Jump to content

(cutie viteza?)sare din treapta 1


Recommended Posts

Ăn jur de 500 euro.

cu tot cu montaj...

imi lasi un id de mess??

 

fix aceeasi problema am avut-o si eu. am schimbat cutia si s-a rezolvat.

de unde ai luat-o? poate mai facem rost de una:)

 

Ăn jur de 500 euro.

 

DacĂŁ ai E36, chiar mai puĂžin.

 

id de mess??

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Problema vine de la mansonul de cuplare (22) si unul sau ambele inele sincron (19) care se schimba pereche indiferent de gradul diferit de uzura al fiecaruia. Sunt destul de scumpe si parerea mea e sa iei o cutie sh fiindca ajungi tot acolo cu banii (nici manopera nu este chiar ieftina.....ma refer la mecanici calificati)
Link to comment
Share on other sites

<_< Asa este BoBo...Singura solutie sh e dupa umila-mi parere sa fie luata de la o masina adusa special pentru dezmembrare si a carei capabilitate a fost oarecum testata. Ar mai fi o problema SDV-istica...extractoare, presa TAR....

Oricum normal ar trebui demontata, si inlocuite componentele depreciate

Link to comment
Share on other sites

Atâta timp cât primeºti o garanÞie pentru piesa sh, nu vãd nici o problemã.

da, la mine a fost insemnata am luat-o si mi-a schimbat-o un mecanic, mi s-a spus ca daca am porbleme cu ea, vin inapoi cu ea pe masina si mi-o schimba aia de la schrott cu una buna pe gratis...

Link to comment
Share on other sites

Atâta timp cât primeºti o garanÞie pentru piesa sh, nu vãd nici o problemã.

da, la mine a fost insemnata am luat-o si mi-a schimbat-o un mecanic, mi s-a spus ca daca am porbleme cu ea, vin inapoi cu ea pe masina si mi-o schimba aia de la schrott cu una buna pe gratis...

 

 

In primavara am cumparat si eu cu 400 Eur una de E46 pentru un coleg de la un atelier de dezmembrari situat cumva la intrarea in Buzau...acum depinde cat de comod iti este sa mergi acolo gandidndu-ma la locatie, si nu pot fi sigur daca acel schrott mai functioneaza cu criza asta..Oricum au fost deosebit de seriosi, au marcat ceva "low stress" pe cutie si au oferit si garantie scrisa..ii recomand. Erau cutii si pentru alte modele in aceleasi conditii si la preturi diferite. Daca este cineva din Buzau sa confirme daca mai functioneaza atelierul acolo...pe mine ma intereseaza destul de mult.

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Atâta timp cât primeºti o garanÞie pentru piesa sh, nu vãd nici o problemã.

da, la mine a fost insemnata am luat-o si mi-a schimbat-o un mecanic, mi s-a spus ca daca am porbleme cu ea, vin inapoi cu ea pe masina si mi-o schimba aia de la schrott cu una buna pe gratis...

 

 

In primavara am cumparat si eu cu 400 Eur una de E46 pentru un coleg de la un atelier de dezmembrari situat cumva la intrarea in Buzau...acum depinde cat de comod iti este sa mergi acolo gandidndu-ma la locatie, si nu pot fi sigur daca acel schrott mai functioneaza cu criza asta..Oricum au fost deosebit de seriosi, au marcat ceva "low stress" pe cutie si au oferit si garantie scrisa..ii recomand. Erau cutii si pentru alte modele in aceleasi conditii si la preturi diferite. Daca este cineva din Buzau sa confirme daca mai functioneaza atelierul acolo...pe mine ma intereseaza destul de mult.

Multumesc

AUTOROLLA cumva ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Problema vine de la mansonul de cuplare (22) si unul sau ambele inele sincron (19) care se schimba pereche indiferent de gradul diferit de uzura al fiecaruia. Sunt destul de scumpe si parerea mea e sa iei o cutie sh fiindca ajungi tot acolo cu banii (nici manopera nu este chiar ieftina.....ma refer la mecanici calificati)

 

de mecanici buni si ieftin nu este o problema.....ideea e sa gasesc sincronul pt treapta 1 ?unde pot sa comand asa ceva??sau

....ai pe cineva cu o cutie de viteze sh?

id: dinescu2001 astept un mesaj de la tine

multumesc mult pt ajutor.

numai bine.

 

Exista si riscul sa iei o cutie cu aceeasi problema, tinand cont ca in 90% dintre cazuri, nu prea ai cum sa testezi cutia.

 

 

da...dar daca o pun pe masina si nu functioneaza banii am sa-i iau inapoi chiar fara sa -i inapoiez cutia....deci nu pierd decat putin timp.....si montajul:)

unde cred ei ca suntem aici pe camp?

tragem tzepe ???nahhhhh no way

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.