Jump to content

Ce consum aveti la E36?


nailbombmax

Recommended Posts

mi s-a parut a fi un "tocilar batran" fericit de noua lui masina si gata sa se dea cu oricine.... l-am vazut destul de decis si sigur pe sine - nu stiu cat de mult le avea cu drag race-ul insa pot sa va asigur ca a bagat piciorul cat a putut de tare in masina...

ce-am mai ras cand a plecat furios de la linia lui 41 si a facut dreapta spre podul grant (averescu) - a bagat puternic piciorul in ea, si avand autoblocant l-a furat puternic de spate - mai avea putin si se urca pe refugiul de tramvai

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 561
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

incredibil ! m-am dat ieri de la semafor (eu cu 318is) cu un Fort Mustang GT, de la domenii pana la primul semafor, si am ramas uimit ....

la 100 km/h cand am oprit amandoi la urmatorul semafor, distanta dintre noi nu era decat de 2 masini si un pik, iar cand am schimbat din 1 in 2 era distanta de doar 1 lungimr de masina.... cam greu mustangul, chiar daca are el atatia caluti .. probabil un 320, dar sigur un 325 l-ar fi facut

 

Poate nu era GT.

Varianta de bazĂŁ are 210 cp, GT-ul are 300.

 

Te asigur cã orice maºinã de 300 cp te spulberã, ÎÞi dã distanÞã de 3 tiruri orice ºofer.

Link to comment
Share on other sites

incredibil ! m-am dat ieri de la semafor (eu cu 318is) cu un Fort Mustang GT, de la domenii pana la primul semafor, si am ramas uimit ....

la 100 km/h cand am oprit amandoi la urmatorul semafor, distanta dintre noi nu era decat de 2 masini si un pik, iar cand am schimbat din 1 in 2 era distanta de doar 1 lungimr de masina.... cam greu mustangul, chiar daca are el atatia caluti .. probabil un 320, dar sigur un 325 l-ar fi facut

 

Poate nu era GT.

Varianta de bazĂŁ are 210 cp, GT-ul are 300.

 

Te asigur cã orice maºinã de 300 cp te spulberã, ÎÞi dã distanÞã de 3 tiruri orice ºofer.

" parca mi`se ca ai dreptate"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ultimul consum la e36 316i, consum mixt, 8.8 l/1oo.

 

Si mergi mult p-afara?

Consumul mentionat mai sus e intr-o proportie de 50-50.

 

E ok ... asa si la mine consumul mixt pentru 50.50 este undeva la 10.5 poate chiar sub 10 uneori.. dar daca merg 500 km in buc acu cand nu ma mai uit la cum merg imi ia 14

Link to comment
Share on other sites

bmw E36 325i,24v,192 hp fara vanos papa destul undeva la 9-10 mers decent si 14-16 alergat cat de cat iar cand ii dai cum vrea ea dumnezeu stie cat o papa.oricum senzatiile costa.......

 

 

Mare dreptate ai <_<)))) senzatiile costa in 7 Km, cred ca am papat 4 litri dar schimbat numai la 6000, intradevar senzatii..................:))

Link to comment
Share on other sites

la mine acum pe timpul de iarna a variat destul de mult consumul. de la 14 in oras, fac drumuri scurte si nu apuica sa se incalzeasca motorul, la 8 mediu, 100 km oras si 100 km extraurban. extraurban daca ma limitezla un 120/h si merg constant imi iese consum destul de bun undeva pe la 6.5-7.
Link to comment
Share on other sites

la mine acum pe timpul de iarna a variat destul de mult consumul. de la 14 in oras, fac drumuri scurte si nu apuica sa se incalzeasca motorul, la 8 mediu, 100 km oras si 100 km extraurban. extraurban daca ma limitezla un 120/h si merg constant imi iese consum destul de bun undeva pe la 6.5-7.

Azi, suceava-falticeni, 80-120 km/h, doua-trei reprize scurte pana la 140, consum 7,1 l pe obc :bashwall: cu 525i. La dus, 9,2 l, dar am plecat cu motorul rece, si i-am dat putin mai tare in panta. :)

In oras, 12-15 cu motorul cald, dimineata, pe 1,5 km, se misca acul pana spre jumatatea zonei albastre in jur de 20 l. <_<

Link to comment
Share on other sites

316 compact din 96 imi cam 11 in bucuresti la mers cam nervos asa si cam 7-7 si ceva in afara.in buc nu a trecut niciodata de 11.nu stiu de ce .eu schimb cand la 4000 cand la 3000.o las si mai moale dak nu ma grabesc. sunt foarte multumit de ea, cel putin motorul pana in momentul de fata e tun.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.