Jump to content

jante 17 pe masina retro


INTERCEPTOR

Recommended Posts

vreau sa iau pt bebelusha bmw 2000 ti

 

un set de jante dotz shuriken white. pe 17

si am de ales intre asta alba si inca un set de dotz mugello tot pe 17

altceva nu vreau.cum vi se pare ce ati alege??? tin cont de faptul ca masina este bleu si are crom pe ea ar merge ambele modele.de aia sunt in dubii. trag spre asta alba cu argintiu shuriken.........

so pls niste pareri

 

http://www.janta.ro/home/branduri/DOTZ/dot...te-edition.aspx

 

 

http://www.janta.ro/home/branduri/DOTZ/dotz-mugello.aspx

 

 

asta e masina pt cine nu o stie.

o sa aibe cauciuc foarte micut

205 45 17

mai este varianta pe 16:P dar e no fun

Link to comment
Share on other sites

dracii te iau ,daca tot ai restaurat-o las-o cat mai originala,nu gasesti niste jante pe 16 mai vechiute?edit:jantele ale merg pe urs pe pisica nu pe bebelusa :twoup:

 

nu mau stiu cat are bebe are 4x100 sau 5x120? uite pet 5x120 http://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=85956

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

are 4 x 100

nu tre sa stii tu ca stiu eu ,et 11 13 15.mie imi place contrastul de janta noua cu masina veche.daca vreau original ,le las pe cele de 14 ale masini.mai original de atata nu se poate

la interceptor a fost simplu le am luat direct ..dar pe asta albastra mica am mai vazut prin germania cu jante in spite cu alb si mi au placut mult.de aia acuma sunt in dubii

cu alb sau cu mugello

Edited by INTERCEPTOR
Link to comment
Share on other sites

Rotile alea o sa arate tiganeste in cel mai bun caz pe masina asta.

 

In plus la latime de 8" o sa ai nevoie de manivela in loc de volan ca sa parchezi masina. Asta daca o sa poata sa se bracheze fara sa atinga de caroserie ceea ce e mai mult ca sigur ca se va intimpla. Ca sa nu spun ca o sa atinga de amortizor in fata si in spate. Masina mea are alpina de 16" si 7" latime si sunt la milimetru. in plus se simte clar ca tragi de ea ca de timona la viteze mici. Pe fata, cauciucul vine pina la un milimetru de amortizor, iar caseta de directie sufera la fiecare parcare. Crede-ma, mai mult de 6" latime e prea mult pe fata la masinile astea. Pe spate mai mult de 7" e imposibil (o sa atinga si la aripa, si la amortizor, asa ca n-ai unde sa te duci cu distantiere). Rulmentii rotilor din fata trebuie schimbati una-doua.

 

Toate considerentele de mai sus sunt valabile daca offsetul rotilor e corect. Ceea ce la rotile moderne ca alea pe care le vrei tu in mod sigur ca nu va fi. Rotile moderne au offset +40 iar tie iti va trebui ceva gen +30. Asta ineamna ca rotile vor fi 1cm mai inauntru decit trebuie. Un distantier de 1cm o sa aduca rotile in afara aripilor.

 

In plus dupa parerea mea e de prost gust total. Masina asta e o masina respectabila. Daca ii pui roti ca tiganii (sau ca negrii din America) o sa arate ca masinile lor.

 

Succes

Link to comment
Share on other sites

Rotile alea le-am vazut si eu pe o masina aicea. Nu stiu sigur cum e offsetul, dar arata mult mai bine pentru masina de virsta celei de care discutam.

 

Dupa ce mi-am luat rotile mele, mi-a parut rau ca n-am gasit si eu niste roti pe 15" (pe care de fapt le cautam), pentru ca ele vin si in latimi mai domestice de 6,5" si 7". Pe fata mi-ar trebui pentru folosire zilnica 6,5 cel mult. Cu 7" e un pic exagerat. Eu nu folosesc masina zilnic de aceea nu ma deranjeaza, dar si asa, evit sa parchez lateral daca am de ales.

 

vezi ca pe ebay in Germania apar regulat roti Alpina de 15" si am vazut si seturi cu 6,5" pentru fata si 7" pentru spate (doua si doua). Aia ar fi situatia ideala.

Link to comment
Share on other sites

da mersi.........ideea este ca am un set pe 15 acasa faguri bbs cu buza cu et 13 perfecte pt masina..........dar parca arata preistoric jantele.....masina are aproate tot nou vopsea interior motor .........am zis sa i pun ceva mai funky sa spunem asa..............alea pe 15....nu le cumpar ca s urate.........alpine daca e sa iau o s afie minim 16 .deocamdata

cred ca o sa raman pana in primavara cu cele de 15 bbs cu buza.poze in curand ca idee

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.