Jump to content

BMW 320d M-Tech II


BRANDEX

Recommended Posts

Acum vreo 2-3 zile ti-am vazut masina pe langa politehnica,oricum e speciala masina si arata bine dar parca mai frumoase erau rotile pe 19 dar si asta implica mai multe.Felicitari pentru modul in care arata. Edited by kathalin
Link to comment
Share on other sites

ai vandut 19'' ? ce ciudata e! <_<

 

 

Nu le-am vandut, dar o sa plec vineri dimineata pana la Amsterdam cu masina si am preferat sa le pun pe cele de 17" sa plec cu ele. Cred ca o sa le pastrez pt la iarna pe astea de 17".

 

Ieri am fost si la service pt o constatare generala, a trebuit sa inlocuiesc o bascula antiroliu pe dreapta fata, in rest nu sunt probleme + am schimbat filtrul de motorina ca am facut aproape 5000 km de la revizie. Cand ma intorc urmeaza revizia completa.

 

Acum vreo 2-3 zile ti-am vazut masina pe langa politehnica,oricum e speciala masina si arata bine dar parca mai frumoase erau rotile pe 19 dar si asta implica mai multe.Felicitari pentru modul in care arata.

 

Acolo stau. Merci.

Edited by BRANDEX
Link to comment
Share on other sites

Acum 2 ani jumate

 

BMW 320d - 136 CP din 2000

 

Acum are in jur de 200.000. Scuze pt calitatea pozelor, dar sunt facute cu telefonul.

 

 

salut!

am vazut ca ai un set de pedale din aluminiu pt e46 cu inscriptia ,,m,, ma intereseaza si pe mine cat costa?

si daca ai mai multe modele de astfel de seturi.inclusiv pedala de relax sa fie inclusa in set

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
salut!

am vazut ca ai un set de pedale din aluminiu pt e46 cu inscriptia ,,m,, ma intereseaza si pe mine cat costa?

si daca ai mai multe modele de astfel de seturi.inclusiv pedala de relax sa fie inclusa in set

 

Ai PM.

 

OT: Masina a mai facut 5000 km dupa un drum: Bucuresti - Antwerpen - Amsterdam - Praga - Bucuresti fara probleme. <_<

Link to comment
Share on other sites

nu ating pe spate DELOC ? <_<

 

cu pasageri in spate ating, momentan nu am decat amortizorele sport, arcurile nu am apucat sa le schimb, urmeaza, plus ca astazi am aflat ceva nou in sensul ca exista o geometrie sport care face rotile / \ , papa anvelopa urat, dar nu o sa mai atinga si este mult mai stabila pe strada.

Link to comment
Share on other sites

recunoaste aici public, cata iarba ai fumat in olanda??

 

Nu am fumat ca nu stiu sa fumez <_<

 

multi nu stiu sa fumeze... tutun :)

bine, nici nu ma asteptam sa o spui in gura mare :unsure:

 

 

 

ca fapt divers, daca aveai o masina mai veche (cele care nu au atata electronica dar au un diferential blocant) geometria respectiva te ajuta mult mai mult sa o pui pe lat (voit), dar asta nu cred ca te interesa pe tine :bashwall:

Link to comment
Share on other sites

recunoaste aici public, cata iarba ai fumat in olanda??

 

Nu am fumat ca nu stiu sa fumez <_<

 

multi nu stiu sa fumeze... tutun :bashwall:

bine, nici nu ma asteptam sa o spui in gura mare :blink:

 

 

 

ca fapt divers, daca aveai o masina mai veche (cele care nu au atata electronica dar au un diferential blocant) geometria respectiva te ajuta mult mai mult sa o pui pe lat (voit), dar asta nu cred ca te interesa pe tine :unsure:

 

a trecut vremea cu latu... :)

Link to comment
Share on other sites

nu ating pe spate DELOC ? <_<

 

cu pasageri in spate ating, momentan nu am decat amortizorele sport, arcurile nu am apucat sa le schimb, urmeaza, plus ca astazi am aflat ceva nou in sensul ca exista o geometrie sport care face rotile / \ , papa anvelopa urat, dar nu o sa mai atinga si este mult mai stabila pe strada.

deci tu acum ai arcuri normale? cand o sa pui arcurile sport o sa atinga si mai bine :)

si daca o sa faci rotile asa /\ tot vor atinge , acolo unde se inbina coltul de la bara spate cu pasajul rotii , pt a evita atingerea trebuie sa evazezi pasajele sau sa pui suspensie sport reglabila in inaltime si duritate , sus si tare :bashwall:

Edited by io's
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.