Jump to content

E36 325i coupe individual


No-X-Cape

Recommended Posts

  • Replies 293
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ai cea modificari majore la motor?

 

ceva ceva

 

SI la mine un stage 2 e pe drum, nu am vrut sa pun din acela in stea, e extrem de brutal... nu e de strada...

 

stiu de ce zici tu, singura problema la ce vreau eu sunt formecarile ..nu trebuie tinut prea mult din ambreaj ..in rest este extrem de eficient la schimbarea treptelor nu se incalzeste, si pune toata puterea jos :)

 

@sax - multumesc de aprecieri, e o culoare rara asa este, interiorul automat a fost facut in nuanta masini OEM

Edited by No-X-Cape
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
nasol. uite cã ºoferii de bmw pot fi la rândul lor victime :twoup:

sper sĂŁ poĂži trece peste asta Âşi sĂŁ readuci pisica la starea la care meritĂŁ sĂŁ fie ...

 

mmda victima eu si inca 5 vecini ...masina va pleca din posesia mea

 

Sper sa ma insel. Insa loviturile astea in laterala puntii se lasa cu indoituri urate. Foarte ciudat accidentul, cum te-a lovit cu spatele?

 

dupa impact ma asteptam si eu sa fie contorsionata total, masina spre surprinderea mea nu are punctele de rezistenta indoite gen plafon stalpi centrali si cei din spate, e afectata partea de tinichigerie si ceva mecanica pe puntea spate

 

ai ceva bulan la poc poc, parca ai mai avut una si in fata

 

aia din fata a fost greseala mea, in cazul asta masina era parcata in fata blocului pe loc de parcare inchiriat de la primarie ...

 

P.S am sa povestesc pe larg cum s-a produs incidentul intr-un post ulterior

Link to comment
Share on other sites

Sper sa ma insel. Insa loviturile astea in laterala puntii se lasa cu indoituri urate. Foarte ciudat accidentul, cum te-a lovit cu spatele?

 

dupa impact ma asteptam si eu sa fie contorsionata total, masina spre surprinderea mea nu are punctele de rezistenta indoite gen plafon stalpi centrali si cei din spate, e afectata partea de tinichigerie si ceva mecanica pe puntea spate

 

 

Eu ma refeream la lonjeroane, ranforsari spate. Nu trebuie neaparat sa se vada la elementele de caroserie, gen usi, stalpi sau aripi. De exemplu o masina care are carlig de remorcare si e lovita puternic in spate, pagubele is mai mari decat daca ar fi fost fara carlig. Nici nu prea se observa de altfel, atat ca masina e ceva mai scurta decat a iesit pe poarta fabricii.

Link to comment
Share on other sites

cea mai afectata e puntea spate urcata pe elevator studiata problema ...doar bratul si fuzeta afectate ...in rest e intreg, lonjeroane ok sasiu ok planetare + diferential ok

 

asta s-a intamplat :

 

cu o imensa durere va scriu si va multumesc tuturor care m-ati sunat, m-ati sustinut si ajutat, este adevarat masina mea (bmw-ul) ieri seara in jurul orelor 18 a fost implicat intr-un accident, masina era parcata in fata blocului pe locul de parcare platit la primarie, un taxiu clio venea de la marinaru si am inteles ca a fortat semaforul avea o viteza de circa 100/100 si ceva in momentul cand a trecut de intersectie, acolo sunt niste denivelari unde a pierdut controlul masinii el fiind pe prima banda foarte aproape de masini, taxiul a ricosat intr-un audi a4 de pe banda 2 caruia i-a rupt roata anvelopa aripa dreapta spate + bara iar din el a intrat in 4 masini parcate regulamentar a mea a fost a 2 masina din parcare sad.gif censored.gif 2.gif individul are asiguarare la astra.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.