Jump to content

Bataie spate


deathrow

Recommended Posts

La mine se aude o bataie spate pe unde sunt boxele,ca un pacanit.

Stie cam ca ar putea fi?

69440[/snapback]

 

Ar putea fi bucsa de cauciuc din partea superioara a amortizoarelor. Se afla cam in dreptul difuzoarelor din spate.

Link to comment
Share on other sites

La mine se aude o bataie spate pe unde sunt boxele,ca un pacanit.

Stie cam ca ar putea fi?

69440[/snapback]

 

 

desfa latralul din portbagaj,si ajungi la amortizor,o sa vezi ca in drepyul bucsii lui sunt 3 suruburi sau 2 ,nu mai tin minte,unu din ele se slabeste,sratnge-le si sa vezi ca nu mai face zgomot. :blink:

Link to comment
Share on other sites

sau poate m-am grabit?!?!? :) tre sa ma duc sa vad exact pe masina... N-am fost atent ca replyurile cu bucsa de la amortizor sunt de fapt la cei la care se aude in dreprul boxelor... la mine parca se aude de undeva de desubtul masiniii :blink: Sper totusi sa fie asta problema, sa nu fie altceva mai grav pe sub masina
Link to comment
Share on other sites

Salut!

 

Mi-a aparut o bataie in zona axului spate al masinii. E similara cu bataia ce apare pe fata atunci cand bratele si bucsele sunt duse. Apare numai la denivelari, dar nu la toate. Exista ceva brate de alea si pe spate?!!? Cam ce ar putea fi?

 

Merci.

69295[/snapback]

 

Daca zici ca se aude msub masina cel mai probabil de vina sant bucsile 2 si 4 de aici http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...839&hg=33&fg=30

Cel mai bine e sa mergi undeva sa faci o verificare ca mai sant si alte variante.

Link to comment
Share on other sites

sincer io cred ca sunt SRM's, si la E36 si la E46 au aceiasi problema. O sulutzie buna care am gasito e sa folo unele noi si sa iei placa aia de la Z3, e un fel de reinforcement.

 

Apasa pe coltu masinii si vezi daca face poc, si aproape simtzi prin tabla daca e SRM devina ca se aude poc'u sus

Edited by XR6
Link to comment
Share on other sites

Exact aceeasi problema am intampinat-o si eu... o bataie enervanta in spatele masinii... initial am crezut ca se misca roata de rezerva... am dat-o jos insa problema persista... o sa ma duc luni la autobavaria sa vad ce si cum... sper sa nu fie probleme mari ... :blink:
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Exact aceeasi problema am intampinat-o si eu... o bataie enervanta in spatele masinii... initial am crezut ca se misca roata de rezerva... am dat-o jos insa problema persista... o sa ma duc luni la autobavaria sa vad ce si cum... sper sa nu fie probleme mari ... :blink:

70832[/snapback]

ai aflat ce a fost?

Link to comment
Share on other sites

ai aflat ce a fost?

118090[/snapback]

 

 

Da... nu erau stranse bine suruburile care prindeau puntea spate ... cam nasol dar bine ca am observat de unde era problema :blink: ... asa ca m-am scapat de o cheltuiala in plus la autobavaria...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.