Jump to content

angel eyes - e36


Recommended Posts

Salut!

Tocmai ce mi-am luat niste faruri noi-noute, clare, cu semnalizator incorporat si angel-eyes.

Le-am montat, arata super insa nu stiu ce sa fac cu firele de la angel eyes. Stie cineva cum si la ce se face legatura firelor?

Poate si-a mai pus cineva singur,ma gandeam ca poate scap de electrician.. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
Salutare. Ma bag si eu cu o intrebare aici ca sa nu deschid topic nou. Asadar: Am gasit sa cumpar de pe un site un set de faruri AngelEyes pentru E36. Insa acolo sunt doua coduri diferite: unul pentru E36 coupe/cabrio si unul pentru E36 limousine. Intrebarea e... eu daca am E36 Compact... ce faruri pot pune pe ea ca sa se potriveasca 100%? De cabrio/coupe sau de limo? Sau nici unul?
Link to comment
Share on other sites

Salutare. Ma bag si eu cu o intrebare aici ca sa nu deschid topic nou. Asadar: Am gasit sa cumpar de pe un site un set de faruri AngelEyes pentru E36. Insa acolo sunt doua coduri diferite: unul pentru E36 coupe/cabrio si unul pentru E36 limousine. Intrebarea e... eu daca am E36 Compact... ce faruri pot pune pe ea ca sa se potriveasca 100%? De cabrio/coupe sau de limo? Sau nici unul?

Merg alea de limo ,fata la compact e ca la sedan(limousine)

 

Salutare. Ma bag si eu cu o intrebare aici ca sa nu deschid topic nou. Asadar: Am gasit sa cumpar de pe un site un set de faruri AngelEyes pentru E36. Insa acolo sunt doua coduri diferite: unul pentru E36 coupe/cabrio si unul pentru E36 limousine. Intrebarea e... eu daca am E36 Compact... ce faruri pot pune pe ea ca sa se potriveasca 100%? De cabrio/coupe sau de limo? Sau nici unul?

Merg alea de limo ,fata la compact e ca la sedan(limousine)

Link to comment
Share on other sites

Salutare. Ma bag si eu cu o intrebare aici ca sa nu deschid topic nou. Asadar: Am gasit sa cumpar de pe un site un set de faruri AngelEyes pentru E36. Insa acolo sunt doua coduri diferite: unul pentru E36 coupe/cabrio si unul pentru E36 limousine. Intrebarea e... eu daca am E36 Compact... ce faruri pot pune pe ea ca sa se potriveasca 100%? De cabrio/coupe sau de limo? Sau nici unul?

 

 

cel mai bine intrebi vanzatorul daca merg sigur pe compact. aici apare ca farurile de compact nu se potrivesc pe coupe/limuzina: http://bmwfans.info/part-63128353543/ . Eu am avut un accident si am faruri de limuzina pe coupe, sunt la fel, doar semnalizarile nu se potrivesc!

Link to comment
Share on other sites

Pai nu prea stiu ce sa zic.. Am sunat vanzatorul si acesta mi-a spus ca in catalogul productaorului nu este specificat nimic legat de Compact. Nici ca este compatibil, nici ca nu este, motiv pentru care -in cazul achizitionarii- nu se accepta retur pe motiv de incompatibilitate. Am intrat si eu pe site-ul producatorului si nu am gasit nici o informatie in plus. Deci em_28 inclin sa-i dau dreptate lui Radu Alexandru, dar pe de alta parte.. am vazut pe bmwfans ca difera acele coduri de la an la an si asta in cazul aceluiasi model. Deci asta nu ar inseamna ca difera codarea, dar nu neaparat formele farurilor? Adica na.. e mai usor sa se tina evidenta la producator dand coduri specifice pe an si pe model, nu? In fine... cel mai important este urmatorul fapt... se portivesc sau nu unul din modele pe Compact?

 

P.S. Multumesc de raspunsuri.

Edited by XtoZ
Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca sunt la fel cu sedan,de fapt compactul eun fel de sedan cu spate modificat:uite ce zice pe WIKIPEDIA despre e36 compact:"The BMW E36/5 Compact shares its suspension with the BMW Z3, M Coupe/Roadster, which has E36 front suspension and rear suspension based on the E30. From front bumper to A pillar, the Compact looks identical to the E36 sedan, sharing both front fenders, bumpers, lights and the hood."Deci fata la compact e la fel ca la sedan..de aceea nu sunt faruri speciale de compact.LInk http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_Compact

 

DAca e un lucru care difera ,sunt conexiunile si firele care difera la compact fata de sedan,dar ca forma farurile sunt la fel ,de faapt si la coupe sunt la fel difera semnalizarile care sunt mai alungite.

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca sunt la fel cu sedan,de fapt compactul eun fel de sedan cu spate modificat:uite ce zice pe WIKIPEDIA despre e36 compact:"The BMW E36/5 Compact shares its suspension with the BMW Z3, M Coupe/Roadster, which has E36 front suspension and rear suspension based on the E30. From front bumper to A pillar, the Compact looks identical to the E36 sedan, sharing both front fenders, bumpers, lights and the hood."Deci fata la compact e la fel ca la sedan..de aceea nu sunt faruri speciale de compact.LInk http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_Compact

 

DAca e un lucru care difera ,sunt conexiunile si firele care difera la compact fata de sedan,dar ca forma farurile sunt la fel ,de faapt si la coupe sunt la fel difera semnalizarile care sunt mai alungite.

 

Mda.. Citisem si eu cu ceva vreme in urma continutul de pe wikipedia, dar nu mai retineam partea asta. Ce sa zic... pare a fi adevarat. Eu in poze am tot comparat fata de compact cu cea de sedan, dar live nu am avut ocazia inca. Singura comparatie live pe care am facut-o a fost cu fata unui coupe si se vede clar diferenta si la modalitatea de prindere si la semnalizare. In concluzie.. cred ca ma risc sa le cumpar si vad eu ce si cum... dupa :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.