Jump to content

Eu nu blochez intersectia!


Rares

Recommended Posts

Nu se ajunge la asa ceva,tocmai asta e si ideea : Trafic Liber !

 

Chiar sunt impotriva bizonilor ce incearca sa iasa din ambuteiaj dar nu au destul skill sau minte si provoaca altele,sau sa iti apara unu' pe contra-sens fix in fata,e foarte urat nu asta e ideea,daca se poate se poate daca nu astepti <_< Dar daca se poate lejer fara alte consecinte de ce sa nu o faci :)

 

Pentru cĂŁ este oricum riscant.

 

Apare efectul de turmĂŁ.

Unii te vĂŁd cĂŁ o iei pe contrasens Âşi o iau Âşi ei dupĂŁ tine...

AÂşa se ajunge la haos nu la un trafic fluent.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 264
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[Efectul de turma e cel ce trebuie anihilat,si este acum prezent la cetatenii ce asteapta sa ii impinga cineva de la spate chiar daca e verde si loc destul pentru a evita un carambol !

 

Efectul de turma se vrea a se promova chiar in topicul in care discutam acum nu? Un abtibild care e pus pentru a "forma" soferii in trafic dupa bunul sau plac.

 

Oamenii sunt liberi sa gandeasca si sa aplice orice solutie de combatere a traficului vor ei atata timp cat cred ca le e folositoare si nu incurca ceilalti participanti la trafic.

Link to comment
Share on other sites

Cine vrea civilizatie sa plece in alta tara,doar asta e solutia..

De ce mergi pe linia de tramvai? simplu, din nevoia de a avea INCA O BANDA sau 2,oamenii se adapteaza foarte usor anumitor situatii.

 

Perfect de acord.

 

Daca e liber pe contra-sens simplu,il folosesti..la fel si trotuarul daca nu are bordura inalta <_< Linie de tramvai la fel.

 

 

Daca este liber inseamna ca se poate si circula pe acolo.Corect.Chiar daca apare ceva din sens opus nu prea mai conteaza, in definitiv un BMW accelereaza foarte repede.

Link to comment
Share on other sites

Eu de regula ... respect regulile si nu blochez intersectia.

Cu doua exceptii:

1. Cand sunt foarte grabit

2. Cand ploua sau ninge in Bucuresti (toata lumea se misca cu 20 km/h ... de parca ar transporta oua vrac).

La punctul doi mentionez ca nu incalc atat de grav regulile ... le ... indoi un pic .. :)

La punctul 1 .... as fi in stare sa merg si pe trotuar (din fericire nu s-a intamplat o chestie de genul decat de doua ori ... )

 

PS Si daca vine cineva si imi spune ca el respecta intru totul regulile de circulatie in Bucuresti ... si conduce BMW ... acela e un Maaare Mincinos. <_<

Edited by bknight73
Link to comment
Share on other sites

PS Si daca vine cineva si imi spune ca el respecta intru totul regulile de circulatie in Bucuresti ... si conduce BMW ... acela e un Maaare Mincinos. <_<

 

 

 

... si ce treaba are marca BMW cu incalcatu regulilor ??? :)

E o masina cu valente sportive .. si nu prea ai chef sa stai cu 20 km/h ... cand esti la volan ....

Cam asta era ideea .. :unsure:

 

sa stii ca de multe ori am vazut ca cei cu dacia sunt "flagranti". probabil pentru ei trei luni pe "tusa" inseamna 1000 de roni economie de la carburant si atat. :wub:

M-au prins si pe mine ... Militieni odata pe contra-sens .. si ce m-am certat cu ei ... :blink:

Ieseam de pe o straduta ... si la semafor coloana... iar eu trebuia sa intru in coloana si sa fac dreapta ...

De pe straduta am iesit eu ... dar de intrat in coloana nu am putut sa intru ... ca nu m-au lasat nasoii .. :blink:

Asha ca ... blocasem si un pic circulatia ...

Intre timp .. s-a facut rosu semaforul .. si s-au oprit h(cenzurat)ii ... dar la modul ala nesimitit ... m-au vazut ca sunt cu masina in strada si vreau sa intru in coloana .... si au mers incetisor ... si s-au apropiat unii de altii ..

M-am enervat .. si am taiat-o pe contrasens in forja ... :wub:

Si cand am ajuns in capatul strazii .. am dat nas in nas cu nenea militianu .... care se agita de mama focului ... ca ce caut eu pe acolo ...

Am deschis fereastra .. i-am explicat ca am iesit de pe o straduta laterala ... si nu m-au lasat maimutele sa intru in coloana ... m-am asezat de-a curmezisul dincolo de trecerea de pietoni ... si ... mi-am vazut de treaba .. :bashwall:

Edited by bknight73
Link to comment
Share on other sites

cu dacia mai mergi pe contrasens ca sa te vezi acasa . Cu masina cu tot <_< Nu sriu daca rezista la 3 semafoare prinse consecutiv. Ideea e ca sunt multi cu bmw-uri care confunda strada cu circuitul Edited by DUBY
Link to comment
Share on other sites

eu circul cu bmw-u dupa bunul meu plac...o singura exceptie fac..nu depasesc coloana oprita la semafor...(am ramas fara permis cand aveam cea mai mare nevoie de el si de-atunci m-am lasat de sportu asta ) Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

PS Si daca vine cineva si imi spune ca el respecta intru totul regulile de circulatie in Bucuresti ... si conduce BMW ... acela e un Maaare Mincinos. <_<

 

ba nu e ! chiar mai sunt, putini dar sunt ! bine... intru totul nu respecta nimeni, indiferent de marca de autovehicul are/conduce, insa se respecta mai mult sau mai putin, sunt posesori de BMW care respecta mai mult regulile de circulatie, unul dintre ei sunt eu :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.