Jump to content

Chris Bangle a demisionat


Cristi B

Recommended Posts

bine ca am scapat de Bangle , inafara de e92 nu a facut nimic mai reusit

 

 

Si daca vine unul care face iar ceva ce nu ne place ..care e urmatoarea replica ...Bangle unde esti ? <_<

 

 

Asta-i mentalitate de roman, sunt 6 miliarde de oameni pe pamantu asta.. sigur este ALTUL care sa-i ia locul, si ALTUL, si ALTUL.

 

E60-ul e praf...

E90-ul e praf faceliftul - merge

X3-ul e praf

X5-u e reusit

x6-le e reusit

seria 6 -merge

seria 7 facelift si asta nou is reusite

e92 - e chiar foarte reusit..

seria 1 - e ok

 

SIGUR se gaseste altul sa stie desena masini...

 

Nu exista "evolutie" in design... exita "intrarea in trend"... hai sa desenam si noi ca altii hai sa ascultam House sau tehno sau ce e aia cu tutz tutz.... ca asa asculta toata lumea.. hai sa fim gay.. ca asa e toata lume..., uita-te la mercedes, de ce nu arata ca o japoneza ? Uita-te la S classe, la C classe .. masini la care te poti uita cu placere...

 

e60-u "e fain" ca e modelu nou... vom relua aceasta discutie... cand va aparea modelul nou si e60-u fa vi "modelu vechi"..

 

Nu zic ca nu merge si un e60... dar intre un e60 si un e92.. care e mai fain ?... si atunci ce faci ? alegi e60-u doar ca-ti incape televizoru in spate ? ca nu-l poti alege pentru design in detrimentul la e92. Au dat gres cu e60 si e90 si au recuperat pe SAV-uri... asta e viata.

 

Faptu ca un design e controversat nu e tocmai lucru bun... nu chiar orice publicitate e publicitate buna...

 

Sa vina altu... daca toti sunteti adeptii "evolutiei" sa vina altul.. sa mai vedem si alte desene....

 

Si eu stiu desena o masina ca a lu bangle

post-6684-1233733553_thumb.jpg

Edited by Cristi.MD
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

E60-ul e foarte reuÂşit.

 

E o problemĂŁ de gusturi.

 

 

exact , sunt mai multe modele reusite , dar cum s-a mai specificat , e problema de gusturi .

 

A reusit exact ce spunea cineva mai sus sa nu para toate modelele la fel , cum e la audi !

 

fiecare are personalitatea ei !

Link to comment
Share on other sites

bine c-a plecat

in afara de e92, nu prea a facut mare lucru

dintre toate insa, e90 e cea mai mare dezamagire

 

 

Prea mult tamtam cu E90 asta ...E atat de blamat si e plin pe strazi de ele ...Ca nu arata el bine in cea mai proasta si cheala varianta asta e altceva ...Numai povesti cu bordul pus in ochii nu stiu cui si stopurile tralala ...

Link to comment
Share on other sites

Nu sint convins ca designul a crescut vanzarile BMW in ultimii 10 ani. Aproape toata lumea, atat majoritatea dintre noi posesorii de BMW cat si oamenii de specialitate, spunem despre actualele modele ca sint urate dar merg dumnezeieste. Ma rog, sint si exceptiile enumerate mai sus. Se pare din diferite sondaje ca stau mai bine decat Audi si Mercedes la fiabilitate si la gradul de multumire al cumparatorilor. Eu ma bucur de aceasta demisie si sper ca urmatorul designer sa se inspire din istoria BMW si nu a coreenilor, japonezilor sau americanilor cand vor desena viitoarele generatii.
Link to comment
Share on other sites

foarte greu de inteles... omu vrea BMW ca nu merge lantu de la gat numa cu bmw-u ultimu racnet.. si nu ii curios ca arata naspa.. e BMW

 

roco: cum nu vezi nimic in poza aia.. pe langa ca masina nu e frumoasa, nu o ajuta nici poza.. nu vezi ce unghi dubios e ? ca parca portbagaju e prea ridicat.... ca in desenu meu...

 

Despre Bangle... drum bun... sa vina altu... se putea si mai bine... ai la dispozitie talent, si resurse... si te plafonezi la lexus.. sau SAB..

Link to comment
Share on other sites

vezi roco defapt te unge pe suflet motorizarea nu masina... e60-u e prea gras..prea american...uita-te la ultimu cadilac.. designu e asemanator.. un fund cat china..

 

Compara e60-u cu e92-u la design

 

Pentru mine personal, s-a eliminat varianta de seria 5, cand schimb generatia trec la e92.. asta e viata...

Edited by Cristi.MD
Link to comment
Share on other sites

Mie imi place e60, mai mult ca e39, care cel putin in Timisoara numa bisnitarii si cocalarii il au....cu mici exceptii

Pe negru da cel mai bine e60, pe gri parca e dezbracat...

Nu vad nimic urat in poza asta...

 

 

cum arata M5-ul in parcarea plina de mercedesuri ... parca este LUPUL intre Oi <_<

Link to comment
Share on other sites

Da SOS trebuie sa te obisnuiesti ca aia e parerea mea,poti sa stai linistit ca nu-ti dau sfaturi despre ce masina sa-ti iei, mi-e indiferent ce masini isi ia lumea. Nu incerc sa conving pe nimeni ca e60-u e urat, doar am mult timp liber....

 

Sunt multi care argumenteaza ca e60-u e reusit datorita vanzarile, si acolo incerc sa intervin.. si sa arat ca defalt.. daca omu vrea seria 5... nu e ca si cum are la dispozitie 5 designuri.. si alege taman e60... ca sigur nu ar alege e60, de aceea fac comparatia aia usoara intre e60 si e92... toata lumea recunoaste ca e92-u e mai frumos decat e60 <_<... de ce nu putea fi e60 la fel de frumos ?

 

"impunerea punctului de vedere" ar insemna ca eu sa fiu curios de ce masina iti iei tu.... sau altu.. si mi-e chiar indiferent... repet.. am doar mult timp liber.

Edited by Cristi.MD
Link to comment
Share on other sites

toata lumea recunoaste ca e92-u e mai frumos decat e60 <_<... de ce nu putea fi e60 la fel de frumos ?

 

sunt perfect de acord cu tine din acest punct de vedere. dar e92 tot de bangle a fost desenat ... deci lucrurile mergeau spre mai bine. oricum nu plang dupa el ... sunt convins ca era loc de mai bine. doar ca mie chiar imi place cum arata m5 e60 si respect m5 e39. si ar mai fi ceva ... strict din punctul meu de vedere si strict din punct de vedere estetic, diferenta dintre e60 stoc si e60 cu pachet aerodinamic m e enorma. detalii care conteaza. le consider retusuri ale designului bangle care fac diferenta. repet, din punctul meu de vedere. sunt unii carora chiar le place stoc (din cate tin minte xfil3s sustinea aceasta idee).

Link to comment
Share on other sites

toata lumea recunoaste ca e92-u e mai frumos decat e60 :)... de ce nu putea fi e60 la fel de frumos ?

 

sunt perfect de acord cu tine din acest punct de vedere. dar e92 tot de bangle a fost desenat ... deci lucrurile mergeau spre mai bine. oricum nu plang dupa el ... sunt convins ca era loc de mai bine. doar ca mie chiar imi place cum arata m5 e60 si respect m5 e39. si ar mai fi ceva ... strict din punctul meu de vedere si strict din punct de vedere estetic, diferenta dintre e60 stoc si e60 cu pachet aerodinamic m e enorma. detalii care conteaza. le consider retusuri ale designului bangle care fac diferenta. repet, din punctul meu de vedere. sunt unii carora chiar le place stoc (din cate tin minte xfil3s sustinea aceasta idee).

 

 

Pai si eu is de acord cu tine.. ca la e60 .. e MUST sa ai pachetu M... ca asa mai arata oK masina, mai bagi 1000 de euro in suspensie sport, mai bagi 1000 in roti.. si iese masina ok, dar asta zic si eu... a plecat drum bun.. sunt 6 miliarde de oameni vine altu.. mai bun.. daca nu sa posteze postu pe ejobs.. sigur se gaseste ceva artist.. <_<...

 

Se putea mai bine...

Pana la urma si X5-u si X6-le si X1-le si e92-u .. toate le-a supervizat el... dar sa recunoastem unde nu i-a iesit pasenta...

 

Daca vrei mai discutam maine despre subiect de la 9 la 17 ca atunci am si mai mult timp :bashwall:

Link to comment
Share on other sites

sa recunoastem ca si pe un "rahat" daca s-ar pune emblema BMW , el s-ar vinde...

 

bangle face parte din istoria BMW , mai tumultoasa , dar face parte.....si chiar cred ca in aceasta epoca era nevoie de o revolutie la bmw si nu de o evolutie....am e39 care are un design superb , la fel ca e38.....dar arata clar ca sunt din alta epoca...care a fost buna sau rea....dar a apus...

 

sa vedem acum ce vine... mie in afara de x3 care mi se pare hidos , restul e digerabil... la e60 e foarte urat interiorul , la exterioe insa mi se pare o masina foarte reusita cu conditia sa nu aiba jegurile alea de jante pe 16...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.