Jump to content

320d Xdrive


Tien

Recommended Posts

Iata un nou topic!

 

De ce?, o sa ma intrebati .....

 

 

Pai uitati si voi care este tendinta in ultimul timp.....toate masinile asa zise "familiale", SUV-uri sau cele mai mici motorizari ( eventual breakuri) sa aiba tractiune 4 x 4 Xdrive

 

Un sondaj de piata al BMW prevede ca , ( in 2010), cele mai multe exemplare vandute vor fi cu Xdrive ( si 320d) ..

 

Ce parere aveti? V-ati cumpara o masina cu xdrive ( 320D)?

 

Ati renunta la BMW daca ar fabrica numai Xdrive ( nu vorbesc aici de modelele M sau limuzinele seria 7 mult prea scumpe pt. utilizatorul de rand)?

 

Va dispare "spiritul " BMW odata cu introducerea Xdrive pe scara larga?

 

Credeti ca odata cu implementarea serie Xdrive si la 320d si "lipirea" lui la public, se va renunta treptat la tractiunea spate? Eu unul cred ca da! X drive este viitorul !

 

Lumea cu siguranta va cumpara numai Xdrive pe cel mai vandutul 320d si de ce nu?: ofera un plus de siguranta, ofera un plus de tehlologie, e pur si simplu o optiune in plus care nu poate strica ( "doar asa sa fie acolo" ) .....

 

 

PS: Inca o chestie in favoare Xdrive: imaginati-va viitorul M5 sau M6 cu Xdrive ( similar cu porsche 911 Turbo sau Nissan GTR) va fi un hit cu siguranta: tehologia superioara Xdrive cu puterea unui M= nimic nu ii va putea sta in cale.....

 

PPs: oricum in septembrie-octombrie anul viitor vor aparea X5 M si X6 M ( conform TopGear) care le vad ca pe nistye testari ale pietii pentruu viitoarele M5 si M6 cu X drive si Turbo....

Edited by Tien
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Iata un nou topic!

 

De ce?, o sa ma intrebati .....

 

 

Prefer sĂŁ nu mĂŁ ĂŽntreb.

 

Ce parere aveti? V-ati cumpara o masina cu xdrive?

 

Doar dacĂŁ este un SUV.

 

 

Ati renunta la BMW daca ar fabrica numai Xdrive ( nu vorbesc aici de modelele M sau limuzinele seria 7 mult prea scumpe pt. utilizatorul de rand)?

Nu.

 

Va dispare "spiritul " BMW odata cu introducerea Xdrive pe scara larga?

 

Nu.

BMW-urile cu tracĂžiune spate vor continua sĂŁ fie cumpĂŁrate.

 

Credeti ca odata cu implementarea serie Xdrive si la 320d si "lipirea" lui la public, se va renunta treptat la tractiunea spate? Eu unul cred ca da! X drive este viitorul !

 

Nu. ExistĂŁ o cerere pentru maÂşini cu tracĂžiune integralĂŁ, acesta este motivul introducerii Xdrive-ului.

Nu cred cĂŁ Xdrive este viitorul, fiecare tip de tracĂžiune are avantaje Âşi dezavantaje.

 

Lumea cu siguranta va cumpara numai Xdrive pe cel mai vandutul 320d si de ce nu?: ofera un plus de siguranta, ofera un plus de tehlologie, e pur si simplu o optiune in plus care nu poate strica ( "doar asa sa fie acolo" ) .....

 

Nu cred cĂŁ lumea va cumpĂŁra doar Xdrive, sunt destui care iubesc tracĂžiunea spate.

 

PS: Inca o chestie in favoare Xdrive: imaginati-va viitorul M5 sau M6 cu Xdrive ( similar cu porsche 911 Turbo sau Nissan GTR) va fi un hit cu siguranta: tehologia superioara Xdrive cu puterea unui M= nimic nu ii va putea sta in cale.....

 

Prefer sĂŁ nu-mi imaginez, te las pe tine sĂŁ faci asta.

 

Rãmâne de vãzut..

 

PPs: oricum in septembrie-octombrie anul viitor vor aparea X5 M si X6 M ( conform TopGear) care le vad ca pe nistye testari ale pietii pentruu viitoarele M5 si M6 cu X drive si Turbo....

 

De fapt satisfacerea unei cereri ºi un rãspuns pentru concurenÞã.

Link to comment
Share on other sites

@ Ciupanezu, este evident ca viitorul masinilor BMW este Xdrive!

 

Tractiunea spate este istorie deja: numai pentru entuziasti sau pentru nostalgici va ramane ( exemplu: un Nissan GTR de 100000 euro , bate de departe orice M,( de peste 130000 euro) si de ce: este 4 x4 si este Turbo .....

 

Din pacate, piata cere si va cere numai Xdrive ...asa ca BMW va trebui sa se adapteze..eu unul vad un super avantaj in Xdrive si puteri peste 500 CP, de ce esti tu contra, numai de dragul nostalgiei? :) :) Ramai la 535d-ul tau...pardon I-ul......insa daca vrei sa evoluezi, intelege necesitatea si avantajul Xdrive..

 

De fapt satisfacerea unei cereri ºi un rãspuns pentru concurenÞã.

Exact!

Iata unde tinde piata!

 

Pe toate planurile si la toate clasele de masini ( cele de calitate, nu Dacia sau Renault)

Edited by Tien
Link to comment
Share on other sites

Eu nu cred că este evident.

 

De ce nu faci un sondaj? Sunt sigur că vei vedea că părerile sunt ĂŽmpărţite şi că există oameni care vor Xdrive şi oameni care vor tracţiune spate.

 

Tracţiunea spate este istorie din punctul tău de vedere.

 

Oamenii sunt diferiţi şi au nevoi diferite, nimeni nu spune adevăruri absolute şi nimeni nu reprezintă o părere generală.

 

Nissan GTR este o maşină foarte puternică, totuşi sunt mulţi care nu-şi doresc o asemenea maşină.

Nu ai cum să satisfaci nevoile şi preferinţele tuturor fără o ofertă variată.

 

Cred că toată lumea ar vrea Xdrive dacă ar exista posibilitatea dezactivării Xdrive-ului adică să poţi merge şi cu tracţiune spate atunci când doreşti.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Cred cã toatã lumea ar vrea Xdrive dacã ar exista posibilitatea dezactivãrii Xdrive-ului adicã sã poÞi merge ºi cu tracÞiune spate atunci când doreºti.

Aha!

 

Deci esti de acord ca lumea VREA Xdrive! Ca optiune sau nu, viitorul BMW este Xdrive! Inclusiv al M-urilor,,,,,,

Link to comment
Share on other sites

Sigur sigur cĂŁ poĂži face diferenĂža ĂŽntre "vrea" Âşi "ar vrea".

Nu te inteleg!

 

Esti de acord ca Xdrive e o evolutie? De ce sa nu il implementam?

 

 

Si odata cu aparitia Xdrive si pe 320D e clara tendinta pietii .....

 

 

Devii anacronic cu RWD-ul sa stii. Si mie mi-a placut RWD, insa gata, vremea lui a trecut! Xdrive este urmatorul pas!

Link to comment
Share on other sites

Nu este o evoluĂžie ci o variantĂŁ.

 

Ca sĂŁ fie o evoluĂžie, ar trebui sĂŁ fie unanim acceptatĂŁ ideea cĂŁ tracĂžiunea spate aparĂžine trecutului ĂŽnsa cum vezi, existĂŁ mulĂži oameni care ĂŽncĂŁ doresc tracĂžiune spate.

Da? Cine?

 

Ia fa o statistica cate BMW-uri Xdrive s-au cumparat in ultimul timp.......si tine-te bine sa vezi acum cu 320D xdrive.....

Link to comment
Share on other sites

vreau un bmw de fitze si sa ma joc cu el..imi iau rwd...vreau sa duc copilu la ski evident xdrive! si eu cred ca viitoru suna a xdrive cel putin din punctul meu de vedere....desi cred ca pt pasionati si ma refer si la M cred ca va fi un buton din decuplezi fata si trage doar spatele....vom vedea!
Link to comment
Share on other sites

PS: Inca o chestie in favoare Xdrive: imaginati-va viitorul M5 sau M6 cu Xdrive ( similar cu porsche 911 Turbo sau Nissan GTR)

 

911 Turbo are tractiune integrala?

Daaaaa! Si stii cum merge? Te termina!

 

Lumea se fereste de 4 x4 din urmatoarele motive:

 

1. Isi imagineaza ca 4x4 e bun numai pt OFFRoad sau SUV-uri imense.

2. Majoritatea nu au mers NICIODATA cu o masina de 500 CP si tractiune integrala sa vada cum e, asa ca judeca fara sa stie......

 

 

Nu uitati: Cea mai cea masina din lume ( Veyronul) este 4 x 4 , oare de ce?

 

vreau un bmw de fitze si sa ma joc cu el..imi iau rwd...vreau sa duc copilu la ski evident xdrive! si eu cred ca viitoru suna a xdrive cel putin din punctul meu de vedere....desi cred ca pt pasionati si ma refer si la M cred ca va fi un buton din decuplezi fata si trage doar spatele....vom vedea!

Parerea ta coincide cu a majoritatii cumparatorilor de 320d de azi.......

Edited by Tien
Link to comment
Share on other sites

Daaaaa! Si stii cum merge? Te termina!

 

Lumea se fereste de 4 x4 din urmatoarele motive:

 

1. Isi imagineaza ca 4x4 e bun numai pt OFFRoad sau SUV-uri imense.

2. Majoritatea nu au mers NICIODATA cu o masina de 500 CP si tractiune integrala sa vada cum e, asa ca judeca fara sa stie......

 

 

Nu uitati: Cea mai cea masina din lume ( Veyronul) este 4 x 4 , oare de ce?

Nu conteaza doar daca e mai rapida. Cu o masina mai lenta pot fi senzatii mai faine.

 

Dar recunosc ca nu am mers niciodata cu un 4x4 asa de puternic. Cel mai tare cu care am mers a fost un S5 si nu m-a prea dat pe spate.

Link to comment
Share on other sites

Dar ce ziceti despre un viitor x drive si diesel ? :)

 

 

Mie imi place si apreciez rwd insa se pare ca viitorul suna ... altfel. :)

 

 

La o adica de ce nu, insa daca as avea de ales, eu tot rwd as alege, insa probabil vreo 90 % ar alege altfel.

 

 

Sincer am fost impresionat de x drive la testul de anul asta, ii inteleg pe cei care merg pe varianta asta ... Poate in viitor imi voi schimba punctl de vedere ...

Link to comment
Share on other sites

vreau un bmw de fitze si sa ma joc cu el..imi iau rwd...vreau sa duc copilu la ski evident xdrive! si eu cred ca viitoru suna a xdrive cel putin din punctul meu de vedere....desi cred ca pt pasionati si ma refer si la M cred ca va fi un buton din decuplezi fata si trage doar spatele....vom vedea!

 

AdicĂŁ tracĂžiune spate = figuri & impresii ?

 

Lumea se fereste de 4 x4 din urmatoarele motive:

 

1. Isi imagineaza ca 4x4 e bun numai pt OFFRoad sau SUV-uri imense.

2. Majoritatea nu au mers NICIODATA cu o masina de 500 CP si tractiune integrala sa vada cum e, asa ca judeca fara sa stie......

 

Ce importanÞã are dacã ai mers cu o maºinã de 500 cp cu tracÞiune integralã dacã-Þi cumperi o maºinã normalã cu tracÞiune integralã?

 

ĂnsĂŁ, ca de obicei, ĂŽĂži mulĂžumim cĂŁ exiÂşti! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.