Jump to content

BMW e36 316i coupe


Dan_316i

Recommended Posts

Garniturile de la capacul distributiei le-am schimbat acum vreo 2 ani. De AC ce sa zic eu oricum sunt pe invers iarna umblu in tricou si jacheta, iar vara umblu in bluza cu maneca lunga :D

 

Toba mea de espament e OE de pe un e46, a mai fost montata o data in graba pt indentificare la RAR insa era asezata ca pixu(trebuia sa ii adapteze un suport de prindere si ...) asa ca am pus-o inapoi pe cea veche dupa ce am carpit-o.

Link to comment
Share on other sites

eu in mai tre sa ajung la rar pt identificare si mie cam frica...deocamdata am in loc de toba finala o tzeava cu un tips sudat in capat :)) si urla de rupe. bn nici cu asta noua no sa dea pe silent dar oricum e altcva...e toba nu-i tzeava :)sper sa nu se ia de toba sau de folia de pe geamuri sau de xenoanele mele minunate :))
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Acum nu e vina franelor in totalitate, recunosc ca nici eu nu am pastrat o distanta adecvata. In urmatoarea luna masina o sa primeasca o revizie exterioara chedere, plastice, retusuri de tinichigerie ... o facem sa arate bine.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ce ai de gand sai faci de ai demontato de tot :))=))?

 

 

scuze am citit mai sus ce ai de gand sai faci :D...eu la a mea ii caut un scut,canalele de aerisire frane si colturile de sub proiectoare :D in rest am avut noroc ca le are pe toate celelalte :D

Edited by grecualex
Link to comment
Share on other sites

Multumesc, bafta si tie la cumparaturi ;)

 

Ieri mi-au indreptat aripa spate unde era frecata si au curatat pasajele de la roti unde a dat putina rugina, luni intra la pregatit pt vopsit si undeva pe miercuri in cabina. Vineri sper sa fie gata.

Link to comment
Share on other sites

din cauza la frane :o :)) eu ma gandesc adica ma chinui de cva timp sa imi pun discuri pe spate,multi zic ca n-ar fi nicio diferenta,multi zic ca ar fi, eu merg pe ideea ca,daca tineau bine franele cu tamburi ii puneau si la M3 tamburi =))

 

eu mi-am facut modificarea de la tamburi la discuri plus am schimbat si pe fata discurile simple cu unele ventilate, se simte la franare destul de mult. costa dar merita, mai ales dacas intentionezi sa pastreazi masina. bafta :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

M-am uitat la acest topic si am ramas cu ochii le el. Rar vezi un pisoi` asa rasfatat . Frumosa pisica. Am si eu unu sedan care ma cam chinui cu ea ca am luat-o cu muuuulte defecte . Raman fan-ul tau :). Dar totusi nu erea mai bine daca o trimete-ai pe alte jante la vopsitorie ? Oricum . Mult success in continuare !!
Link to comment
Share on other sites

Multumesc pt. apreciere. Daca o duceam cu jantele de tabla sigur nu aveau grija si le gazau, asa cu astea pe 17 atentia a fost maxima.

Masina a primit clipsuri noi la bandouri, chedere noi la geamurile spate plus plasticul din fata de sub stergatoare.

 

E gata, mai astept doar narile fata, o sa fie black ...

IMG-20120818-00199.jpg

IMG-20120822-00207.jpg

Link to comment
Share on other sites

a iesit foarte fain dar masina asta parca cere un pachet M :thumbsup:

Toata lumea imi zice de Paket M, dar la momentul cand era disponibil nu era buget alocat pt asa ceva. link

 

cat iti consuma in oras cu jante de 17? mie imi lua vreo 13-14, cu jante de 15 scadea la 11-12

Fara vrajeala si crede-ma pe cuvant, nu am simtit nici o diferenta de consum cand am trecut la jante pe 17. Au aprox acelasi diametru link si aceasi greutate in jurul valorii de 16-17 kg.

In oras imi consuma 10.5-11, iarna cu cele pe 15 ia 12. De cand am schimbat jobul si lucrez in celalalt capat de oras am reusit sa scot si consum de 9.5 la pompa de la rosu la rosu, circuland in intervalul orar 7:30-8 si 17-17:30.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.