Jump to content

Blue cat - 135i 2008


suri

Recommended Posts

  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Macar au scos-o cu surubelnita, ca sa stii o treaba?!?

 

daaaaaaaaa.... au lucrat foaaaarte "frumos"! exista o mica zgarietura sub sigla semn ca asa au reusit s-o scoata! <_<

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Superba masina, felicitari proprietarei pentru alegerea facuta!

Apropo, eu am masina asta pe desktop de mai bine de jumatate de an, este unul dintre visele mele. Exact asa cum o ai tu, Suri, albastra cu trapa si interior crem, si neaparat motorul de 307CP :)

Daca stau bine sa ma gandesc la prima serie 1 m-as multumi si cu un 125i sau 123d, ca doar tre sa fac si eu un progres de la ceva mai mic, nu-i asa?

Suri, am o rugaminte, poti sa mai postezi niste poze noi, inclusiv cu interiorul? Multumesc & multa bafta in continuare!

 

P.S. Nu te nelinisti in legatura cu sigla, se mai intampla. Important e sa fie masina asigurata :lol: Cred ca i-ar sta foarte bine cu niste sigle noi carbon look. Gandeste-te la asta.

 

Oooops, un cal in plus niciodata nu strica :lol: Am scris 307 in loc de 306. Noroc sa fie!

Link to comment
Share on other sites

vino s-o vezi pe-a mea!!! sunt 2 julituri zdravene!!

 

stiu ca discutia asta a ajuns sa degenereze, sa ajunga la extreme... nu am zis nicaieri ca la mine in masina te urci in costumul lui Adam ca sa nu zgarii pielea si cu papuci de casa ca sa nu murdaresti covorasele... insa de la asta pana la a fi nesimtit... e cale lunga!!! really!! chiar va convine sa luati pe cineva in masina care sa v-o zgarie pe motiv ca n-a observat?? nu sunt absurda... pur si simplu ma enerveaza indolenta!!! pana la urma, EU sunt cea in masura sa o protejez cat pot, pentru ca EU sunt cea maniaca... eu imi tai unghiile sa nu zgarii volanul (btw: la 120 aveam inele pe mana dreapta si de la inele s-a luat cromul de pe nuca schimbatorului... cine a platit sa cumpere altul?? EU, evident!!!), eu ma imbrac in panza de sac sa nu zgarii pielea si eu sunt cea care are grija sa nu intre cu tot noroiul in masina... cui nu-i convine, exista RATB! pana la urma, la tine in casa, tu faci regulile, nu?

 

si-nca ceva! se sugera pe aici pe undeva ca daca ai grija exagerata de masina, s-ar putea sa nu ai grija de propria persoana... ei bine, pentru cei care au astfel de griji, ii anunt ca ma spal pe dinti de 2 ori pe zi, ma duc saptamanal la manichiura si am grija sa ma pieptan cand ies din casa!!

 

si eu mor de draci cand iau pe cineva in coupe .... cu pielea cream beige e dezastru ... aproape de la inceput, cineva cu capse sau dracu stie ce pe blugi, pe fund, laterale mi'a julit ( e drept nu prea'ti dai seama ) cam 1 cm de piele langa cusatura .... si nu mai zic cum se suia lumea in spate, de freca cu noroi pragurile, cu picioru murdar pe covorasele de velur, fara macar sa le scuture ( picioarele of course ) ... si mai dadeau si cu piciorul pe sub scaun ... nesimtirea oamenilor e imensa - eu sunt foarte drastic cu lumea care se suie in masina mea si mi se pare normal cand vezi atata nesimtire ... practic nerespectand masina ta si mai ales rugamintea sa aiba grija - simti ca nu te respecta pe tine .... si tot ei fac galagie cum ca vai ce sensibil sunt samd samd ....

 

cand lumea ma intreaba de ce am luat coupe - le zic ca asa am dorit eu si sotia mea si e masina pt 2 persoane nu pt toata strada ...

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

la seria 1 - nu cred ca avea nici 6 luni si mergea sotia cu ea si mai lua si colege de la fostul servici .... au lipit fetele in spate intre presuletul de mocheta si mocheta masinii ..... CIOCOLATA ..... nici acum nu am reusit sa o scot complet .... saptamana viitoare ma duc sa scot seria 1 din garaj sa o curat de la A la Z ... chiar daca'mi ia o zi intreaga .... am solutii pt toate nevoile si ma pun la curatat .... si o bag din nou in garaj :)
Link to comment
Share on other sites

revin cu update-uri:

 

intr-adevar, cine m-a vazut cu geamul spart, a vazut bine....

 

povestea e cam asa: acum 2 saptamani a fost festivalul medieval de la sighisoara, eveniment pe care l-am prezentat. pentru ca aveam 7 milioane de rochii si de accesorii de carat dupa mine am zis ca imi iau masina mea... drumul inspre sighisoara a fost superb, am luat-o pe cheia special pentru "sportivitate", intr-un cuvant catul meu s-a comportat super... am ajuns la sighisoara unde am aflat ca sunt cazata in cetate... ceea ce insemna ca la afluenta de persoane asteptate la festival, masina parcata in cetate era un adevarat impediment.... asa ca am luat-o de acolo, am parcat-o in fata unui alt hotel unde stateau alti colegi de-ai mei si totul a fost ok... pana duminica atunci cand ei au plecat si a trebuit sa-mi iau masina de acolo... am lasat-o dimineata tot pe drumul spre cetate, unde am considerat eu ca era ceva mai ferita...

 

pe la 8 seara, fix inainte sa intru pe scena, am aflat ca ma cauta politia... era sa lesin... mi-am luat poalele in brate si am fugit la masina... acolo, am gasit un echipaj de politie care statea de 4 ore langa masina mea ca sa afle proprietarul... se pare ca prin zona au tot coborat camioane si ca unul a aruncat o piatra drept in geamul meu... masina oricum nu a fost deschisa, pentru ca geamul era inflorit cand am ajuns eu. a cazut cand am deschis eu usa...

 

vreo saptamana am mers cu masina asa pt ca efectiv nu am avut timp sa ajung la casco....

 

apoi saptamana trecuta am plecat la piatra neamt, intr-o alta deplasare... am lasat masina unui prieten care are service ca sa-mi puna geamul in cele 8 zile cat eram eu plecata... cand m-am intors si mi-am luat-o de acolo am mai constatat .... o zgarietura lunga si urata pe bara spate pana la tabla!!! :)((( :D(( :)(( zgarietura care, evident, nu iese la polish!!!!

 

:) :lol: :lol:

 

se pare ca a inceput seria ghinioanelor pentru cat-ul me! si macar daca as fi eu aia proasta care nu are grija de ea! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

ufff.... n-am mai apucat de ceva vreme sa va mai spun ce face cat-ul...

 

va spun eu, asteapta sa treaca zapada!! nu de alta, dar la ultima zapada, cand au fost si gerurile alea de minus X grade, am avut parte de o surpriza neplacuta... din varii motive, nu am mers cu ea cat a fost zapada. Nu am cauciucuri de iarna si oricum nu suport sa o vad infipta-n vreun troian sau si mai bine, sa il vad pe altul infipt in ea, tocmai pentru ca a derapat sau pentru simplul motiv ca e bou!

 

in dimineata cu pricina, ninsese destul de mult si era foarte frig, si ca de obicei am zis ca iau cealalta masina si catul ramane acasa... dar aveam nevoie de ceva din masina asa ca am deschis usa din stanga, chiar daca geamul era inghetat. mare prostie! se pare ca, deschizand usa, am foratat geamul sa coboare si sa cedeze motorasul care il ridica. si uite-asa, geamul nu s-a mai ridicat in clipa cand am inchis usa...

 

am fost la bavaria sa vada despre ce e vorba si mi-au confirmat ca trebuie schimbat motorasul secolului... i-am intrebat daca se putea face ceva, da cu vreo solutie, etc, etc, gandindu-ma ca pe viitor vor mai fi geruri si ca voi mai deschide si altadata masina cand afara sunt minus 5 grade. mi-au spus ca oricum nu e vina mea, ca e o piesa care "cedeaza"...

 

hmmmmmmmmmm...

 

a mai patit cineva la fel?

 

ps. inca mai astept sa vina motorasu'! :)

Edited by suri
Link to comment
Share on other sites

un telefon nu dai sa te indrum intr-o directie... ne cunoastem de ieri cumva?

nu spun ca se poate repara sigur, trebuie vazut... insa cun la fel de bine ca mine ca la bavaria decat sa repare X piesa spun ca treb inlocuita.

deci da-mi un semn cand ai timp si hai sa vedem daca putem rez pb. (mai ales ca nu fol masina pe zapezile astea, poti sa o lasi la doftor)

Edited by CuzKo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
@raul46: sincera sa fiu... de-abia astept primavara!!!!! azi am stat 3 ore sa deszapezesc masina!!! :lol:((

 

trebuia sa dai anunt aici. sigur se gasea cineva sa te ajute :)

 

cred ca te stiu din trafic de asta vara. bruneta cumva?

 

 

ei, da... am vrut sa plec cu masina fara sa vad ca era zapada in jurul ei de jumatate de metru... in fata, un vecin, cica facuse poteca si aruncase toata zapada in fata masinilor parcate... iar pe drum trecuse deszapezirea si mai stransese si pe margine un alt troian... n-aveam timp de "licitatii" publice... si in plus sunt genul de persoana care incearca sa se descurce singura!

 

din trafic? probabil. da.

Edited by suri
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.