa le dea clasa multor masini din clase superioare .... ;)

Link to comment
Share on other sites

eu cred ca mai degraba este o masina pentru tineri ... o masina pentru spiritul tanar ..... ce ziceti ???

 

noi am mers si 2, si 3 si 4 in concedii lungi ( peste 1000-1500km ). cei din spate au stat relativ ok ... nu s'a plans nimeni - erau persoane pana in 1.65, e o masina vesela, materialele interioare mi se par foarte ok ( la facelift - la pre-facelift mi se par cam cheap e adevarat ) .... toate bune.

Link to comment
Share on other sites

Nu vad de ce nu: eu incerc sa ma decid intre un 120d si Golf V GTI, ambele SH ... ambele sunt cam in aceiasi bani, Golful arata mult mai bine la interior si e mai confortabil, are mai mult spatiu in spate si in portbagaj, are un motor senzational, Seria 1 este o capodopera la design exterior(din punctul meu de vedere cel putin), tractiunea spate e foarte fun, per total comportament rutier excelent, motor destul de vioi (340nm) dar cu un consum mai mic. Ambele au avantaje si dezavantaje, depinde ce vrei de la o masina ... oricum niciuna nu se poate spune ca e mult mai proasta sau mult mai buna decat cealalta, lasand badge-ul la o parte.

Golf GTI este o masina care minte. parerea mea. as alege seria 1 fara sa stau pe ganduri.

 

1.ce vrei sa spuna ca minte?:) nu inteleg conceptul

2.am condus ambele masini...ccativa km in oras dar ambele...clar pe linie dreapta gti ul trage mai bine..asta am simtit...120d nu m a dat pe spate...nus tiu de ce ..chiar nu inteleg mi s a parut f aproape de 118 le meu..iar gti ul chiar te baga in scaun...totusi...nu as compara gti cu 120d simplu...gti e facut sa fie sport prin diferite elemente..120 e doar 120d si atat...

 

iar cand ziceam ca nu poti sa compari...era...asa o forma de exprimare...normal ca poti...daca ai o suma de bani si nu stii ce vrei sa iei exact...dar in principiu nu as compara vw in general cu bmw...si nici intr un caz seria 1 cu golf...atat..nu stiu de ce...mi se pare golf o masina buna frumoasa etc...bmw e f bun e ff urata sa ff frumoasa e un pic altceva si de aia cred a e peste...dar sa fim seriosi e totul subiectiv ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Cu siguranta este o masina de fete iar spatiul din spate este mic,dar daca nu ai familie sau mergi doar tu cu ea se merita.

 

Eu cred ca aveti o problema sau un complex la chestia cu masinile de fete. Nu cred ca exista imparteala asta (de baieti / de fete). Daca pentru a te simti barbat tre sa conduci o masina cat mai mare... that IS a problem :)

 

 

Dar invers? Cum arata o fata intr-un 7ar? :)

 

Pe mine incercau "prietenii" sa ma convinga ca nici seria 3 nu e de fete... si le-am aratat ca e :)

 

Chestie de personalitate...

Link to comment
Share on other sites

Cu siguranta este o masina de fete iar spatiul din spate este mic,dar daca nu ai familie sau mergi doar tu cu ea se merita.

 

Eu cred ca aveti o problema sau un complex la chestia cu masinile de fete. Nu cred ca exista imparteala asta (de baieti / de fete). Daca pentru a te simti barbat tre sa conduci o masina cat mai mare... that IS a problem :)

 

 

Dar invers? Cum arata o fata intr-un 7ar? :)

 

Pe mine incercau "prietenii" sa ma convinga ca nici seria 3 nu e de fete... si le-am aratat ca e :)

 

Chestie de personalitate...

esti femeie?

Link to comment
Share on other sites

Nu ma gandeam la un travestit.

Imi pare bine de cunostinta Marin :)

Nu sunt surprins ca esti femeie,am intrebat doar

.....o femeie arata destul de mica intr-un seria 7

 

 

Glumeam :)

 

Eu am seria 3; sincer, mie mi se pare ca o femeie arata penibil in seria 7 sau X5; dar nu pot spune acelasi lucru despre un barbat in seria 1... nu cred ca e o masina de fete

 

Audi TT de exemplu e de fete sau de baieti? Ca de mica, e mica... si asta e doar un exemplu...

Link to comment
Share on other sites

Nu ma gandeam la un travestit.

Imi pare bine de cunostinta Marin :)

Nu sunt surprins ca esti femeie,am intrebat doar

.....o femeie arata destul de mica intr-un seria 7

 

 

Glumeam :)

 

Eu am seria 3; sincer, mie mi se pare ca o femeie arata penibil in seria 7 sau X5; dar nu pot spune acelasi lucru despre un barbat in seria 1... nu cred ca e o masina de fete

 

Audi TT de exemplu e de fete sau de baieti? Ca de mica, e mica... si asta e doar un exemplu...

sincer un TT s-ar potrivi perfect la femei din toate punctele de vedere,iar la un barbat nu arata bine in seria 1,mie asa mi se pare,nu zic ca e o masina de femei,dar o femeie ar arata mai bine intr-un seria 1 :)

Link to comment
Share on other sites

Nu ma gandeam la un travestit.

Imi pare bine de cunostinta Marin :)

Nu sunt surprins ca esti femeie,am intrebat doar

.....o femeie arata destul de mica intr-un seria 7

 

 

Glumeam :)

 

Eu am seria 3; sincer, mie mi se pare ca o femeie arata penibil in seria 7 sau X5; dar nu pot spune acelasi lucru despre un barbat in seria 1... nu cred ca e o masina de fete

 

Audi TT de exemplu e de fete sau de baieti? Ca de mica, e mica... si asta e doar un exemplu...

sincer un TT s-ar potrivi perfect la femei din toate punctele de vedere,iar la un barbat nu arata bine in seria 1,mie asa mi se pare,nu zic ca e o masina de femei,dar o femeie ar arata mai bine intr-un seria 1 :)

 

Da, ai dreptate, in seria 1 arata mai bine o femeie decat un barbat, dar asta nu inseamna ca e masina de femei... asa cum nici TT-ul nu mi se pare de femei, am vazut destui barbati in TT; sau Porsche...

 

Asa cum spuneam, e chestie de personalitate... sau de fitze :) In Bucuresti am remarcat ca e la moda mai nou la femei sa conduca ML sau X5, din care abia li se vede capul... dar deh, daca asta e moda, trebuie sa fie si ele in randul lumii! PATETIC!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.