Jump to content

bmw e36 320i


calinbmw2000

Recommended Posts

Cat te`au costat reparatiile pana acum ?

Pai daca as calcula cu tot cu schimbul de ulei, filtre placute de frana si mecanica am bagat cam 11 mil :). Si mai am de bagat. Cauciucuri pe fata macar ar trebui sa imi iau pentru ca peste 80km/h se gudura putin volanul si am schimbat pe fata cam tot, am echilibrat rotile, am facut directia. Deci cauciucurile au mai ramas. Si pe spate sa fac ceva la amortizoarele alea sau ce o troncani pe acolo ca face urat. Apoi incep cu partea estetica.

 

As vrea sa imi pun inele din alea nichelate la ceasuri dar nu stiu unde sa gasesc.

Ar fi o ideie buna sa dedici un topic masini tale la aceasta sectiune ..

 

Da eu i-am montat ochii :twoup: ..Nu este nu stiu ce inginerie ,este chiar funny sa sti ca te-ai murdarit pe maini cu poxipol pt masina ta .. :(

P.S..Am renuntat la ,plasticurile acelea cu striatiuni din interiorul farului ,care oricum erau galbene de vechime ..Se vede mult mai curat si clar farul fara ele ..Dupa ce le dai jos trebuie reglat farul din nou..

 

Poti sa pui o poza doar cu farul?

Vreau sa vad de aproape cum arata acum.

Am gasit o poza unde se vede destul de bine farul.. :)

post-22171-1268067165_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Se aude super misto sunetul emis de esapament din filmulet.

Bafta

Se aude foarte bine intradevar ,avand in vedere ca finala este no name... :)

 

Ieri toata ziua m-am ocupat de masina ,si a primit urmatoarele ..

 

Manson schimbator din piele, cusatura in doua culori (culorile M///)..

Inele de bord cromate ..Mare chin instalarea lor.. :)

Splitere din doua bucati(stanga ,dreapta)pt bara fata M//..

Suporturi numere inmatriculare personalizate ,Bmwclub...

 

Hop si cateva poze ..

post-22171-1270850697_thumb.jpg

post-22171-1270850739_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Se aude super misto sunetul emis de esapament din filmulet.

Bafta

Se aude foarte bine intradevar ,avand in vedere ca finala este no name... :)

 

Ieri toata ziua m-am ocupat de masina ,si a primit urmatoarele ..

 

Manson schimbator din piele, cusatura in doua culori (culorile M///)..

Inele de bord cromate ..Mare chin instalarea lor.. :)

Splitere din doua bucati(stanga ,dreapta)pt bara fata M//..

Suporturi numere inmatriculare personalizate ,Bmwclub...

 

Hop si cateva poze ..

Daca grogaie ca o purcea ghiftuita asta nu inseamna ca ai si performante. Totul e in capul tau. Totusi retine un singur aspect. Franele trebue sa fie dementiale! Sa-ti explic: ai 80 km/h si apesi pedala de frana la podea. Ce se intampla in cazul tau??? Sunt curios... Conteaza si texura asfaltului dar oricum... Nu va aventurati, nu fiti zmei copaci sunt destui..

Link to comment
Share on other sites

Imi place masina, felicitari!!

 

Unde sunt facute pozele?? Cumva Spania, Italia??

Grecia..

 

 

@swimmer..Ai si tu partea ta de dreptate... :) ..Apropo,nu-i nimeni zmeu ..Sau ai cativa copii cu masini pe strada, care nu te lasa sa dormi la ora asta...

In legatura cu franele chiar m-ai facut si pe mine curios ,maine o sa caut o portiune de drum libera de aprox 5km ,unde o sa incerc sa prind fabuloasa viteza de 80kmh,dupa care voi frana brusc ...Oare ce se va intampla... :)

Edited by calinbmw2000
Link to comment
Share on other sites

@Valentin..Mie imi place cum arata ..este ceva diferit ..schimba putin aspectul, nu trebuie sa fie totul standard.. :twoup:

 

Am achizitionat un set de jante r17 ATS ''Planet''.Sa nu-mi sariti in cap,precum ca trebuia sa cumpar OEM ,model M3 neaparat ..Am ales jante-le dupa mai multe criteri..

 

Pretul foarte bun.

Cauciucurile sunt in stare buna de tot ,cel putin doua sunt aproape noi.

Baiatul le-a adus acasa la mine ,am mers impreuna sa le verificam,la o vulcanizare .(Imi era teama sa cumpar jante prin curierat)..

Nu sunt rulate pe drumurile patriei... :)

 

 

Partea nasoala este ca jante-le sunt vopsite in culoarea neagra.. :)

Bineinteles ca nu le voi urca asa pe masina ..

 

Rugamintea mea este sa aflu de la voi ce culoare sa le vopsesc ,cred ca cel mai bine da pe argintiu ..Dar sunt mai multe nuante de argintiu ..As vrea sa mai stiu care este procedura de vopsire ,am gasit sa le vopsesc la cineva in Timisoara ,dar nu cred ca respectivul are cuptor.

 

Aveti idee ce culoare este cea de pe jante-le din siteul de mai jos..

http://forums.bimmerforums.com/forum/showt...d.php?t=1342396

 

Si doua poze cu Jante-le..

Link to comment
Share on other sites

Deci eu le-am cumparat ...Nu mai este cale de intoarcere.. :)

 

Si nu pot sa le pun pe masina pentru ca... deabia peste doua saptamani ajung la mine ...

 

Uite aici un link,cu unele identice pe e36...

 

http://forums.bimmerforums.com/forum/showt...d.php?t=1342396

 

@rebelkid..Ai P.M...

Edited by calinbmw2000
Link to comment
Share on other sites

Mi-e-mi plac.Sunt "cuminti" :)

 

Cat au costat ?

Multumesc...au costat 220 euro..iar cauciucurile sunt chiar foarte bune..

 

Practic asta am si vrut ,sa cumpar un set de jante cu care sa rulez fara probleme,maxim 8j,nu ma intereseaza cele gen 10j sau mai stiu eu ce sf-uri...Pt ca eu chiar circul cu masina nu o tin de show... :)

Edited by calinbmw2000
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Update...

 

Jante r17 ....

Si un set de caucicuri noi GY Eagle f1 Asymmetric pt rotile de pe puntea spate,dimensiuni 225/45.Urmeaza sa cumpar si pe fata..

 

Credeam ca am aderenta suprema in curbe cu jante 17 si suspensie sport (cu toate ca anvelopele spate erau foarte uzate ).Dar de cand am pus cauciucuri noi,parca este alta masina .Acuma realizez ce inseamna aderenta,nu reusesc sa o fac sa dea din ''fund'' deloc..

 

 

Cateva poze..

Link to comment
Share on other sites

Foarte misto arata masina ! Bravo !

Multumesc.. :)

 

Sa inteleg ca iti place cu jante negre..Inca sunt in dubii,daca sa le vopsesc sau nu.. :twoup:

 

Arata perfect asa cum e acum iar jantele negre o fac sa arate mai deosebit. Chiar arata foarte bine !

 

Cum adica sa le vopsesti ?

Link to comment
Share on other sites

e foarte miÂşto cu jantele negre. Âşi oricum ... aproape toĂži au jante argintii. e bine sã fii diferit!

Oricum eu sunt diferit,daca te uiti cateva pagini in urma o sa-ti dai seama la ce ma refer.. :twoup:

 

Foarte misto arata masina ! Bravo !

Multumesc.. :)

 

Sa inteleg ca iti place cu jante negre..Inca sunt in dubii,daca sa le vopsesc sau nu.. :)

 

Arata perfect asa cum e acum iar jantele negre o fac sa arate mai deosebit. Chiar arata foarte bine !

 

Cum adica sa le vopsesti ?

Ma gandeam sa le vopsesc o nuanta de gri..

 

si eu sunt de parere ca dau foarte bine pe negru. Eu zic ca ai facut o alegere buna cu ele. http://www.thenorthlands.net/forum/style_emoticons/default/ok.gif

Multumesc.. :(

Asa ma gandesc si eu .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.