Jump to content

nuca schimbator


mariusica

Recommended Posts

Nu mai trage deloc de ea, las-o asa cum e ca e mult mai frumoasa originala decit orice alta nuca de schimbator.

 

Foarte mult cred ca l-ai ajutat !

 

On topic : Tragi puternic de ea in sus (vezi sa nu te lasi pe cotiera ca s-ar putea sa o rupi) , la fel cum a zis si myxage ai grija sa nu iti tragi una cu ea in gura !

Link to comment
Share on other sites

Imi dadeam si io cu parerea, ma gindesc ca o nuca cu leduri pe ea nu face decit sa scada pretul masinii la revinzare, sau sa goneasca clienti. Eu cel putin nu as cumpara o masina cu elemente de "tuning" pe ea.

 

Adevarat spui . O nuca de schimbator mai frumoasa si mai trendy este intradevar un element de tuning extrem care te poate face sa te razgandesti sa cumperi masina.

 

O sa stiu , cand vand masina sa dau jos pachetul //M si implicit nuca de schimbator si volanul sport si o sa pun unu in 4 spite ca cel care o cumpara sa nu creada ca am fost racer . Am mers cu ea la piata ! <_<

Link to comment
Share on other sites

Adevarat spui . O nuca de schimbator mai frumoasa si mai trendy este intradevar un element de tuning extrem care te poate face sa te razgandesti sa cumperi masina.

 

O sa stiu , cand vand masina sa dau jos pachetul //M si implicit nuca de schimbator si volanul sport si o sa pun unu in 4 spite ca cel care o cumpara sa nu creada ca am fost racer . Am mers cu ea la piata ! :)

Una e M-paket care de obicei e pus din fabrica si da un aspect aparte masinii, si alta e o nuca de schimbator care costa maxim 20 de euro. Cred ca e o diferentsa. De aia am si zis "tuning" si nu tuning, ghilimele alea nu erau puse ca decor acolo, trebuiau si ele citite. Eu sincer gasesc ca e o prostie sa pui elemente care costa citiva euro pe o masina care inca mai costa citeva mii si care a costat la vreo minim 15 euro cind a fost noua. Prefer ca banii pe care i-as da pe elemente din astea de "tuning" (atentie, iar ghilimele, da?) sa ii bag in altceva pentru masina, un ulei mai bun, polish, orice altceva care se numeste intretinerea masinii. De obicei tentativele de infrumusetare facute in curte nu fac decit sa uriteasca masina. Sau ca sa intelegi mai bine, decit sa dau banii pe un body-kit mai bine ii dau pe un set de amortizoare sau pe orice alta piesa care trebuie schimbata ca masina sa fie in stare perfecta de functionare. Si a mea are M-paket, si atunci cind m-am hotarit sa imi iau iar BMW, am cautat una care sa il aiba pus din fabrica. Am vazut pe net vreo citeva care aveau doar jumatate din paket, de obicei doar bara din fata plus praguri, iar de asta nu am fost interesat nici sa dau telefon sa intreb in ce stare e masina. Pentru ca am considerat ca e la fel "tuning" facut acasa. Ca sa concluzionez, mie imi plac masinile in stare originala, dar nu trebuie sa imi impartaseasca nimeni parerea asta.

 

LE: mariusica, daca tot vrei sa o inlocuiesti, atunci cumpara tot una originala <_<

Edited by Smudo
Link to comment
Share on other sites

Imi dadeam si io cu parerea, ma gindesc ca o nuca cu leduri pe ea nu face decit sa scada pretul masinii la revinzare, sau sa goneasca clienti. Eu cel putin nu as cumpara o masina cu elemente de "tuning" pe ea.

nu cred ca o nuca de schimbator este relevanta pt. a demonstra intretinerea unei masini si/sau sa ma determine in a nu achizitiona acea masina ...

Edited by 22WTF
Link to comment
Share on other sites

am incercat sa trag tare de ea in sus si degeaba...nu merge mai e ceva care imi scapa....

 

 

pui in viteza 2 .....o iei cu ambele maini ( lol) ..si tragi tare ...si va iesi ..ai grija sa nu ti-o scapi in dinti ..Deci trage MAI TARE

 

intradevar trag tare , ... dar dupa aia cum intra la loc apas tare sau bat cu ceva in ea...? <_< :) :bashwall:

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce rezolvi poti sa postezi niste poze sa vedem cum a iesit?

 

 

In Bucuresti stie cineva cumva unde pot face operatiunea asta? Volanul se poate face?

 

Da , se face . O piele calumea la schimbator la un pielar calumea nu are cum sa coste sub 60-70ron . Aveti grija ce luati la 10ron <_<

 

Volanul se imbraca si el . La fel , depinde ce suma dispui. Preturile incep de la 150-170ron si ajung la 100euro . Conteaza materialul si calitatea pielii si a lucrarii cel mai mult !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.