Jump to content

E39 535i


Ciupanezu

Recommended Posts

eu stiu ca sunt chiar din lemn, mahon, nuc etc...

Eu am avut si nu erau din lemn, Nu vreau sa contrazic ca nu sunt si din lemn dar probabil ca sunt mai rare si poate ca numai pe comanda. O spun, fiindca stiu ce inseamna lemn..www.gabinvest.ro. Nici macar furnir nu este.Si e mai bine ca nu este lemn, ca la cat sunt de subtiri nu mai le schimbai asa usor,plus faptul ca trebuia lacuit iar ingrijirea lor era un mare mister. Erau greu de intretinut,credeti-ma.

Link to comment
Share on other sites

chiar din lemn? intotdeauna am avut impresia ca sunt din plastic si au o folie care imita lemnul apoi lac

 

Sunt chiar din lemn.

 

Lemnul nu este finisat pe spatele trim-urilor, se poate vedea dacă le demontezi.

 

Există şi din plastic, ştiu asta.

 

Ale mele erau maro.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

eu stiu ca sunt chiar din lemn, mahon, nuc etc...

Eu am avut si nu erau din lemn, Nu vreau sa contrazic ca nu sunt si din lemn dar probabil ca sunt mai rare si poate ca numai pe comanda. O spun, fiindca stiu ce inseamna lemn..www.gabinvest.ro. Nici macar furnir nu este.Si e mai bine ca nu este lemn, ca la cat sunt de subtiri nu mai le schimbai asa usor,plus faptul ca trebuia lacuit iar ingrijirea lor era un mare mister. Erau greu de intretinut,credeti-ma.

foarte adevarat, sunt care sunt dintr-un plastic foarte rezistent, dar sunt si din lemn...

Link to comment
Share on other sites

Am revazut masina acum cateva zile parcata (de mai multe ori) si a ramas la fel de frumoasa si ingrijita cum o stiam, imi place foarte mult, felicitari, un adevarat pasionat!! Intr-adevar, pe vremea asta de toata frumusetea nu ai cum sa o tii bec dar se observa daca se tine de masina sau nu. Spor in continuare la updatat si revigorat 5-ul:D. Poate mai dau la vreo intalnire, mai discutam, ce-a mai trecut vremea :) .
Link to comment
Share on other sites

Nu am accelerat mai mult decât consider cã pot anticipa ceea ce se va Întâmpla.

 

Maºina frâneazã foarte bine, iar eu nu-mi asum riscuri inutile. :)

 

Stai in Drumul Taberei , misto cartierul am stat acolo pana in 89.

 

Frumoasa tare masina.

 

Mersi! :D

 

Accelereaza destul de bine bunica :lol: :)

 

:) :)

Link to comment
Share on other sites

Ai idee cât costă un diferenţial de 540i cu autoblocant?

Ăţi zic eu.

500-800 €.

 

Având ĂŽn vedere că am cutie automată, la ce m-ar ajuta un autoblocant?

Autoblocantul are farmec dacă ai cutie manuală.

 

Ăn plus, de ce să mă complic acum cu aşa ceva din moment ce vreau să cumpăr un M5 lovit pentru piese?

 

Mi se pare o prostie să dau +500 € ca să pot face cercuri ca lumea.

 

E39 535i nu este maşină de circuit, prin urmare nu am nevoie de autoblocant.

 

La noi de ce-şi pun foarte mulţi autoblocant?

Pentru cercuri, drift-uri prin parcări şi burnout-uri.

Nu cred că merită investiţia pentru astfel de lucruri. :)

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.