Jump to content

Norma de poluare pt BMW pe baza VIN


Recommended Posts

Tu ai un E46 touring 320 d din 03.2004... cu cod motor 204d4

 

este euro 4

 

 

 

Salutare tuturor!

 

Exista vreun site unde pe baza VIN-ului sa se poata afla ce norma de poluare are un anumit BMW ???

 

Pe mine de exemplu ma intereseaza pt VIN-ulasta momentan, dar e bine de stiut si pentru viitor.

 

WBAAP710X0PP17159

 

Mersi anticipat!

Link to comment
Share on other sites

adika NU. e12/2001 si va ramane 12/2001 toata viata

 

Asta e BMW nu VW AG.

asa-i :twoup:

....a mea e 320d luna a-9a si in programe nu stie daca e euro 4 sau euro 3...insa este euro 4...daca vrei sa te convingi te invata baiatu cum.. :D

 

scoate mufa de la debitmetru(este foarte simplu tre sa dai doar capacu principal jos sau capacu de pe motor) si numara pinii(firele) din interior...daca mufa are 4 fire este euro 4 ,daca mufa are 5 fire este euro 3... :D (cine o mai stia p-asta?!?) :)

 

p.s. valabil la 320d e46 facelift exclusiv si la cateva e39 chiar si la motorul de 2.5d

succes :twoup:  

 

piesa 1 ,in caz ca nu sti ce e debitmetru

http://bmwfans.info/original/E46/tou/320d-...13/ill-13_0962/

 

vine in capul filtrului de aer... :D

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

mhhh.......ia sa ne mai gandim putin...e 2001...defapt e o difernta mare intre nula a 9-a si a 12-a....defapt e 2002...eu cand cumpar piese....tot ce se comanda...e pt 2002....nu 2001:P...ai bafta....ca nu cred ca se va face bine daca deviem de la subiect....din 50 de baieti de pe forum....daca ar avea masina mea....iti spun eu ca mai mutl de 50% vor zice 2002...si nu 2001///pt ca asa e normal....puteti sa va convingeti....nu trebuie sa ne contrazicem ci doar faptu.....ca nu e luna 2/2001 nici a 3a nici a 8a.....e DECEMBRIE...clar e 2002...era luna 7/2001 a 8,si a 10-a era clar 2001...nai sa gasesc facelift cu luna a 9 :twoup: bft orikum....

 

referiotr la 318

Link to comment
Share on other sites

mhhh.......ia sa ne mai gandim putin...e 2001...defapt e o difernta mare intre "luna" a 9-a si a 12-a....defapt e 2002...eu cand cumpar piese....tot ce se comanda...e pt 2002....nu 2001:P...ai bafta....

:twoup: :D :D :D

 

a mea e 2004 luna a 9-a,am uitat un mic amanunt :twoup:

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

bn....ca sa cadem de acord..si sa nu mai existe contraziceri.... e a 12-a 2001 MODELUL FACELIFT...PT CA PROBABIL FACELIFTU A FOST INTRODUS LA SFARSITU LUNII A 12-A , 2002..ADIKA:))

 

:twoup:

Nu vreau sa polemizam aiurea INSA noi vorbim despre data fabricatiei; nu cunosc faptul ca la BMW forma stopurilor sau alte detalii sa influenteze in vreun fel data fabricatiei.

Una e faptul ca masina ta e un E46 cu facelift, dar e din 2001, nu din 2002. Nu scrie nicaieri in actele masinii 2002.

Ma repet; la BMW masina poate sa fie din 31 decembrie 2001, ca 2001 va ramane toata viata. Nu e ca la grupul VW, unde deja de prin luna a 7-a masina deja trece anul urmator.

Nevasta-mea a facut anul asta la 3 masini (Skoda si 2 Golf-uri) asigurari, toate cele 3 trecute in carte de RAR ca fabricatie 2009.

:twoup:

 

 

Problema si titlul topicului era daca la BMW cu ajutorul doar al VIN-ului putem afla in vreun mod ce norma de poluare are motorul respectiv.

Link to comment
Share on other sites

Problema si titlul topicului era daca la BMW cu ajutorul doar al VIN-ului putem afla in vreun mod ce norma de poluare are motorul respectiv.

 

NU...poate doar la BMW...au un site propriu unde le dau informatia asta,cam in 2 minute max... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.