Jump to content

E36 ! cate avem printre noi!


Lari

Recommended Posts

  • Replies 786
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca ati putea pune si poze cu E36 din an 90-95 ar fi super.... sunt curos cati din utlizatorii acestui forum detin o astfel de masina. Chiar si cu modificari, schimbari, tunning daca ati adaugat .... Preturile masinilor dak e achizitionata recent ...

Sper ca nu mai sunt topicuri asemanatoare destinat special E36!

Sper sa fie un topic interesant si userii sa posteze si poze mai ales cu bijuteriile lor :twoup:

 

 

 

salut tuturor

iata si pisoiul meu 316i coupe din 94

 

 

frumos frumos pisoiul tau :twoup:

sa-l stapanesti sanatos :D

la ce cotiera te-ai gandit. as vrea si eu una.vrei sa pui una din asta universala sau originala de bmw?

 

intre timp am vopsit si bara,i-am pus si proiectoare...akum e si mai si

ii pregatesc o cotiera pt moment

la ce cotiera te-ai gandit. as vrea si eu una.vrei sa pui una din asta universala sau originala de bmw?

Edited by No1knows
Link to comment
Share on other sites

Draguta! :twoup:

 

Ai cumparat-o de la Catalin? :D

 

Dap de la Catalin, super baiat , super masina. :twoup:

 

Dap pozele sunt facute de vanzator, eu nu am mai facut altele.

 

Avand in vedere ca am cumparat-o acum doua saptamani, si nu stiu aproape nimi despre AUTO in general, cam cat ar costa sa o vopsesc ?

Link to comment
Share on other sites

nu... cel mai scump pret la vopsire care il stiu este de 100 euro per bucata... adica o portiera 100 euro... cupola 100 euro... o aripa 100 euro... etc... la care se adauga si pretul vopselei, kitului... dar in nici un caz nu iese ca in imaginea aia :twoup:
Link to comment
Share on other sites

Daca ati putea pune si poze cu E36 din an 90-95 ar fi super.... sunt curos cati din utlizatorii acestui forum detin o astfel de masina. Chiar si cu modificari, schimbari, tunning daca ati adaugat .... Preturile masinilor dak e achizitionata recent ...

Sper ca nu mai sunt topicuri asemanatoare destinat special E36!

Sper sa fie un topic interesant si userii sa posteze si poze mai ales cu bijuteriile lor :twoup:

 

 

 

salut tuturor

iata si pisoiul meu 316i coupe din 94

 

 

frumos frumos pisoiul tau :twoup:

sa-l stapanesti sanatos :D

la ce cotiera te-ai gandit. as vrea si eu una.vrei sa pui una din asta universala sau originala de bmw?

 

 

una originala bineinteles,alea universale sunt prea urate

problema e ca nu gasesc deloc,nu prea mai are nimeni.cand am scris prima data gasisem una dar a fost foarte neserios tipul

 

intre timp am vopsit si bara,i-am pus si proiectoare...akum e si mai si

ii pregatesc o cotiera pt moment

la ce cotiera te-ai gandit. as vrea si eu una.vrei sa pui una din asta universala sau originala de bmw?

Link to comment
Share on other sites

Eu am avut ursulet coupe , pe urma am luat un 525tds si acum am un e36 320i coupe din 95.Imi place tare pisicuta la aproape toate capitolele,mai putin la stabiitate

 

nu ma aflu la sectiunea e30 ursulet dar sincer va spun ca m-as intoarce si maine la e30 care este o masina simpla,fiabila,stabila...

post-1008-1220909489_thumb.jpg

post-1008-1220909499_thumb.jpg

post-1008-1220909507_thumb.jpg

post-1008-1220909515_thumb.jpg

post-1008-1220909524_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Si la bani astia poti da o vopsea pro ? gen cum vad ca fac aia pe discovery ? sau nici pe departe ?

 

500 - 600 euro costĂŁ doar materialele dacĂŁ vrei sa iasĂŁ bine.

 

Cam 1000-1200 euro costĂŁ o vopsire completĂŁ cu tot cu dezechipare si echipare.

 

O vopsire custom costĂŁ mai mult.

 

nu... cel mai scump pret la vopsire care il stiu este de 100 euro per bucata... adica o portiera 100 euro... cupola 100 euro... o aripa 100 euro... etc... la care se adauga si pretul vopselei, kitului... dar in nici un caz nu iese ca in imaginea aia :twoup:

 

PreĂžul mediu este de 100 euro/reper dar cu toate materialele incluse.

Link to comment
Share on other sites

Si la bani astia poti da o vopsea pro ? gen cum vad ca fac aia pe discovery ? sau nici pe departe ?

 

500 - 600 euro costĂŁ doar materialele dacĂŁ vrei sa iasĂŁ bine.

 

Cam 1000-1200 euro costĂŁ o vopsire completĂŁ cu tot cu dezechipare si echipare.

 

O vopsire custom costĂŁ mai mult.

 

nu... cel mai scump pret la vopsire care il stiu este de 100 euro per bucata... adica o portiera 100 euro... cupola 100 euro... o aripa 100 euro... etc... la care se adauga si pretul vopselei, kitului... dar in nici un caz nu iese ca in imaginea aia :twoup:

 

PreĂžul mediu este de 100 euro/reper dar cu toate materialele incluse.

 

 

Cam 60% din valoarea masini ar costa vopseaua :twoup: , mi-ar place sa ii dau o vopsea frumoasa, dar nu imi permit sa o vopsesc si sa imi bage un m**st cheia prin vopsea sa vada daca e rezistenta. Se poate face casco la 1993 ?

 

Multumesc pentru raspuns, mi-am facut o idee pe undeva la 1500 de euro in mediu poate mai mult sau mai putin.

Dar sa ii dau un lac ? mi-a spus cineva ca vopseaua mea e matuita si se poate da un lac sa arate mai bine, scuze daca gresesc nu ma pricep scriu si eu ce am auzit.

Link to comment
Share on other sites

@coolio...verifica cum au spus si colegii amortizoarele, dar si o geometrie nu cred k ar strica

.A mea topaia rau de spate, si ami ales pe ploaie fugea de nu putem merge mai tare de 60 km/h.Geometria spate era varza.Acum totul e ok!

Si apropos, multi "meseriasi" spun ca nu se face geometrie spate la pisica, dar se face, si conteaza mult.

 

Toate bune!

Link to comment
Share on other sites

cei care au spus ca la e36 nu se face geometrie la puntea spate sunt niste idioti

niste habarnisti care vor sa para cunoscatori

 

la e36 pe spate se face geometrie, unghi de fuga si cadere

influenteaza foarte mult modul in care ruleaza masina

 

 

korect alexutzu eu acum cateva zile mi-am schimbat fuzeta pe spate ca aveam un rulment terminat si mi-am luat alt bratz second si cand am terminat de montat statea roata aiurea si mam dus si mi-a facut unghiu la ea si se poate regla si unghiu de fuga si caderea :twoup:

Link to comment
Share on other sites

@coolio...verifica cum au spus si colegii amortizoarele, dar si o geometrie nu cred k ar strica

.A mea topaia rau de spate, si ami ales pe ploaie fugea de nu putem merge mai tare de 60 km/h.Geometria spate era varza.Acum totul e ok!

Si apropos, multi "meseriasi" spun ca nu se face geometrie spate la pisica, dar se face, si conteaza mult.

 

Toate bune!

 

 

Azinoapte am plecat de la semafor si m-am interectat cu un drum pe care abia trecuse " masina care uda asfaltu " am accelerat un pic ca nu imi place sa stau in interesctii si .... supriza ziceai ca eream intr-o sanie mi-a fugit de spate rau am incercat sa o redresez un pic dreapta un pic stanga nimic pana la urma am calcat frana brusc ca ma pastea un refugiu de tranvai, oricum intrasem pe contra sens norok ca erea noapte si nu ereau masini, conculzia e ca nu tre sa o accelerez brusc pe drum umed, si nu cred ca nemti faceau masini care daca te prinde ploaia sa tragi pe dreapta ... pe 29 am si raru, cum sa o rezolv si eu ?

 

sunt din buc , vb de pisica de mai sus e36 320 1993

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.