Jump to content

E39 535i


Ciupanezu

Recommended Posts

Nu trebuie neapĂŁrat sĂŁ mĂŁ justific ĂŽn faĂža oricui, ĂŽnsĂŁ este deranjant sĂŁ vezi cum unii oameni te vorbesc pe la spate Âşi fac afirmaĂžii pentru care nu au nici un fel de argument sau dovadĂŁ.

 

MulĂžumesc! :)

 

Trim-urile schimbĂŁ tot interiorul. :lol:

asa este. le-am luat de la un baiat serios de aici de pe club.

Link to comment
Share on other sites

Imi place mult masina ta (si motorul) si ma bucur ca o intretii cum se cuvine, pacat ca nu e manuala. Cand zic pacat, ma refer aici strict din punctul meu de vedere...am eu ceva cu automatele astea :lol: Stiu ca sunt mai comode, am condus si eu automate destule printre care si 850i; avantajul la seria 8 e ca dai mai usor burn :) insa eu prefer manuala. Ce e drept inca nu am condus cu SMG si tare mi-as dori.... Am avut ocazia sa conduc e39 535i manula si am ramas placut impresionat. Nu stiu de ce dar pe tine te-as vedea intr-un e39 M5. Edited by Cristi SM
Link to comment
Share on other sites

Imi place mult masina ta (si motorul) si ma bucur ca o intretii cum se cuvine, pacat ca nu e manuala. Cand zic pacat, ma refer aici strict din punctul meu de vedere...am eu ceva cu automatele astea :lol: Stiu ca sunt mai comode, am condus si eu automate destule printre care si 850i; avantajul la seria 8 e ca dai mai usor burn :) insa eu prefer manuala. Ce e drept inca nu am condus cu SMG si tare mi-as dori.... Am avut ocazia sa conduc e39 535i manula si am ramas placut impresionat.

 

Mersi! :lol:

Automata e mai miÂşto dacĂŁ foloseÂşti zilnic maÂşina ĂŽntr-un oraÂş aglomerat. :)

 

Nu stiu de ce dar pe tine te-as vedea intr-un e39 M5.

 

Asta voi ĂŽncerca sĂŁ fac. :D

Link to comment
Share on other sites

FaÞã de M5, cam este. :lol:

 

ĂnsĂŁ e clar cĂŁ poĂži face accident la fel de uÂşor dacĂŁ eÂşti teribilist.

 

lasa, ca daca era sa fie M5 deja mai puneai pe lista de cheltuieli si vreo 5000 euro combustibil de atunci :)

Link to comment
Share on other sites

Mi-au ajuns la urechi niºte zvonuri destul de obraznice conform cãrora eu am bãgat bani mulÞi În maºina mea pentru cã este un cazan rupt de atâta forjã ºi cã am cumpãrat-o de la patronul service-ului la care mã duc pentru reparaÞii.

Who care's?

 

Eu când am spus consumul real la maºina mea au sãrit toÞi "e imposibil, are ceva... a mea consumã mai puÞin" :lol:

Nici eu nu vãd de ce unii nu vor sã recunoascã cât le consumã utilajul :)

Cat iti consuma?

Link to comment
Share on other sites

Eu când am spus consumul real la maºina mea au sãrit toÞi "e imposibil, are ceva... a mea consumã mai puÞin" :lol:

Nici eu nu vãd de ce unii nu vor sã recunoascã cât le consumã utilajul :)

intre un 320i si un 330i , la consumul in Bucuresti nu este mare diferenta :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ar trebui sa recunoastem cu totii ca daca avem masini de putere,ca si consuma.Care ar fi problema?oare n-am fost toti constienti cand le-am cumparat?Eu zic ca da. Eu am motor vanos de 2494 si in oras consuma in functie de cum merg, de la 14 la 22l/100km.Am scos si 9l/in afara pe pilot automat pe A2 la 150km/h.Cea mai buna medie am scos pe un traseu Alexandria-Calarasi ,510km dus-intors cu 52litri alimentati(a mai ramas ceva acolo...2-3 litri),traseu ce a cuprins 100km de drum european(cu localitati),traversat Bucuresti,130 km pe A2 mers 150km/h plus mers prin oras Calarasi(30-40 km).Dar am mers si pe oras in figuri si mi-a iesit vreo 20-22 l/100km. Asa ca la voi cu motoare mult mai mari chiar pare un consum firesc.

PS: Am un prieten care are 520i si nu e diferenta de consum intre el si mine(trage saracul lui motor de caroseria aia...mult si bine).

 

Hahahaha :)

 

11600 € - preĂž de achiziĂžie

 

~ 11 000 € - bani investiĂži dupĂŁ achiziĂžie. (fĂŁrĂŁ revizii sau combustibil :lol: )

Nu conteaza ce faceai cu banii astia sau ce puteai sa-ti iei!Important este daca ti-e drag de masina(si la cati bani ai bagat ,eu cred ca da) e strict problema ta.Nu a noastra.Sanatos sa fii ca nu este tarziu si pentru un M. Si eu as baga 10000 euro in masina sa o fac asa cum visez dar nu prea ii am disponibili ptr asa ceva. Si cum sper sa-i am, asa sa speri si tu ca o sa-ti iei M.Bafta si sa nu pui la inima rautatile altora, ca si invidia face parte din personalitatea unora!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.