Jump to content

solutie parbriz unsuros


baronu25

Recommended Posts

  • 1 month later...
A folosit cineva pina acum aceasta solutie? sau e ceva de genul solutiilor minune?

 

Aquapel

 

 

am folosit eu ceva de genul pe fosta masina. nu stiu daca era chiar firma asta dar tot asa arata. am cumparat-o si mi-a fost aplicata de baietii la care am pus si foliile atunci. a costat cam 60 ron parca. efectul tratamentului a tinut cam 3-4 luni.

e buna mai ales cand ploua tare ca nu mai sta apa pe parbriz asa mult si parca se curata mai repede cand dadeam cu apa ca sa spal gazele moarte de pe parbriz.

Link to comment
Share on other sites

la fel ca si tigaia cu teflon, nu se lipeste nimic pe ea, atunci cum s-a lipit teflonul e tigaie ?

pare prea frumos sa fie adevarat. eu pateam ceva similar, dar nu asa de frumos dupa ce o spalam si dadea cu ceara pe masina. merita incercat, dar sa nu fie ca si Duralube.

Edited by Airhead
Link to comment
Share on other sites

Interesant, oare se gaseste si la noi? Hm :)

 

Eu mi-as lua .

daca te intereseaza am la vanzare 15 euro + transport.modul de aplicare e foarte simplu.

 

la fel ca si tigaia cu teflon, nu se lipeste nimic pe ea, atunci cum s-a lipit teflonul e tigaie ?

pare prea frumos sa fie adevarat. eu pateam ceva similar, dar nu asa de frumos dupa ce o spalam si dadea cu ceara pe masina. merita incercat, dar sa nu fie ca si Duralube.

watch:

Link to comment
Share on other sites

@danielbasso : Nu sunt acceptate anunturile de vanzare in afara sectiunii de Mica Publicitate. Daca vrei sa vinzi ceva poti sa-ti faci acolo un topic unde poti da si toate detaliile : pret, date de contact, descriere produs.
Link to comment
Share on other sites

aquapel e mentionat si intr un tis de la bmw pentru cabrio-uri la care le scartaie geamurile, de fapt acolo spun de aquapel, glass polish si inca ceva anti-frictiune deci nu cred sa fie degeaba.

daca gaseste cineva intr un magazin sa spuna si aici va rog.

Link to comment
Share on other sites

Eu am folosit Glass Polish si nu il recomand decat vara daca este vorba de iarna nu deoarece se usuca foarte greu si dupa ce dai pe parbriz se vad ca niste ape colorate si lumina se reflecta intr-un mod extrem de deranjant!

 

un raspuns sincer,daca as primi unul si de la cineva care a folosit "aquapel"

Link to comment
Share on other sites

Eu am folosit Glass Polish si nu il recomand decat vara daca este vorba de iarna nu deoarece se usuca foarte greu si dupa ce dai pe parbriz se vad ca niste ape colorate si lumina se reflecta intr-un mod extrem de deranjant!

 

Esti in eroare! GlassPolish-ul de la BMW nu trebuie lasat sa se usuce. Scrie asta in cateva limbi pe prospectul sau.

Link to comment
Share on other sites

Eu am folosit Glass Polish si nu il recomand decat vara daca este vorba de iarna nu deoarece se usuca foarte greu si dupa ce dai pe parbriz se vad ca niste ape colorate si lumina se reflecta intr-un mod extrem de deranjant!

 

un raspuns sincer,daca as primi unul si de la cineva care a folosit "aquapel"

 

eu il folosesc cu succes.Aquapel este cel mai bun repelant de ploaie in acest moment pe piata,durata lui fiind de aproape 6 luni.Cu cat cresti viteza cu atat folosirea stergatoarelor devine inutila.Il import de peste 1 an si toti clientii mei il lauda.Il recomand.

Link to comment
Share on other sites

eu il folosesc cu succes.Aquapel este cel mai bun repelant de ploaie in acest moment pe piata,durata lui fiind de aproape 6 luni.Cu cat cresti viteza cu atat folosirea stergatoarelor devine inutila.Il import de peste 1 an si toti clientii mei il lauda.Il recomand.

 

Aici este net detasat de GlassPolish-ul de la BMW. Tratamentul cu acesta din urma trebuie repetat ceva mai des, cel putin de doua ori in anotimpul rece.

Link to comment
Share on other sites

din ce mai citisem pe net, aquapel este asemantor cu "Rain X" daca nu am gresit numele, ajuta foarte mult la vizibilitatea pe timp de ploaie, aquapel fiind mai slab ca si rainx ca rezultat(putin mai slab) dar avand ca mare avantaj longevitatea

/edit: din ce mai ziceau oamenii care l au testat, un tub ajungea pentru un parbriz sau doua geamuri laterale

Edited by at_b
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.