Jump to content

Service


zara01

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
Va rog recomandati-mi un service ok in Bucuresti! Pt schimbat uleiul, filtrele, ceva bucsi si alte maruntisuri la un E36? (In afara de Filaret si AB).

 

Multumesc.

...la service iti ia si manopera...parerea mea e ca poti gasi un mecanic(s-a tot vorbit aici pe forum) si te costa mult mai putin decat la service....astea sunt totusi operatiuni relativ simple :)

Link to comment
Share on other sites

Pai nu-i normal sa-ti ia si manopera, oriunde te-ai duce? :) Stii vreun service unde nu platesti manopera?

....da, ai dreptate nu m-am exprimat eu corect :) ....am vrut sa ma refer la faptul ca, la service e mai scumpa manopera, fata de un mecanic independent

Link to comment
Share on other sites

pai e normal sa coste mai mult la service decat daca ii faci revizia in spatele blocului ...

...una-i una si alta-i alta...revizia dupa parerea mea e ceva care se face numai in service(vorbind de masini noi si nu numai), iar sa schimbi niste filtre o poti face si in fata blocului daca te pricepi(poate fi doar incomod)...eu ma refeream pur si simplu la service vs mecanic independent, in ambele situatii se presupune ca discutam de cineva avizat(priceput), diferenta o face doar manopera

Edited by vip72
Link to comment
Share on other sites

La inceput, mergeam la Bavaria pt revizie, care ma costa 1200 lei Ron + drumul si deranjul meu...acum nu mai merg la reprezentanta decat pt chestii majore. Uleiul, filtrele mi le schimb singur, este foarte simplu. Dupa cum va spuneam uleiul(6 l - 5w30) si filtru de ulei, epurator, aer au costat 620 lei Ron - maopera 0 lei, execut singur lucrarea. Deci in loc de 1200 Ron platesc doar 600 ceea ce este excelent pt ca ma programez cand vreau eu, eu comand, eu execut...plus faptul ca am garantia ca s-au schimbat toate consumabilele :)
Link to comment
Share on other sites

Va rog recomandati-mi un service ok in Bucuresti! Pt schimbat uleiul, filtrele, ceva bucsi si alte maruntisuri la un E36? (In afara de Filaret si AB).

 

Multumesc.

 

Nucii s/au scuturat? :)

 

Neah...am postat pt frati-miu ca el are E36...dar are BAN pt inca vreo 2-3 zile! :)

 

@DUBY: La Augsburg m-am gandit si eu, insa cred ca vor fi cam ocupati in perioada asta!

 

PS: Eh...uite de asta imi place forumul asta...10 raspunsuri si doar o singura recomandare...Mai astept pana la 100 .. :)

Link to comment
Share on other sites

PS: Eh...uite de asta imi place forumul asta...10 raspunsuri si doar o singura recomandare...Mai astept pana la 100 .. :)

 

...eu ti-am dat un raspuns. Nu are rost sa te duci la service pt 3 filtre si un schimb de ulei. Poti face si tu aceiasi lucrare la fel de bine ca si in service(poate chiar mai bine-daca vorbim de Bavaria). Varianta pe care ti-am prezentat-o eu, este cea mai ieftina si cea mai de incredere. Eu sunt patit cu service-urile, dar daca ai bani de aruncat(pe manopera)...

Link to comment
Share on other sites

PS: Eh...uite de asta imi place forumul asta...10 raspunsuri si doar o singura recomandare...Mai astept pana la 100 .. :)

 

...eu ti-am dat un raspuns. Nu are rost sa te duci la service pt 3 filtre si un schimb de ulei. Poti face si tu aceiasi lucrare la fel de bine ca si in service(poate chiar mai bine-daca vorbim de Bavaria). Varianta pe care ti-am prezentat-o eu, este cea mai ieftina si cea mai de incredere. Eu sunt patit cu service-urile, dar daca ai bani de aruncat(pe manopera)...

...pai raspunsul e bun ! Din pacate frati-miu (ca pt el am postat) e cam a-tehnic si nici nu cred ca s-ar apuca sa se infiga sub masina, mai ales pe frigul asta! :)

 

Dute la oti si levi ,sunt pe centura din zalau pe partea dreapta cum mergi spre Cluj .Lucreaza bine si ieftin vin multi din bucuresti la ei ca sa repare masinile.

 

...Merci...mie imi trebuie undeva prin Bucuresti! :)

Link to comment
Share on other sites

[PS: Eh...uite de asta imi place forumul asta...10 raspunsuri si doar o singura recomandare...Mai astept pana la 100 .. :)

ce este mai interesant ca se raspunde la total altceva decat la ce a intrebat cine a initiat topicul, numai la subiect nu se raspunde. :) mi s-a intamplat si mie de cel putin 4 ori.

Link to comment
Share on other sites

ce este mai interesant ca se raspunde la total altceva decat la ce a intrebat cine a initiat topicul, numai la subiect nu se raspunde. :) mi s-a intamplat si mie de cel putin 4 ori.

...eu cred ca s-a facut "lipirea" topicurilor, ca initial intrebarea celui din Zalau nu era in topicul asta si d-asta s-a raspuns numai ptr cel din Bucuresti...eu cel putin cand am citit am vazut numai intrebarea celui din Buc. si am raspuns ptr el :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.