Jump to content

RESETAT CALCULATORUL LA E 36 DIN 94


Recommended Posts

Inca ma ingrijoreaza bateria de rezerva. Omul ala de la vulcanizare o fi stiind el ceva...

si pe mine dar asta am sa incerc cine stie!chestia e ca dupa ce am schimbat furtunele aleea motorul imi sta turat la relanti aproape la 1500 turatii si face cate un soc in mers!asta e problema!nu stiu si io cred ca exista!ce rost avea sa ma minta?nu mi se pare logic!dar cu atinsul bornelor e chestia ca doar scoti masa masini de ce sa faca scurt?el zicea::citez:"ar trebui sa iti faca un pik de scantei prima oara dupa care cand o pui inapoi normal ar trebuie sa se auda niste relee ceva"?????????????????????????/

Edited by KOSTY KOMPACT
Link to comment
Share on other sites

Inca ma ingrijoreaza bateria de rezerva. Omul ala de la vulcanizare o fi stiind el ceva...

si pe mine dar asta am sa incerc cine stie!chestia e ca dupa ce am schimbat furtunele aleea motorul imi sta turat la relantu aproape la 1500 turatii si face cate un soc in mers!asta e problema!nu stiu si io cred ca exista!ce rost avea sa ma minta?nu mi se p[are logic!dar cu atinsul bornelor e chestia ca doar scoti masa masini de ce sa faca scurt?el zicea::citez:"ar trebui sa iti faca un pik dse scantei prima oara dupa care cant o pui inapoiu normal ar trebuie sa se auda niste relee ceva"?????????????????????????/

 

Poti sa incerci si faza cu bornele dar nu cred ca vei rezolva problema asa.

Mai degraba mergi la un tester sa verifici erorile, sa stergi adaptatiile,...chestii de genul asta.

Link to comment
Share on other sites

pai ce poate sa se intample daca trebuie sa iti schimbi bateria ? pana vine cea noua...ramane masina fara baterie :) o ora ... 5 ore ... 2 zile ...

nu stiu!i am dato luiframiu vreo 2 zile ca el si a luat un golf si nu prea are buna bateria

 

 

 

Nu cred ca o eroare face sa iti mearga motorul rau.Si apoi iar nu cred ca nu gasesti un service cu un tester cu mufa rotunda ca banuiesc ca din aia ai.Nu stiu ce ti-a facut mecanicul la masina de are nevoie de reset.Din ce cauza ai ajuns cu masina la el?Si daca tot e asa cunoscator de ce nu a pus el bornele una peste alta?Ar fi durat 2 zile?Deci problema ta nu e de resetat si de schimbat ceva la masina.resetul nu tine loc de piese si sunt foarte rari senzori care daca sunt inlocuiti nu isi fac treaba bine pt ca au eroare mai ales la masinile fara can.Inceraca sa ne explici in amanunt ce face masina si poate ne dam seama ce are.

Link to comment
Share on other sites

[am duso la mecanic din cauza ca trebiia sa merg la itp si imi oscila motorul tare la relanti si aia de la rar iau testul ala de zgomot la relanti!mecanicul e un prieten si mi a arata furtunele aleea ce erau rupte si mi azis ca dupa ce le schimb o sa fie ok!dar sa i dau un reset!acum dupa ce am schimbat merge mult mai bine motorul numai tepideaza dar sta cam turat!cam asta e problema
Link to comment
Share on other sites

[am duso la mecanic din cauza ca trebiia sa merg la itp si imi oscila motorul tare la relanti si aia de la rar iau testul ala de zgomot la relanti!mecanicul e un prieten si mi a arata furtunele aleea ce erau rupte si mi azis ca dupa ce le schimb o sa fie ok!dar sa i dau un reset!acum dupa ce am schimbat merge mult mai bine motorul numai tepideaza dar sta cam turat!cam asta e problema

 

Daca erai la bv il reseatm eu gratis.Da asa nu stiu ce sa zic.pune burnele inpreuna.Dar nu stiu daca se rezolva problema.Desi e posibil.Cand ecu vede o problema intra in avarie si da benzina dupa un standard ca tu sa poti continua drumul chiar daca merge mai turata masina merge o resetare duce la stergera erorilor sper si a parametrilor de functionare.

Link to comment
Share on other sites

Chiar aÂşa greu e sĂŁ mergi la un service sĂŁ dai 10-15 Ron pentru o resetare?

vad ca nu vrei sa intelegi ca am fost la service si mi au zis ca nu au cum ca nu au cabluri de date, cred, pentru masina mea?!asta i problema!am fost la denson singurul service de profil din zona!unde sa merg ?am cautat in tot jud suceava!zi mi tu unde as putea sa ma duc?crezi ca mie imi place sa ma joc asa?

 

Kosty, nu cumva ti s-a propus si tu ai acceptat ...vreun "reglaj" pe la debitmetru facut de cineva care stie cum sau care a mai vazut si....

nu dane!nu a umblat nimeni la debimetrul ,de cand masina e a mea binenteles!ca in rest nu stiu!ciudat ca atunci cand am luato nu facea asa!m au suparat baieti de pe forum!chiar cred ca m as chinui asa cu ea ptr 50 ron sau cat costa un reset!dar nu gasesc unde sa il fac!auzi vad ca tu ai documentatie mai multa !ai putea sa imi areti un e regulatorul de relanti?sau presiune?mersi

Link to comment
Share on other sites

vad ca nu vrei sa intelegi ca am fost la service si mi au zis ca nu au cum ca nu au cabluri de date, cred, pentru masina mea?!asta i problema!am fost la denson singurul service de profil din zona!unde sa merg ?am cautat in tot jud suceava!zi mi tu unde as putea sa ma duc?crezi ca mie imi place sa ma joc asa?

 

Ănteleg situaĂžia ta ĂŽnsĂŁ ar trebui sĂŁ cauĂži un alt service.

Nu are rost sã-Þi laºi maºina pe mâna unor asemenea neserioºi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.