Jump to content

318is Coupe - Kaschmirbeige Metallic


dinu.negrean

Recommended Posts

Masina mea:)

 

E36 318is Coupe

03.1993 - 143.000km, am mers dupa ea personal deci cred ca sunt reali, era a unei familii, nu e din parc.

Geamuri electrice fata, climatic dublu, oglinzi electrice incalzite, computerul de bord model simplu cu data/ora/temperatura, alarma originala BMW cu imobilizator electronic pe pompa de benzina, cotiera-IMPORTANTA:)

 

Masina a fost stok, inafara de volanul M tech nu avea nici o modificare, eu i-am vopsit jumatatea inferioara a spoilerelor, pragurile si i-am pus stopuri clare si a treia lampa stop.

Jantele sunt pe 15 stok cu gume 225/55. Surprinzator astea le da cartea masinii.

 

Probleme, niste bucsi, ambreiajul e lenes rau, restul nimicuri care nu merita mentionate.

 

Per total sunt multumit de masina. Sta grozav pe drum, merge bine. Singurul regret e motorul. As fi vrut un 6 cilindri. MA multumesc cu el deocamdata. Taxa a fost 9milioane, deci mai mult decat decent.

 

Planuri: Un kit ext M tech, cu praguri luxury edition, geamuri negre, fata coborata 3-4cm.

 

Iata si pozele, sunt facute inainte sa o inmatriculez.

Edited by dinu.negrean
Link to comment
Share on other sites

sora la a mea cu 2 usi si 2 cilindrii in minus :)

 

F. frumoasa, sa o stapanesti sanatos!

 

E ciudata dimensiunea aia de cauciucuri. Se si vede ca sunt prea late pt jante. Trebuia sa aiba 205/55/15.

 

Stopuri din alea am avut si eu. Sunt destul de slabe calitativ. Unul din ele s-a innegrit si le-am dat jos de pe masina ca se vedea urat.

post-93-1230309235_thumb.jpg

Sper sa n-ai si tu aceiasi problema.

Acum le am pe cele originale, dar vreau sa pun unele cu semnal alb.

 

Incearca sa vopsesti grila neagra... arata mult mai bine.

 

 

later edit: fa ceva si cu ornamentul ala de la evacuare.. e destul de urat :)

Edited by florin83
Link to comment
Share on other sites

@florin83 Stiu stiu .. ornamentul ala cromat e un schnitzer original dar e destul de urat. Vreau doua tevi rotunde, exact ca si pe M. Toate modificarile vor veni in primavara, cand facem o rectificare de buget. Pana atunci raman asa.

 

Stopurile spate sunt FK, stiu ca sunt slabute, au potrivit destul de greu oricum, dar si pretul a fost pe masura. 390RON setul. Cele originale cu semnal alb erau 440RON fara TVA bucata! Asta a fost o chestie esentiala pt ca cele originale lumineaza slabut pe franare. Iar la un stil de condus sportiv e foarte important sa-ti semnalizezi actiunile bine in trafic :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

sugestie: vopseste banduorile laterale si de pe spoilre in culoarea masinii, jante mai mari (preferat pe 17) si niste folii

vopsitul banfourilor si foliile nu te costa mult dar schimba foarte mult aspectul

jantele mai pot astepta pana in vara dar daca iti iei incearca ceva cu buza mai mare

desi eu am fost pe la tine prin oras si nu prea is bune strazile :)

 

oricum frumoasa masina sa ai noroc de ea

Link to comment
Share on other sites

Mersi pt aprecieri.

 

Masina nu avea pragurile si jumatatea inferioara a spoilerelor vopsite. Cand le-am vopsit in culoare am decis sa las bandourile negre din doua motive: primul e ca nu se pot vopsi decat cele de pe spoilere, bandourile de pe usi fiind plastic cauciucat si nu prinde bine vopseaua asta oricat le prepari; al doilea motiv e ca imi place cum arata fac contrast frumos si am in plan niste bandouri late de M, asta un moft asa cand vor fi toate restul la locul lor. Iar cand ii pun geamuri negre si poate niste jante negre.. vor merge bine bandourile negre :)

Link to comment
Share on other sites

Exact la asta ma gandeam si eu. Jante cu interior negru si cu buza deschisa. Vor merge bine cu bandourile si geamurile cu tenta inchisa.

 

Culoarea e originala. E batuta pe placuta de sub capota. Culoarea asta s-a pus pe E36 pe sedan intre '90 si '93. Probabil masina a fost personalizata la cumparare si s-a comandat pe culoarea asta.

Edited by dinu.negrean
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.