Jump to content

Blue cat - 135i 2008


suri

Recommended Posts

Deja ai ajuns la extreme ... eu nu ma refeream la asta .. dar ..

Vai .. Doamne .. mi s-a zgariat pielea ...

Aaaa... nu fumez in masina .. ma dau jos ..... etc ...

Am impresia ca uneori, unii oameni sunt mai grijulii cu masinile decat cu propria persoana .. :bashwall:

NU? :)

 

LE: Plus de asta .. singura modalitate de a mentine o masina curata si nelovita in Bucuresti e sa o iei cu tine in apartament ...

Pana mea .. eu am gasit masina lovita de 4 ori iarna asta ... in diferite colturi .. <_<

 

Pãi sunt strâns legate.

 

Pe cei care nu sunt atenĂži cu astfel de detalii nu prea ĂŽi intereseazĂŁ nici curĂŁĂženia din maÂşinĂŁ.

 

Nu sunt fumĂŁtor dar nici nu las pe nimeni sĂŁ fumeze ĂŽn maÂşina mea, mirosul de tutun e foarte dezagreabil.

 

Nu suport praful Âşi mizeria nicĂŁieri.

 

Asta aºa este Însã de zgârieturi scapi destul de simplu.

 

Un Âşezut tĂŁiat ĂŽnseamnĂŁ 400-500 € aruncati pe geam.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu prea e adevarat ceea ce spui .. <_<

Da, si eu am grija de masina mea .. dar asta nu inseamna ca trebuie sa ma opresc pe magheru pe avarii ca sa pot sa fumez o tigara .. si nu inseamna ca trebuie sa ma imbrac numai cu o anumita pereche de blugi .. sau pantaloni ca sa nu zgarii scaunele ...

Si da, chiar daca sunt fumator .. scrumez pe geam .. nu in scrumiera .... si tin si masina curata .. pe cat posibil ..

Dar daca se murdareste .. asta e .. ce as putea sa fac?

Traim intr-o tara extrem de mizerabila...

Link to comment
Share on other sites

Nu prea e adevarat ceea ce spui .. <_<

Da, si eu am grija de masina mea .. dar asta nu inseamna ca trebuie sa ma opresc pe magheru pe avarii ca sa pot sa fumez o tigara .. si nu inseamna ca trebuie sa ma imbrac numai cu o anumita pereche de blugi .. sau pantaloni ca sa nu zgarii scaunele ...

Si da, chiar daca sunt fumator .. scrumez pe geam .. nu in scrumiera .... si tin si masina curata .. pe cat posibil ..

Dar daca se murdareste .. asta e .. ce as putea sa fac?

Traim intr-o tara extrem de mizerabila...

 

Ai piele ĂŽn maÂşinĂŁ?

 

Nu cred cã Þi-ar plãcea sã o vezi tãiatã sau zgâriatã datoritã unor capse de la blugi.

Link to comment
Share on other sites

Vai cad haz de necaz stiti face... Care e problema voastra de fapt ca pe cineva deranjeaza cand altcineva e neatent? Si pe mine ma dispera neatentia. Daca intr-adevar tii la masina ta, clar vei fi atent cu ea si ii vei vrea binele, si clar ca te va irita neatentia si indiferenta altora.

 

Voi asa v-ati comporta cu masina altuia ? Atat timp cat nu e a ta, eu zic ca trebuie sa fi atent. Nu e treaba nimanui ca proprietarul e dezinteresat, la urma urmei... cum iti asezi, asa dormi!

 

Si pe mine ma dispera aceste lucruri, de bine de rau, inca nu am avut parte de zgarieturi sau alte neplaceri. Dar totusi la urma urmei, este totusi o masina. Poti sa iti dai toata silinta sa o intreti, dar tot timpul vor exista compromisul... santem oameni, asta e.

Link to comment
Share on other sites

Dar pana acum nu am vazut piele taiata .. sau zgariata de blugi .. <_<

 

vino s-o vezi pe-a mea!!! sunt 2 julituri zdravene!!

 

stiu ca discutia asta a ajuns sa degenereze, sa ajunga la extreme... nu am zis nicaieri ca la mine in masina te urci in costumul lui Adam ca sa nu zgarii pielea si cu papuci de casa ca sa nu murdaresti covorasele... insa de la asta pana la a fi nesimtit... e cale lunga!!! really!! chiar va convine sa luati pe cineva in masina care sa v-o zgarie pe motiv ca n-a observat?? nu sunt absurda... pur si simplu ma enerveaza indolenta!!! pana la urma, EU sunt cea in masura sa o protejez cat pot, pentru ca EU sunt cea maniaca... eu imi tai unghiile sa nu zgarii volanul (btw: la 120 aveam inele pe mana dreapta si de la inele s-a luat cromul de pe nuca schimbatorului... cine a platit sa cumpere altul?? EU, evident!!!), eu ma imbrac in panza de sac sa nu zgarii pielea si eu sunt cea care are grija sa nu intre cu tot noroiul in masina... cui nu-i convine, exista RATB! pana la urma, la tine in casa, tu faci regulile, nu?

 

si-nca ceva! se sugera pe aici pe undeva ca daca ai grija exagerata de masina, s-ar putea sa nu ai grija de propria persoana... ei bine, pentru cei care au astfel de griji, ii anunt ca ma spal pe dinti de 2 ori pe zi, ma duc saptamanal la manichiura si am grija sa ma pieptan cand ies din casa!!

Link to comment
Share on other sites

Dupa o saptamana in care am mers cu diversi prieteni prin oras am observat ca unul dintre ei( n-am aflat cine pana in ziua de azi) mi-a racait cu unghia manerul portierei pana l-a facut lucios...eu mereu stau cu gura pe ei sa nu-mi faca masina varza si stiindu-ma maniac s-au conformat!

Iar cu spalatul pe dinti iti recomand sa-l efectuezi dupa fiecare masa sau macar sa mesteci o guma :) ...iar ala de seara este de baza! <_<

Link to comment
Share on other sites

Sunt deacord cu ceea ce zici...dar nu ai ce sa le faci...am un prieten care atunci cand se urca in masina isi aranjeaza masina cum vea...adica dadea drumul la casetofon cum vruia...isi muta scaunul pe spate sa nu mai aiba loc nimeni in spate... nu stiu...ce sa faci..pana la urma vei decide ca e mai bine sa mergi singura in masina pentru ca numai tu stii sa apreciezi ceea este al tau. E greu, dar succesc.pa
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Dar pana acum nu am vazut piele taiata .. sau zgariata de blugi .. :)

 

vino s-o vezi pe-a mea!!! sunt 2 julituri zdravene!!

 

stiu ca discutia asta a ajuns sa degenereze, sa ajunga la extreme... nu am zis nicaieri ca la mine in masina te urci in costumul lui Adam ca sa nu zgarii pielea si cu papuci de casa ca sa nu murdaresti covorasele... insa de la asta pana la a fi nesimtit... e cale lunga!!! really!! chiar va convine sa luati pe cineva in masina care sa v-o zgarie pe motiv ca n-a observat?? nu sunt absurda... pur si simplu ma enerveaza indolenta!!! pana la urma, EU sunt cea in masura sa o protejez cat pot, pentru ca EU sunt cea maniaca... eu imi tai unghiile sa nu zgarii volanul (btw: la 120 aveam inele pe mana dreapta si de la inele s-a luat cromul de pe nuca schimbatorului... cine a platit sa cumpere altul?? EU, evident!!!), eu ma imbrac in panza de sac sa nu zgarii pielea si eu sunt cea care are grija sa nu intre cu tot noroiul in masina... cui nu-i convine, exista RATB! pana la urma, la tine in casa, tu faci regulile, nu?

 

si-nca ceva! se sugera pe aici pe undeva ca daca ai grija exagerata de masina, s-ar putea sa nu ai grija de propria persoana... ei bine, pentru cei care au astfel de griji, ii anunt ca ma spal pe dinti de 2 ori pe zi, ma duc saptamanal la manichiura si am grija sa ma pieptan cand ies din casa!!

Eu te inteleg perfect, si pielea din masina mea e foarte pretentioasa si deja mi-am gasit-o zgariata pe marginea scaunului pasagerului din dreapta, am facut cu nervii. Problema e ca ma duc cu ea la lucru in fiecare zi ~20km si la intoarcere tot timpul se roaga unu altul de mine sa-l duc, ce pot sa fac? Daca nu-l iau zice ca-s bulangiu, daca-i zic cat a costat nappa ca optionala de individual zice ca ma dau mare... in fine. Unde am vrut sa ajung, am avut o pereche de blugi cu o capsa pe un buzunar depe piciorul drept si cand m-am urcat am frecat cu ea pe volan si s-a zgariat putin pielea de pe volan <_< , am luat patentul si am scos capsa.. asta ca masura preventiva, de atunci sunt f atent cu chestiile ascutite prin masina.

Ontopic, ai o masinuta ff frumoasa, sper sa-ti aduc anumai bucurii.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
traznet masina ... sa o stapanesti sanatoasa si fara evenimente rutiere ! in legatura cu curatenia in masina ... bv sunt de acceasi parere , fiecare isi face legea in masina ! (eu sunt din categoria "disperatilor" de curatenie) Edited by MateiBarbu
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ti-am citit si eu astazi topicul.....DA, foarte frumoasa masina ta.. va potriviti.....meriti tot respectul pentru alegerea facuta.... <_< ....cred ca este o adevarata placere sa mergi cu ea....Multa multa bafta in continuare...
Link to comment
Share on other sites

ti-am citit si eu astazi topicul.....DA, foarte frumoasa masina ta.. va potriviti.....meriti tot respectul pentru alegerea facuta.... <_< ....cred ca este o adevarata placere sa mergi cu ea....Multa multa bafta in continuare...

 

mercic mercic!

 

iata ca acum a implinit si ea 12.000 de km si abia asteptam (amandoua!) vacanta... pentru ca in ultimul timp nu prea a mai vazut drumuri mai lungi, doar bucuresti si iar bucuresti... din cand in cand am mai scos-o pe autostrada sa se mai dezmorteasca putin, dar nesemnificativ.... dar pentru astfel de combinatii, imi trebuie neaparat un... detector de radar! :)

Link to comment
Share on other sites

iata ca acum a implinit si ea 12.000 de km

 

Keep it up la si mai multi si fara incidente!

 

Eu am indeplinit 24.000 zilele trecute <_< dar a mea a vazut si Italia....

 

iata ca acum a implinit si ea 12.000 de km

 

Keep it up la si mai multi si fara incidente!

 

Eu am indeplinit 24.000 zilele trecute :) dar a mea a vazut si Italia....

Link to comment
Share on other sites

va fi o vara plina de evenimente la care trebuie sa particip... asa ca incerc sa vad cand reusesc sa dau o fuga pana in Grecia... ca sa o mai scot si pe ea pe drumuri ... europene! <_<
Link to comment
Share on other sites

va fi o vara plina de evenimente la care trebuie sa particip... asa ca incerc sa vad cand reusesc sa dau o fuga pana in Grecia... ca sa o mai scot si pe ea pe drumuri ... europene! <_<

 

ti-ai ales cel mai prost drum pe unde sa o scoti

Link to comment
Share on other sites

va fi o vara plina de evenimente la care trebuie sa particip... asa ca incerc sa vad cand reusesc sa dau o fuga pana in Grecia... ca sa o mai scot si pe ea pe drumuri ... europene! :)

 

ti-ai ales cel mai prost drum pe unde sa o scoti

 

 

ultima oara cand am fost eu... cred ca acum vreo 3 ani, era ok... nu mai stiu intre timp daca s-a ales praful de el sau nu. desi cand ma gandesc la bulgari... <_<

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

prima vandalizare: mi-au furat sigla bmw de pa capota!!!!!!!

 

noroc ca mi-am sablat oglinzile ca sigur ramaneam si fara ele!!!!

 

<_< :) :bashwall: :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.