Jump to content

BMW 320d M-Tech II


BRANDEX

Recommended Posts

spune-mi si mie, ce dimensiuni au jantele cu cauciucurile tale? ai modificat ceva la masina ca sa le pui?

 

225/35/19 fata si 255/30/19 spate. daca ai ET-ul corect nu trebuie facute modificari, eu am schimbat amortizoarele si am trecut pe unele sport pe gaz.

Link to comment
Share on other sites

spune-mi si mie, ce dimensiuni au jantele cu cauciucurile tale? ai modificat ceva la masina ca sa le pui?

 

Jantele sunt STAR SPOKE 230 si le gasesti numai pe E92 8JX19 - 225/35 R19Y FATA si 9JX19 - 255/30 R19Y SPATE , sunt absolut superbe ....parerea mea ca sunt cele mai frumoase jante cu care vine noul coupe ...

Edited by edy1092
Link to comment
Share on other sites

daca eu am si suspensie m tehnik... crezi ca mi-ar atinge 19? daca pun cauciuc cu garda de 35 cu 30 ?

la et 34 cu siguranta ating (in spate), poate doar sa ai suspensie sport aftermarket si sa mergi cu ea cat se poate de tare sa nu atinga

Link to comment
Share on other sites

daca eu am si suspensie m tehnik... crezi ca mi-ar atinge 19? daca pun cauciuc cu garda de 35 cu 30 ?

la et 34 cu siguranta ating (in spate), poate doar sa ai suspensie sport aftermarket si sa mergi cu ea cat se poate de tare sa nu atinga

 

Te contrazic, daca ai ET-ul corespunzator poti sa bagi si pe 20, adevarul este ca ai nevoie de o suspenise sport, ca e de fabrica, ca e aftermarket.

Link to comment
Share on other sites

daca eu am si suspensie m tehnik... crezi ca mi-ar atinge 19? daca pun cauciuc cu garda de 35 cu 30 ?

la et 34 cu siguranta ating (in spate), poate doar sa ai suspensie sport aftermarket si sa mergi cu ea cat se poate de tare sa nu atinga

 

Te contrazic, daca ai ET-ul corespunzator poti sa bagi si pe 20, adevarul este ca ai nevoie de o suspenise sport, ca e de fabrica, ca e aftermarket.

 

 

pentru jante de 19 ce etalon am eu nevoie?

Link to comment
Share on other sites

daca eu am si suspensie m tehnik... crezi ca mi-ar atinge 19? daca pun cauciuc cu garda de 35 cu 30 ?

la et 34 cu siguranta ating (in spate), poate doar sa ai suspensie sport aftermarket si sa mergi cu ea cat se poate de tare sa nu atinga

 

Te contrazic, daca ai ET-ul corespunzator poti sa bagi si pe 20, adevarul este ca ai nevoie de o suspenise sport, ca e de fabrica, ca e aftermarket.

deci cu ce ma contrazici? ca jantele cu et34 nu ating pe spate la e46??? <_< pai nu ai cum sa ma contrazici pt ca eu vb din experienta proprie, am suspensie sport OEM pe masina si am avut jante cu et36 si imi atingeau la lansaje pe spate.. deci et 34 ce mai fac??? aaaa.. daca merge singur in masina si are cel mult 70kg poate nu-i ating :bashwall:

 

PS: jantele erau 8.5J X 17 et 36 echipate cu 245/40 pe spate, pe fata nu am avut probleme, acum am et43 pe aceleasi jante si nu mai am probleme :)

 

parerea mea e ca et-ul corespunzator pt e46 este undeva intre 40 si 50 in functie de latimea jantei

Link to comment
Share on other sites

Greaseala mea, am crezut ca te referi la E34, nu am vazut ca scrie ET34.

 

daca eu am si suspensie m tehnik... crezi ca mi-ar atinge 19? daca pun cauciuc cu garda de 35 cu 30 ?

la et 34 cu siguranta ating (in spate), poate doar sa ai suspensie sport aftermarket si sa mergi cu ea cat se poate de tare sa nu atinga

 

Te contrazic, daca ai ET-ul corespunzator poti sa bagi si pe 20, adevarul este ca ai nevoie de o suspenise sport, ca e de fabrica, ca e aftermarket.

 

 

pentru jante de 19 ce etalon am eu nevoie?

 

47 fata si 50 spate

Link to comment
Share on other sites

Vad masina in fiecare zi (eu stau in Quadra Place, in incinta parcului Politehnicii, deci suntem oarecum vecini) si pot sa spun ca e absolut superba. Se vede de la o posta ca e masina unui adevarat pasionat. Felicitari!

 

Multumesc vecine !

Link to comment
Share on other sites

AOLEOOO!!!!!!!!

nu trbuia sa-i arati poza asta lui BRANDEX!!!!!!!

dece?

ii dai idei <_<

 

manule! esti belea!

si reiterez: urat faci cand te apuca! si nu temai lasa...

oricum frumoasa lucratura

 

Sunt beat, revin cu poze mai pe seara daca reusesc sa termin.

 

ce-i faci?

ce-i mai faci?

Link to comment
Share on other sites

OK, am revenit cu pozele. Mai trebuie facute cateva alinieri deoarece am montat-o singur si a fost cam greu sa o asez la linie.

Maine ma duc sa o spal si revin cu poze.

 

Si cu asta s-a incheiat proiectul. <_<

Edited by BRANDEX
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.