Jump to content

Intrebare Jante seria 3


dog

Recommended Posts

ca sa nu mai deschid alt topic, tot o intrebare legata de jante.

Cum aflu, sau cum pot sa verific starea unor jante second (daca nu sunt descentrate, nu stiu daca am folosit termenul corect, reparate etc)?

Ma aflu in situatia de a lua unele second, de pe un e36 320i neinmatriculat, si nu pot nici macar sa merg cu omul la o vulcanizare sa le dea jos, deci nu pot sa le testez inainte, eventual doar sa le pun la mine si sa constat dupa daca sunt bune? in cazul asta nu pot sa imi fac o parere buna, deoarece poate trebuie facute unghiurile, sau poate vb prostii, chiar nu ma pricep.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
buna ....ma bag si eu cu pisoiasul meu amarat de 1,6......caruia vreau sa il incalt cu jante pe 16 dar nu stiu care ar fi et-urile care s-ar potrivi si nici acelJ ....precizez fara sa modific ceva la masina...distantiere sau prezoane.........poate ma lamuriti si p mine.........mc anticipat

pisoias presupun ca este E36,nu? nu prea ma pricep la porecle. uite jantele de tabla pt masina ta si un exemplu de jante de aliaj.

site-ul este www.realoem.com pe care te poti uita chiar tu, iti introduci ultimele 7 caractere din VIN-ul masinii si dai la wheels si vezi et-ul. la jantele de tabla ar fi et42 pt 6j si et47 pt 6.5J, iar la jantele de aliaj ar fi et46.

J-ul reprezinta latimea jantei.

te poti uita aici pt a descifra exact ce inseamna ET si ce reprezinta J-ul.

Edited by IulianC
Link to comment
Share on other sites

Salut , merg niste jante Replica de M3 de pe un e46 pe un e91 ? am vazut ca e91 are ET34 si e46 are ET46-47 , vreau sa aflu si o varianta mai sigura daca stie cineva ... multumesc

 

 

INTREBARE:

 

 

 

merg jantele din pachetul m6 pe e90? exista asemenea jante pe 17 inch?subliniez : din PACHETUL m6

Link to comment
Share on other sites

Salut , merg niste jante Replica de M3 de pe un e46 pe un e91 ? am vazut ca e91 are ET34 si e46 are ET46-47 , vreau sa aflu si o varianta mai sigura daca stie cineva ... multumesc

 

 

INTREBARE:

 

 

 

merg jantele din pachetul m6 pe e90? exista asemenea jante pe 17 inch?subliniez : din PACHETUL m6

 

1. Cele din pachetul M6 sunt pe 19" originale.

 

2. Gasesti replici de M6 cu ET-ul (offset) pt E90

Link to comment
Share on other sites

1. Cele din pachetul M6 sunt pe 19" originale.

 

 

 

cele originale de m6 sunt doar pe 19,din cate stiu ,probabil ma insel cele din PACHET sunt si pe 17...insa nu stiu exact.. vreau sa subliniez una e sa fie de m6 si alta e sa fie din pachetul m6

 

 

Mai bine te reorientezi spre alt model.

 

 

 

prea tarziu...le-am luat deja...intr-adevar daca tot e sa-ti iei replici mai bine iti iei replicile modelului tau si anume de m3,preturile sunt aceleasi insa asa a fost sa fie...

Edited by BOG10PRM
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.