Jump to content

Bmw 320i e36, upgradat la 328i


roco123

Recommended Posts

  • Replies 448
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mersi pentru recomandare, nu m-am gandit sa ma uit acolo.

 

 

Oricum spre toamna o sa o bag la pregatirea pentru iarna si asa... macar preventiv i-as da pe sub o mana de antifon... trebuie sa vad de care, insa stie vopsitorul cred.

 

 

Am mai gasit unele pozitii in care rugina s-a infiltrat, in spate la suportul de la becurile pentru numar... la gaurile alea de la suruburi.

Si la usa de la sofer in colt jos, din cauza ca mi-a dat unu cu ea de perete cand a deschis usa si s-a dus vopseaua.... acum a inceput sa se extinda <_<

 

Ma ocup de astea neaparat.

 

 

 

Asa am avut urcata masina pe elevator, am si spalat-o sub si nu am gasit urma de rugina... insa nu m-am uitat dupa suportii de cric.... insa nu ii mai am pe cei din spate :)

Link to comment
Share on other sites

Se mai intampla <_<)

 

 

Ontopic...

Sa stii ca m-am uitat acolo la suportii de cric, pe spate nu-i mai am, pe fata ii am... nu am vazut urme de rugina acolo...

Cel putin nu inca. :)

 

Mersi totusi de info :bashwall:

 

In tara asta trebuie o lupta constanta sa tii masina in stare perfecta, asta e :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Intradevar esti un adevarat pasionat BMW, tot respectul pentru tine.

Arata beton masina.

 

O intrebare am si eu, cand ai schimbat motorul ai schimbat totul si suspensia, calculatorul, radiator, setul de cheii

 

Mersi...

 

Nu am schimbat suspensia atunci, nu aveam de ce, era tot pt 6 cilindrii, ulterior am pus sport, calculatorul era normal sa-l schimb, radiatorul nu, cheile nu <_<

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mersi frumos.

Se aude foarte bine,clar, oricum mai bine ca un sony model de varf ce am avut inainte de asta.( ala nu scoatea bassu din difuzoare de tot...baraia ca dracu)

Acum ca am montat si sistemul complet Harman Kardon sunt extrem de multumit de fidelitatea sunetului.

<_<

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

roco123.nush ce sa zic.bravo e putintel zis.oricum super e36!imi place touringu p e36.iar la faza cu cassu oem m-ai uns p .....sunet:P bvo!super tare.la cat mai multe e36uri asa!recomand totusi decat keskin mai bine niste rc-uri pe 16(sau 17).ca sa fie in ton

 

in ceea ce priveste oglinzile as zice sa le lasi totusi pe cele oem.dau mult mai ok p touring!

Edited by batz
Link to comment
Share on other sites

Mersi pentru urari :)

M-am decis sa o fac cat mai OEM. Am ales niste jante de m3 e36. Insa ce am gasit erau ori praf, ori reconditionate.

Sa vedem cum stau cu banii, le-as lua noi. in jur de 1100 ron bucata.

Sunt mai multe in plan. Ori supercharger, ori motor de m3 3.2 +cutie in 6.

Vedem :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu, mie mi se pare ca strica linia masinii, mai ales ala original dupa cum arata. Adica nu pare sa se mai continue hayonul (pe parti) cu plafonul. Bine, oricum nu prea sint adeptul banilor bagati in optica masinii, de fapt nu sint adeptul banilor bagati in masina mai mult decit trebuie ca sa fie tehnic 100 %.
Link to comment
Share on other sites

Stock, e cocosat, touringul mai ales cu bara de m pe spate, care parca e si mai in afara ca si aia stock., cu eleronu ala ii da o linie mult mai sportiva si mai frumoasa. am vazut live. asa din poze... n-are rost. Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.