Jump to content

ati vazut asta?nu se poate asa ceva


22.VYC

Recommended Posts

BMW 535 BERLINA 3,5 I 260CP ALBASTRU

Pret: 10,500 EURO Prima Inmatriculare: 09/2002 Carburant: Benzina

Rulaj: 190,000 km Capacitate: 3,500 cmc Putere: 260 CP

Locatie:VALCEA Inmatriculabila

Dotari:

EURO 3; CUTIE STEPTRONIC; 4 GEAMURI ELECTRICE; OGLINZI ELECTRICE INCALZITE HELIOMATE; SERVO-DIRECTIE; 12 AIRBAGURI; DUBLU CLIMATRONIC; PILOT AUTOMAT; COMPUTER BORD; XENON; JANTE ALIAJ; PROIECTOARE; TAPISERIE PIELE; INCHIDERE CENTRALIZATA;

SISTEM AUDIO JBL, CARTE SERVIS, NAVIGATIE MARE, JANTE ALIAJ ORIGINALE BMW 19".

Pret CIP(fara taxa vamala si fara TVA)

Taxa de mediu:11,280 E considerand norma de poluare EURO 3, emisie CO2 150g/km, prima inmatriculare 9/2002. ( Detalii )

Pentru masini cu provenienta NON-UE se adauga 10% din pretul in vama. DECI TAXA DE MEDIU E 11 de EURO? ..probabil e o confuzie

Link to comment
Share on other sites

BMW 535 BERLINA 3,5 I 260CP ALBASTRU

Pret: 10,500 EURO Prima Inmatriculare: 09/2002 Carburant: Benzina

Rulaj: 190,000 km Capacitate: 3,500 cmc Putere: 260 CP

Locatie:VALCEA Inmatriculabila

Dotari:

EURO 3; CUTIE STEPTRONIC; 4 GEAMURI ELECTRICE; OGLINZI ELECTRICE INCALZITE HELIOMATE; SERVO-DIRECTIE; 12 AIRBAGURI; DUBLU CLIMATRONIC; PILOT AUTOMAT; COMPUTER BORD; XENON; JANTE ALIAJ; PROIECTOARE; TAPISERIE PIELE; INCHIDERE CENTRALIZATA;

SISTEM AUDIO JBL, CARTE SERVIS, NAVIGATIE MARE, JANTE ALIAJ ORIGINALE BMW 19".

Pret CIP(fara taxa vamala si fara TVA)

Taxa de mediu:11,280 E considerand norma de poluare EURO 3, emisie CO2 150g/km, prima inmatriculare 9/2002. ( Detalii )

Pentru masini cu provenienta NON-UE se adauga 10% din pretul in vama. DECI TAXA DE MEDIU E 11 de EURO? ..probabil e o confuzie

E 11 000 euro taxa, e perfect adevarat! Fa-ti un calcul singur!

 

http://www.autovit.ro/taxapoluare2009.php

Link to comment
Share on other sites

nu ma intreseaza ca eu am de ceva timp e60 asta din poza... dar oricum mi se pare aberatie ....pai te ajunge masina 20 de mii... ori una inamtriculata cu totul la second hand nu cred ca depaseste 13 14 mii maxim

Ptiu, ptiuu... sa nu ti-o deochi! E neam cu "indianaul" meu (vezi poza) ca are aceiasi culoare. :)

Si i-am spus sa aiba grija cu mostenitorii... :) :)

Se poate inscrie in bulgaria, pana scapam de "birurile" astea aberante. :)

post-11294-1231100012_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

nu ma intreseaza ca eu am de ceva timp e60 asta din poza... dar oricum mi se pare aberatie ....pai te ajunge masina 20 de mii... ori una inamtriculata cu totul la second hand nu cred ca depaseste 13 14 mii maxim

Ptiu, ptiuu... sa nu ti-o deochi! E neam cu "indianaul" meu (vezi poza) ca are aceiasi culoare. :)

Si i-am spus sa aiba grija cu mostenitorii... :) :)

Se poate inscrie in bulgaria, pana scapam de "birurile" astea aberante. :)

 

nu e aceeasi .. a mea se cheama coniac ... a ta e ceva gri sobolan ;)

Link to comment
Share on other sites

mie mi-a dat taxa 12.600 euro :) Asteapta sa vezi ce hotarare mai iau astia la minister ca s-ar putea sa o scoata iar . Nici ei nu stiu de capul lor . Deci , da , e bun calculul tau :) mai scumpa taxa decat masina

Cel mai bine e sa iti inmatriculezi masina in Ungaria

Link to comment
Share on other sites

Am auzit ca in Lituania si in Estonia se poate inmatricula masina pe numele tau, fara sa ai nevoie de taxa sau sa fi cetatean. Cred ca voi face un drum, ca ultima varianta, pentru ca 7000 de euro la noi nu dau nici in ruptul capului.

 

sa ne tii la curent(in tensiune ) sau sa dai pm ca sa stim si noi!

Link to comment
Share on other sites

nu ma intreseaza ca eu am de ceva timp e60 asta din poza... dar oricum mi se pare aberatie ....pai te ajunge masina 20 de mii... ori una inamtriculata cu totul la second hand nu cred ca depaseste 13 14 mii maxim

Ptiu, ptiuu... sa nu ti-o deochi! E neam cu "indianaul" meu (vezi poza) ca are aceiasi culoare. :)

Si i-am spus sa aiba grija cu mostenitorii... :) ;)

Se poate inscrie in bulgaria, pana scapam de "birurile" astea aberante. :)

 

nu e aceeasi .. a mea se cheama coniac ... a ta e ceva gri sobolan :)

Gri? :) Ia uita-te si la pozele astea...

Unul din lucrurile pentru care am cumparat masina mea a fost exact culoarea.

Se numeste KALAHARI BEIGE, cod: 481.

post-11294-1231593068_thumb.jpg

post-11294-1231593089_thumb.jpg

Edited by foxygen
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Se speculeaza ca masinile inmatriculate pe Bulgaria vor fi confiscate. In ce masura este adevarat? Stiti ceva?

 

cam asa, si cei care le conduc acuzati de furt cu premeditare! 19 ani si 12 luni cu suspendare!

cum sa le confiste daca au actele in regula. sunt zvonuri si nici o lege care sa acopere afirmatia asta!

Link to comment
Share on other sites

Se speculeaza ca masinile inmatriculate pe Bulgaria vor fi confiscate. In ce masura este adevarat? Stiti ceva?

au fost confiscate masini inmatriculate in bulgaria.

motivul era ca au fost inmatriculate pe firme din bulgaria, iar patronii desi au dat procuri la romani de circulatie, le-au girat la banca si nu au mai platit.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.