Jump to content

Bmw 320i e36, upgradat la 328i


roco123

Recommended Posts

  • Replies 448
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

TotuÂşi ar merge un lsd mai lung ca asta, adicĂŁ cel stock de 2.93

de ce? pentru viteza de top mai mare, sau in general ca feeling vrei sa fie un pic mai elastica ? daca e pt top speed....de cate ori mergi cu mai mult de 240 ? eu din aprilie pana acum am mers o singura daca :lol: . 180-200 prinde la 2-3 zile cand nu e zapada, dar mai mult de 200 ff rar. parca e riscul prea mare totusi.

 

frumusei serpalaii :) bine ca le-ai facut poza acum asa frumosi.....peste cateva zile de forja o sa isi schimbe culoarea :)

sondele raman cele de fabrica , sau le schimbi ?

am citit despre schimbarea admisiei standard de pe motorul tau cu admisie de m50.....pare o modificare relativ simpla si de efect. plus ca si cu ochiul liber se poate observa diferenta de diametru dintre admisii. astea de m52 chiar par subdimensionate cand pui langa una de m50.

Link to comment
Share on other sites

:)

Sondele raman aceleasi, fiindca sunt noi.

De aia am si vrut sa fac poza, stiu ca-si schimba culoarea :lol:)

 

Conteaza mult admisia de m50 sa stii....

 

 

Nu, nu am nevoie pt un tops speed mai mare, insa e prea turata parca, necesita 6 trepte, sau grup mai lung.

 

De ex la 160 daca merg constant are 4000-4500 rpm, nu i-ar sta bine in 3800?

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Misto proiectul... si mai ales sufletul de sub capota... asfalt uscat... all the way...

 

Si acum incep : Masina ai avut-o inmatriculata cu motorul vechi? cand l-ai pus pasta ce ai facut? l-ai omologat? cat a costat? pe unde ai umblat.?

 

Ma bate gandul la un 2.5 pentru mine... si d-asta intreb...

 

Multam

Link to comment
Share on other sites

Am frunzarit nitel topicu asta si sunt nemultumit.......

Poze putine.....se poate?

Doar nu esti politician....:)

PS

Ce faruri ai (ZKW sau Bosch) si cat ai dat pe ele?

Faruri am ZKW, am schimbat niste faruri de tuning naspa pe ele.

Poze, nu e sezonul pentru poze...

Link to comment
Share on other sites

Sa faci si un 0-200 cand ai timp si loc suficient :)

ditto.

 

 

Se vede nasol, e filmat cu aparatul foto acum jumatate de ora.

Dar se intelege ce trebuie din film. :lol:

 

Am pus catback de m3, dupa un pic de chin, si m-am gandit sa o scot la o tura...

http://img685.imageshack.us/img685/5808/teste009.jpg

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

0-200 aprox. 28 secunde,nu-i rau :) dar de ce ai rapoartele asa scurte,vad ca deja la 80km/h bagi a-3-a?

Din cauza ca nu se vede bine, ai ĂŽnĂželes tu greÂşit.

La secunda 25 ajung la 200, dar nu am plecat de la secunda 0,

bordul meu e cu 260km/h. La 100km/h schimb 3, e normal, 1 60km/h, 2 100km/h, 3 150km/h, 4 200km/h.

O sa fac un video pe lumina, insa nu am loc de joaca ziua...

Numara 0-20-40-60-80-100-120-140-160-180-200

Link to comment
Share on other sites

O bara fata de M nu ai gasit sa ii pui? Sau n-am vazut eu prea bine. Daca avea si culoarea aia albastra de M, cu interiorul ala crem superb, era chiar extraordinara masina. Nu prea sunt fan verde.

In maşina asta nu am investit nimic de look momentan, am căutat o condiţie tehnica spre perfectiune. Maşina e chiar urata, nu neaparat ca e verde, ci ca de afara e stock, simpla, banala...

E adevărat, nu am bara m pe fata, cautam oem, le vând astia ca pita calda. Vine si rândul barii, am bara spate, oglinzi, mai trebuiesc ceva Repere...

Culoarea interiorului Camel cu bostongrun Metallic da cel mai bine pe e36, zic de combinatia asta de culori, nu de culoarea verde, când ajung Acasa, ĂŽţi pun o poza de la un m3 de America, sa vezi ca se pupa contrastul, sunt pe telefon acum, nu am poza aici.

 

se tureaza frumos motorul si imi place modul in care schimbi vitezele; reprizele sunt bune se cunoste ca este o masina in care ai investit timp si bani bounce.gif

Mersi frumos :)

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

Nu e nici compact, nu mai am nici silicon niciunde. masina e murdara rau.

 

@WLF

Ce zici de astea?

Mie imi place contrastul de culoare.

 

http://img19.imageshack.us/img19/2703/img0056pg.jpg

http://img251.imageshack.us/img251/3396/img0055wq.jpg

http://img25.imageshack.us/img25/4451/img0054rk.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.