Jump to content

Fumati in masina?


Rhaziel

Recommended Posts

io mai fumez asa din cand in cand nu foarte des... nu scrumez in scrumiera decat pe geam... ideea e ca sunt curios de o sulutie pt un odorizant fain si care sa se mentina... nu imi place ideea de a agata braduti de oglinda sau de tetiera <_<
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Initial si eu cand am luat BMW-ul am zis ca "In asta nu fumez orice ar fi". Dar dupa cateva saptamani s-a schimbat treaba si "o tigare ca nu se simte" dupa care am ajuns sa fumez in mashina fara probleme. Am intrebat pe mai multi si au zis ca nu li se pare ca se simte miros de fum de tigare. Folosesc odorizant antitabac, fumez numai cu geamul deschis (cam aiurea cu frigurile astea) niciodata nu folosesc scrumiera mashinii si....desi pare ciudat ....nimeni in afara de mine nu fumeaza in mashina mea. Daca merg undeva cu vreun fumator nu fumez nici eu nici el. Asta e. In felul asta nu se simte mirosul in mashina. Singurul dezavantaj la chestia asta e ca pragul de la usa mea (cel de sus) are vreo 2 arsuri micutze de la tigare:( asa ca atentie la fumatul pe geam.
Link to comment
Share on other sites

Eu sincer imi bag picioarele in ea de masina .. daca o iau si nu fumez in ea ..

Fumez ... cu geamul sau trapa deschisa ... sau si una si alta ... depinde cu ce viteza merg .. si scrumez in scrumiera atunci cand sunt in afara Bucurestiului ... cand sunt in Bucuresti .. cateodata in scrumiera ... cateodata pe geam.. depinde cum imi casuna .. si cum e timpul afara.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Stiti cum e si cu fumatu asta?Cei care pretuiesc masina se pot abtine sa nu fumeze in ea,sunt diferite tipuri de oameni...Altii care au salar de 20.000 Euro pe luna logic ca ii doare sub burta de fumul de tigara,pt ca isi schimba masina la 3 ani....Eu personal cand mi-am cumparat masina din Austria,tapiteria era neagra.Se vedea ca s-a fumat in masina.Am luato si direct la curatatorie cu ea,,,,
Link to comment
Share on other sites

Fumez in masina, scrumez numai pe geam. Se fumeaza numai pe locurile din fata si niciodata 2 tigari aprinse in acelasi timp; fumam pe rand. S-au suit multi nefumatori la mine in masina si s-au mirat cum de nu miroase. In oras geamul larg deschis si lasat deschis inca 1 minut 2 dupa ce am aruncat tigara, in afara orasului, geamul deschis putin si tigara tinuta langa crapatura geamului; este absorbit tot fumul pe acolo.

La cateva spalari fac si o igienizare a instalatiei de aer conditionat, pe post de odorizant mai mult... ascunde mirosurile foarte bine.

Link to comment
Share on other sites

Fumez destul de mult, fumez in masina . Daca mai e cineva cu mine poate sa fumeze linistit, pe locurile din spate nuprea imi place cand fumeaza cineva ,dar se intampla rar sa fie cineva in spate.

It's only a car...exista spalatorii,parfumuri etc. <_< ce e drept la 2-3 zile fac interiorul .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.