Jump to content

BMW 318 AVARIAT COUPE 2,0 I 143CP NEGRU


valmotor2

Recommended Posts

MĂŁ tot ĂŽntreabĂŁ un prieten dacĂŁ meritĂŁ sĂŁ ia aceastĂŁ maÂşinĂŁ Âşi sĂŁ o repare cu maxim 3000 euro, eu i-am spus cĂŁ e un pic cam complicat Âşi reparaĂžia la aceea maÂşinĂŁ face pe puĂžin 5000 euro. Acum nu sunt eu aÂşa de sigur, vĂŁ ĂŽntreb pe voi cĂŁ vĂŁ pricepeĂži bine la maÂşini mai ales posesorilor care au avut Âşi Âştiu ce costuri sunt la asemenea jucĂŁri. Eu sunt abia la ĂŽnceput Âşi nu am trecut prin asta ĂŽncĂŁ.

 

 

Aceasta este maÂşina:

http://www2.autovit.ro/vs2cautaauto.php?su...+Cauta+!+++

Link to comment
Share on other sites

e distrusa masina aia.. aia merita doar pt piese sincer aia nu va mai cadea niciodata va merge stramb etc si costa foarte mult reparatia.. nu e dacie.. te omoara mici rahaturi. deci Nu merita.. sincer nici daca ar dao pe gratis.. doar ca sa fie reparata.. costurile te duc cat ti-ai lua una buna
Link to comment
Share on other sites

Mecanicul meu a avut un vw bora care pur si simplu nu mai avea fata..daca te uitai din fata nu iti dadeai seama ce masina era si a reusit sa o faca..si evident a facut-o pt vanzare si chiar a scos un profit frumusel.

Compactu se poate face dar doar daca mergi pe premiza o fac si o vand pt un eventual profit..dar pt asta trebe sa faci cat mai multe singur pt ca manopera sa fie cat mai mica :)

Link to comment
Share on other sites

am fost eu si am vazut masina...e praf

in primul rand trenul de rulare spate ar trebui schimbat cu totul, inclusiv grup, sunt rupte puntile cu tot cu prinderea lor din sasiu, deci masina nu o sa mai fie dreapta in veci, plus ca aripa interioara si exterioara sunt varza, interiorul spate este rupt, si ce se mai vede si din poze, linia la hayon nu o mai face nimeni, deci alta caroserie e solutia pt reparare, piesele costa prea mult si sunt multe care numai pe original trebuiesc cumparate pt ca altfel nu se intelege nimic din reparatie

Link to comment
Share on other sites

Mecanicul meu a avut un vw bora care pur si simplu nu mai avea fata..daca te uitai din fata nu iti dadeai seama ce masina era si a reusit sa o faca..si evident a facut-o pt vanzare si chiar a scos un profit frumusel.

Compactu se poate face dar doar daca mergi pe premiza o fac si o vand pt un eventual profit..dar pt asta trebe sa faci cat mai multe singur pt ca manopera sa fie cat mai mica :)

Daca o vrei ptr piese mai e cum mai e dar sa o repari de fatada si sa o vinzi iar apoi unu sa moara din cauza ta....nu cred ca bine deloc.... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.