Jump to content

330xd 2003 Mpack 2


DanMTK

Recommended Posts

post-13292-1226395140_thumb.jpgpost-13292-1226395203_thumb.jpg

O achizitie de care sunt foarte, foarte multumit, cu toate ca la cumparare am fost sfatuit de multe persoane sa nu investesc intr-o alta masina, ca se devalorizeaza, ca se strica, ca .... , ca.....

 

Pana la urma am facut dupa capul meu si nu imi pare rau si nici nu cred ca imi va parea vreodata.

Am cumparat-o la 96.000 KM de la un prieten care a fost primul proprietar, din 2003, si care a dat 46.000 Eur pe ea atunci, cand a achizitionat-o de la Bavaria.

 

Si acum sa las vrajeala si sa scriu ceva date concrete despre masina :

 

330xd 204 CP , an fabr 2003 - august, Pachet M interior + exterior, culoare Negru metalizat, Faruri Xenon, Piele Maro Montana Naturbraun, scaune sport M incalzite, Comenzi pe volan, Cruise Control, sistem audio Harman Kardon + Radio Bmw Business CD + schimbator 6 CD uri.

 

Modificari ulterioare (de catre mine):

Xenon in proiectoare ... si cam atat :)

In proiect :- Angel eyes (nu sunt foarte hotarat, sper sa ma ajutati voi sa iau o decizie in acest sens),

- stopuri cu leduri tip m3 / 3 coupe

- Navigatie + TV 16:9

- Modificari piele interior (cotiera piele montana naturbraun, volan partial montana naturbraun - BMW Individual, schimbator + frana de mana montana naturbraun)

 

Daca aveti idei de modificari ulterioare pe care as putea sa le fac, va rog sa nu va sfiiti sa imi sugerati !

 

Si acum ... poze !

post-13292-1226395228_thumb.jpg

post-13292-1226395236_thumb.jpg

post-13292-1226395248_thumb.jpg

post-13292-1226395262_thumb.jpg

post-13292-1226395280_thumb.jpg

post-13292-1226395296_thumb.jpg

post-13292-1226395524_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

superba, sa o stapanesti sanatos

 

cum faci cu volanul ? de cumparat nu prea cred sa gasesti individual in 2 culori, iar daca vrei sa il imbraci in piele custom nu stiu daca gasesti pielea asta care o ai pe masina.

 

eu ma gandesc sa il fac in piele neagra perforata sau tot asa in 2 culori ca la individual...trebuie sa primesc curand un volan M.

 

interiorul e misto de tot.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pt complimente.

 

Mikken - Vin Sambata acum la intalnire in proportie de 80%. Am inteles ca va fi la ora 14:00.

 

Armin - M-am interesat deja la mai multe firme care fac modificari la tapiteria din piele a masinilor, pielea asta Montana naturbraun se gaseste cam greu e adevarat, trebuie comandata din germania. Gasisem niste baieti care erau dispusi sa o comande, dar pana la urma am amanat toata treaba. M-ar costa cam 200-300 euro modificarile la volan , cotiera, schimbator si frana de mana . Cu tot cu piele. Acceptabil zic eu.

 

Uite cum arata E46 individual .

post-13292-1226399124_thumb.jpg

post-13292-1226399132_thumb.jpg

Edited by DanMTK
Link to comment
Share on other sites

Am dat 17.000 Eur pe ea, la inceputul verii, cu anvelope de iarna incluse, si revopsirea inclusa, avea mici zgarieturi pe ici pe colo (stiti cum este sa ai masina culoarea neagra) si am tinut eu neaparat sa o revopsesc, sa fie impecabila (pe asigurarea proprietarului dinainte).

 

In ceea ce priveste modificarile , la exterior intr-adevar inafara de angel eyes (la care v-am spus ca inca nu m-am hotarat) si stopuri M3 (led) nu prea mai am ce sa ii fac...

Link to comment
Share on other sites

la volan e greu, ai grija la cine te duci. daca pui piele perforata sa ma anunti ca vreau si eu.

 

eu deocamdata nu am gasit pe cineva sa lucreze volan in piele perforata, cica doar pe comanda pielea si mi se pare ca trebuie minim 1 mp comandat.

 

 

Eu stiu o singura persoana care lucreaza cu piele perforata, insa nu as recomanda-o la nimeni.....stii despre cine vorbesc!

Link to comment
Share on other sites

Saptamana trecuta am dat intr-o groapa la orhideea si am indoit o janta si am facut galma la cauciuc.

Fericire maxima va dati seama. Jante M pe 17" originale si cauciuc Dunlop 225/45/ZR17 SP SportMaxx - Bye bye.

Zona aia cu pasajul de la Orhideea (in lucru) e dramatica. Mi s-a ars pana si becul de pozitie cand am dat in groapa. Macar de ar fi fost decat aia dauna. :)

 

Cu toate astea, consider ca Bucurestiul e pe drumul cel bun in ceea ce priveste reparatia/ reasfaltarea strazilor. Nu mai este ce a fost odata.

post-13292-1227164882_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.