Jump to content

nu tine frana de mana... si am maine RAR-ul


mc_crbl

Recommended Posts

maine dimineatza la 8jumate am programare la RAR si nu imi mai tine frana de mana...

 

ce as putea sa fac sa remediez macar putin situatia???

 

am incercat sa strang suruburile alea de sub mansonul manetei dintre scaune dar nu s-a modificat nimic...

Link to comment
Share on other sites

"" QUOTE (mc_crbl @ 9/Feb/2009, 16:33) *

am incercat sa strang suruburile alea de sub mansonul manetei dintre scaune dar nu s-a modificat nimic...

 

Buna idee, cum de nu s-a gandit la asta wink.gif ?""

 

 

m-am gandit eu la varianta cu 100 de ron <_< ... dar totusi macar sa tina cat de cat...

Edited by mc_crbl
Link to comment
Share on other sites

mdaaaaaaaaa... am fost la RAR... varianta cu suta de RON a cazut... nu a vrut sa ia "domnu' inginer" si a zis "ce faci domne'? pleaca cu astea de aici!!!"

 

testul de frane l-am trecut... doar ca m-au respins pe motiv ca trebuie schimbati pivotii inferiori stanga+dreapta...

 

se schimba greu acesti pivoti??? cam cat timp dureaza lucrarea si cat costa manopera??? stiti vreun ptret pt pivoti??? si un service mai ieftin unde as putea sa-i schimb???

Link to comment
Share on other sites

nu a vrut sa ia "domnu' inginer" si a zis "ce faci domne'? pleaca cu astea de aici!!!"

Pai tu alergai cu banii dupa el? <_< Trebuia sa ii lasi in cotiera sau in buzunaru de la usa....

 

nuuuuuuuu... am dat noroc cu el si atunci i-am plasat 100ron afara in parcare cand a venit la masina si nu a vrut...

Link to comment
Share on other sites

Eu abia astept sa vina august (ca am ITP-ul de facut). Vreau sa o ia aia la puricat sa vad exact daca trebuie schimbat ceva. Suspectez ceva pe la roata din dreapta fata (parca troncanea uneori la gropi, dar usor). Nu stiu sigur daca ei verifica si chestiile astea. Stiu, m-as putea duce la un service pentru o verificare d-asta dar am impresia ca o sa ma puna aia sa schimb mai multe piese decat e nevoie.
Link to comment
Share on other sites

aveti grija si prin service-uri ca daca va luati dupa baieti schimbati multe piese... <_<

Asta am patit-o eu la fostul turism. Cand l-am achizitionat i-am facut o verificare generala la service-ul unui cunoscut dealer, iar cei de acolo au trecut pe foaia de observatie o multime de piese necesare a fi inlocuite. Pe majoritatea nu le-am schimbat niciodata in cei doi ani si jumatate cat vehiculul a fost in posesia mea.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.