Jump to content

Blue cat - 135i 2008


suri

Recommended Posts

  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

hmmmmm.... sa incepem lista cu victime? :)

m-ai chemat? :(

 

 

ma apuc sa scriu vechea lista sau facem noi intrari?  :)

 

 

poti sa incepi cu o recapitulare!

 

noi victime....hmmmm... sooooon! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

update: mi-au furat oglinzile azi-noapte. masina parcata in fata blocului. la strada. sub un felinar. si inscriptionate pe deasupra!

 

sa ma mai mir?

Edited by suri
Link to comment
Share on other sites

update: mi-au furat oglinzile azi-noapte. masina parcata in fata blocului. la strada. sub un felinar. si inscriptionate pe deasupra!

 

sa ma mai mir?

 

 

Pacat ca raspunsul ar fi : NU, Nu trebuie sa te mire....

 

Romania, tara mea de dor ! - poezie dintr-un ciclu de poezii de Marin Socrezitu...ciclu de poezii intitulat sugestiv :

Cu sumanu' si caciula,

Sunt roman gandesc ca p...!!!

 

Eu am avut "norocul" sa-l prind pe unul care voia sa-mi zgarie masina :twoup:...daca ati sti ce bine arata el dupa 3-4 minute...

Le doresc tuturor incepand cu tine sa dea macar o data peste un retardat de genul astora...sa vedeti ce bine va simtiti dupa...;-)

Iar celor care fura le doresc doar oase rupte, capete un pic mai sparte si multe contacte cu bara mea fatza !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

update:

 

- 4 randuri de oglinzi furate peste vara! 3 inscriptionate...

- incercare de furat oglinzile cu totul... imediat dupa ce am facut pozele pentru BMW Club Magazine, in noaptea urmatoare mi-au spart capacele care acopera prinderile oglinzile, au rupt prinderile metalice, dar NU au furat sticlele

- capota zgariata cu cheia

- intre timp ieri, in timp ce veneam de la sibiu, mi-am mai luat si o piatra in parbriz, suficient de mare si tare cat sa-l sparga... si bineinteles ca s-a dus crapatura vreo 10 cm... trebuie si ala schimbat!

 

Sper sa reusesc sa o fac frumusica pana la intalnirea anuala! inclusiv incaltari noi - acum ma chinuiam sa-mi comand jante - si poate si vopsit zgarieturile...

Link to comment
Share on other sites

update:

 

- 4 randuri de oglinzi furate peste vara! 3 inscriptionate...

- incercare de furat oglinzile cu totul... imediat dupa ce am facut pozele pentru BMW Club Magazine, in noaptea urmatoare mi-au spart capacele care acopera prinderile oglinzile, au rupt prinderile metalice, dar NU au furat sticlele

- capota zgariata cu cheia

- intre timp ieri, in timp ce veneam de la sibiu, mi-am mai luat si o piatra in parbriz, suficient de mare si tare cat sa-l sparga... si bineinteles ca s-a dus crapatura vreo 10 cm... trebuie si ala schimbat!

 

Sper sa reusesc sa o fac frumusica pana la intalnirea anuala! inclusiv incaltari noi - acum ma chinuiam sa-mi comand jante - si poate si vopsit zgarieturile...

 

Off: Sunt foarte multi tarani idioti si drumurile sunt asa cum sunt. Cam tot ce ai patit tu la masina am patit si eu in minunata patrie.

 

Anul trecut cu o zi inainte de 1 Mai am fost sa spal masina ca era destul de murdara si nu plec niciodata la drumuri mai lungi cu masina murdara. Pur si simplu nu ma simt confortabil. Dupa minunata spalare, am observat trei dungi frumoase pe capota, foarte adanci. A urmat bineinteles revopsirea acesteia..iti dai seama cu ce chef am plecat de 1 Mai la plimbare.

 

Inainte de Craciun, mergeam dinspre Ploiesti spre Bucuresti. Depasind un tir am primit o ditamai piatra in parbriz. Pocnitura s-a auzit foarte tare, cu toate ca ascultam muzica la un volum considerabil. A urmat bineinteles schimbarea parbrizului cum a dat caldura.

 

Tot anul trecut, in craterele de la Afumati (peticite acum) am stricat doua cauciucuri run-flat (pe partea dreapta), avand ceva de suferit si jantele. Noroc ca nu aveam viteza foarte mare (aprox. 60 km/h).

 

Oglinzile au scapat deocamdata.. Eu am obiceiul sa le pliez de fiecare data cand parchez masina.. In vreo trei randuri am gasit ba una ba alta depliata manual. Probabil au vazut inscriptiile si s-au lasat pagubasi. Sper sa fie descurajati si de acum inainte, cu toate ca din ce vad nu mai tin cont nici de asta.

 

ON: Nu ti-am mai zis pana acum.. Ai o masina superba! Sa o stapanesti sanatoasa si sa ne bucuram de Casco, ca de tara nu prea putem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ON: Nu ti-am mai zis pana acum.. Ai o masina superba! Sa o stapanesti sanatoasa si sa ne bucuram de Casco, ca de tara nu prea putem.

 

 

Multumesc. Pacat ca noi ne chinuim sa ne intretinem masinile cat putem mai bine si vin altii si-si bat joc de ele. Si de noi.

Link to comment
Share on other sites

Inchiriaza un garaj in zona daca ai posibilitatea , e singura modalitate sa o feresti de infractori.

 

Btw , banuiesc ca e frumoasa masina , tin sa te felicit , dar eu insa nu am reusit sa vad pozele.Se incarca dar nu se deschid.

 

Sa o stapanesti sanatoasa (din adresarea colegilor am dedus ca faci parte din categoria sexului frumos) :) si salbatic (35i) :)

Edited by rebelkid
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Pacat, nu vor un rinichi la schimb in locul ratelor?

 

Bafta la vanzare!!!

 

P.S. iti dau un euro ( de 100 de ori pretul cerut, deci oferta de nerefuzat), dar platesti tu ratele in continuare? :)

 

 

N-am incercat faza cu rinichiul... iti dai seama ca in 3 ani i-am dat pe amandoi? :p

 

cat despre oferta... da, clar este de nerefuzat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.