Jump to content

sfaturi achizitionare 320d sh


shadowz

Recommended Posts

salut!

 

sunt nou aici pe forum. nu stiu daca s-a mai discutat aici despre asta si despre modelul asta, eu unul n-am gasit si cred ca e destul de interesant topicul :)

 

acum conduc un opel astra carvan 1.6i benzinar 85cp din 2002. sunt multumit de masina, e comfortabila, ieftin de intretinut etc etc, insa... e cam "puturoasa" :) m-am orientat la un audi a6 2.5 tdi 2000-2001, in prima faza, insa am inteles ca apar multe probleme la modelul asta, nu intram in detalii aici.

 

ideea e ca as vrea un 320d 2000-2001, chiar daca fac un pas inapoi, luandu-mi o masina mai veche decat am. din pacate nu am avut un BMW pana acum. am condus mai multe din seria 3 si mi-a starnit interesul :)

 

acum, va rog pe voi sa ma ajutati in alegerea exemplarului perfect :) la ce sa fiu atent? ce probleme caracteristice apar la modelul asta? ce defectiuni poate sa "ascunda" vanzatorul? care este consumul real? cum e service-ul la bmw? pisele sunt scumpe, se gasesc? etc etc

 

merci anticipat!

Link to comment
Share on other sites

pei la admisie...la pistoane...la egr-uri ...la vaccumuri...la turbina..la injectoare...pompa de injectie...cam astea imi trec prin minte.. :)

 

 

 

mai bine mergi pe audi...2.5d este un motor mai fiabil ,decat 320d prefacelift adica cel de 136cai,daca iti iei de 150cai atunci e altceva...

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Cred ca ai prefera mai mult un 320 d decat un 318 este un pic mai puternic dar conteaza , consumul este relativ mic , intretinerea nu este scumpa si este o masina placuta la condus , preferabil gaseste una cu mai putini kilometii chiar daca este un pic mai scumpa si daca masina este din adusa din germania cand ii faci verificarea la reprezentanta cerei la constatare sa verifice si seriile de pe masina sa conicida cu cele de pe acte
Link to comment
Share on other sites

bun venit in gasca :)

 

 

sper cat de curand sa am si bmw :D nu de alta, dar sa fiu cu acte-n regula :)

 

apropo, de 318d din 2000 ce stiti? :)

 

318d a aparut odata cu face lift-ul, nu? deci >2001 ... :)

face liftu aaparut in 2002

 

salut!

 

sunt nou aici pe forum. nu stiu daca s-a mai discutat aici despre asta si despre modelul asta, eu unul n-am gasit si cred ca e destul de interesant topicul :)

 

acum conduc un opel astra carvan 1.6i benzinar 85cp din 2002. sunt multumit de masina, e comfortabila, ieftin de intretinut etc etc, insa... e cam "puturoasa" :D m-am orientat la un audi a6 2.5 tdi 2000-2001, in prima faza, insa am inteles ca apar multe probleme la modelul asta, nu intram in detalii aici.

 

ideea e ca as vrea un 320d 2000-2001, chiar daca fac un pas inapoi, luandu-mi o masina mai veche decat am. din pacate nu am avut un BMW pana acum. am condus mai multe din seria 3 si mi-a starnit interesul ;)

 

acum, va rog pe voi sa ma ajutati in alegerea exemplarului perfect :D la ce sa fiu atent? ce probleme caracteristice apar la modelul asta? ce defectiuni poate sa "ascunda" vanzatorul? care este consumul real? cum e service-ul la bmw? pisele sunt scumpe, se gasesc? etc etc

 

merci anticipat!

cea mai frecventa ,,afectiune,,apare la ambreaj totul incepe cu o defectiune

Link to comment
Share on other sites

salut!

 

sunt nou aici pe forum. nu stiu daca s-a mai discutat aici despre asta si despre modelul asta, eu unul n-am gasit si cred ca e destul de interesant topicul :)

 

acum conduc un opel astra carvan 1.6i benzinar 85cp din 2002. sunt multumit de masina, e comfortabila, ieftin de intretinut etc etc, insa... e cam "puturoasa" :) m-am orientat la un audi a6 2.5 tdi 2000-2001, in prima faza, insa am inteles ca apar multe probleme la modelul asta, nu intram in detalii aici.

 

ia-ti un A6 1.9 de 131cp.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.