Jump to content

Schimb cu 325i - 330i


user008

Recommended Posts

M-am cam plictisit de masina , are 18 luni de cand e la mine , vreau ceva mult mai puternic E46 325i ,330i , de preferat e 46 facelift.

La dotari in afara de cele standard ( 6 airbag-uri , clima , .....) am adaugat in acest timp urmatoarele :

-2Din cu DVD , MP3 , NAVIGATIE , RADIO , BLUETOOTH , TV , slot sd si usb

-stopuri cu led fumurii

-faruri xenon non-oem cu angel-eyes culoare oem

-kit xenon H7 6000k

-pedale , footrest , maneta schimbator ///M

-inele cromate bord

-presuri E46 ///M

-iluminat interior albastru ( bord , butoane , clima , lampi interioare)

-iluminare nr. inmatriculare cu leduri albe

-ornament cromat esapament oem

-maneta BC (mai trebuie activata functia )

-anvelope Dunlop SP Sport 01 205/55/16 91W maxim 1000km rulate ( le-am cumparat de vreo 10-15 zile )

-schimbat de curand : role intinzatoare , curele , ulei ,antigel , lichid frana, filtre ,bujii , amortizoare spate , toate oem din Germania.

 

Masina are acum 203000 km .Revin cu poze si eventual ceva completari pe care le-am omis.

Edited by user008
Link to comment
Share on other sites

M-am cam plictisit de masina , are 18 luni de cand e la mine , vreau ceva mult mai puternic E46 325i ,330i , de preferat e 46 facelift.

La dotari in afara de cele standard ( 6 airbag-uri , clima , .....) am adaugat in acest timp urmatoarele :

-2Din cu DVD , MP3 , NAVIGATIE , RADIO , BLUETOOTH , TV , slot sd si usb

-stopuri cu led fumurii

-faruri xenon non-oem cu angel-eyes culoare oem

-kit xenon H7 6000k

-pedale , footrest , maneta schimbator ///M

-inele cromate bord

-presuri E46 ///M

-iluminat interior albastru ( bord , butoane , clima , lampi interioare)

-iluminare nr. inmatriculare cu leduri albe

-ornament cromat esapament oem

-maneta BC (mai trebuie activata functia )

-anvelope Dunlop SP Sport 01 205/55/16 91W maxim 1000km rulate ( le-am cumparat de vreo 10-15 zile )

-schimbat de curand : role intinzatoare , curele , ulei ,antigel , lichid frana, filtre ,bujii , amortizoare spate , toate oem din Germania.

 

Masina are acum 203000 km .Revin cu poze si eventual ceva completari pe care le-am omis.

 

ce pret are masina ? nu te intereseaza un 330Cd ? masina este f bine intretinuta.

Link to comment
Share on other sites

Mama ce dea km are

 

macar omul e cinstit...e plina ro da masini cu 130000km :)

hmmmm, sa inteleg ca amea e "trucata" la cifre? ;)

 

no offence...nicio aluzie personala,dar nu va da de gandit ca aproape toate masinile au 110-130000? e o chestie psihologica la romani

 

eu ma gandeam sa vand masina(mi-a trecut,ce bine! :lol: ) si multi cunoscuti ma sfatuiau sa dau km inapoi,in conditiile in care masina are acum 164000....sa fac magarii pt 30-40.000?

nu,mersi

Link to comment
Share on other sites

Atata timp cat eu de la 150.000 km de cand am luat-o, am schimbat de vreo 7 ori uleiul si filtrele, role , curele , garnituri , amortizoare , brate fata , bucse fata , placute de frana , discuri de frana si multe alte nu vad de ce ar reprezenta un impediment kilometrii. Si sa fim sinceri , eu am facut 50.000 in 16-17 luni fara prea mari eforturi.....se putea dublu linistit.
Link to comment
Share on other sites

Si la ce pret ti-ai estimat tu 318-le?

Bine zis "estimat"....vreo 10.000 Euro. Nu vreau bani ca daca am banii in mana ma duc direct la banca sa mai iau vreo 6-7000 sa-mi iau E90, sau E92.Vreau schimb +- diferenta , neaparat in jur de 200CP, benzina.

Dimineata o spal si fac si poze.....

Edited by user008
Link to comment
Share on other sites

Si la ce pret ti-ai estimat tu 318-le?

Bine zis "estimat"....vreo 10.000 Euro. Nu vreau bani ca daca am banii in mana ma duc direct la banca sa mai iau vreo 6-7000 sa-mi iau E90, sau E92.Vreau schimb +- diferenta , neaparat in jur de 200CP, benzina.

Dimineata o spal si fac si poze.....

 

Aoleo, pai ce asa s-au ieftinit E90 si E92 de minim 200 de cai? Vreau si eu doua. Glumesc.

 

Sincer, masina ta mai mult de 8 mii euro nu face. Daca o dai pe bani si mai iei din banca 6-7000 Euro, tot nu iti ajung de un E46 cu 200 de cai, poate doar un 320d frumos, fara suparare. Sau era vorba de schimb cu E36 si diferenta?

Link to comment
Share on other sites

post-5748-1222254896_thumb.jpgpost-5748-1222254799_thumb.jpgpost-5748-1222254724_thumb.jpg

 

post-5748-1222255096_thumb.jpg

@ armin : daca stiam ce mult imi da de lucru nu ma apucam , insa nu gaseam pe nimeni sa mi-l monteze. Oricum merita investitia , cand ma uit la pozele de dinainte nici nu-mi vine sa cred .

@ WLF : cu 8000 nu o dau ,mai bine o tin sa merg la pesti , iar un E90,91,92 la 17000 euro gasesc sigur , tocmai m-am intors din concediu ,am fost in toata europa , am vazut si ceva parcuri auto.

Edited by user008
Link to comment
Share on other sites

E92 din cate stiu eu este noul seria 3 coupe... daca tu gasesti noul 3ar coupe la 17mii indiferent de motorizare, eu iti dau 20mii pe el.

 

Nu neaparat coupe. Chiar si un touring E 91 mi-ar place, s-ar rezolva problema subwooferului. Te-ai mai uitat pe mobile.de in ultima perioada ?

foarte misto masina , isi merita 10 000E fara probleme (de curand am vazut peste 10, E46 ...NISTE PETARDE )ieftin nu inseamna bun sau ''am avut noroc''.

pune-i niste jante ca tipa dupa ele.

 

 

 

ps: presurile alea le vreau eu (zi o vorba si le-am luat )

 

pai un volan ///M si niste jante i-ar mai trebui.

Edited by user008
Link to comment
Share on other sites

Bine zis "estimat"....vreo 10.000 Euro. Nu vreau bani ca daca am banii in mana ma duc direct la banca sa mai iau vreo 6-7000 sa-mi iau E90, sau E92.Vreau schimb +- diferenta , neaparat in jur de 200CP, benzina.

Dimineata o spal si fac si poze.....

 

16-17 000 costĂŁ cele mai chelioase E90-uri.

 

10 000 euro nu vei primi, preĂžurile au scĂŁzut foarte mult ĂŽn ultimele luni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.