Jump to content

pro si contra bmw E90


marss

Recommended Posts

haideti mai bmw-istilor sa le mai zicem si pe bune....ce NU va place la E90 vostru? ...bine hai treaca de la mine ziceti si ce VA place <_<

-mie unu nu mi place ca ma murdaresc pe pantalon de prag cand ma dau jos din ea

-sunt cam galagioase run flaturile astea...

-ar mai fi unele chestii care nu mi plac dar o sa completez pe parcurs...

La capitolul ce apreciez cel mai mult as putea trece ...

-cutia steptronik,

-motorul silentios pt un diesel in 4 cilindrii si cuplul care l are

-poate va luati de mine acum dar mie mi chiar imi plac usile cum se inchid si tot ce tine de mobilitate

-mai revenim pe parcurs cu ce uitam....haideti sa fim corecti si cat se poate de obiectivi

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 293
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nici mie nu mi-au placut anvelopele runflat si am trecut pe normale inca din prima luna de cand am luat masina.Ce nu imi place mie la E90 e ca nu pot ajunge cu usurinta la faruri pentru a schimba becurile in caz de ceva.De ex:s-a ars becul de la angel eyes si a trebuit sa merg la bmw ptr a-l schimba la fel si cu becul de la semnalizare.In rest masina e excelenta dupa parerea mea,in 70.000km nu am schimbat decat 2 becuri de care vb mai sus.
Link to comment
Share on other sites

si eu as trece la anvelope normale dar unde mai pun roata de rezerva? nu ma luati cu spray-uri ca n am incredere in ele la 12 noaptea si pe o ploie ma c.c in ele ....ar fi varianta rotitei de rezerva dar unde o pun...

 

 

Iti iei o husa din aceea cu snur care se strange pe roata sau cu fermoar si ai rezolvat problema.Plus ca nu ocupa mult loc in portbagaj si nici nu murdaresti.

Link to comment
Share on other sites

Uai .... eu inebunesc cu gumele run flat ..... is de tot rahatu! nu merita 2 bani .... plus ca am luat 4 gume de iarna cica noi noute si parca is roti de car, si aluneca de numa numa, nu au unpic de aderenta, cu 60 km/h ...not safe! :bashwall:

 

dar mno .... in fine, trecem peste, astept vara. Iar faza ce`a mai nasoala e ca nu am avut norok de ea, anu trecut, 3 luni la rand mi`o fost lovita masina, nu grav, dar destul cat sa o poceasca,

- prima data in parcare un idivid a dat cu spatele si a spart far, indoit f putin capota si bara, bara am refacuto, doar am incalzito si a revenit;

- unu din spate pe trecerea de pietoni(politzai) a pocnit bara, so schimbat;

- iar un batranel mi`a frecat toata partea dreapta de la aripa fata pana in spate....nice! <_< in fine, so facut pe asigurare ..bla bla .... sigura problema e ca is diferente de culoare MARI ...

io sincer urasc masina asta!!!! nu ma pot uita la ea! nu zic, mere foarte foarte bine, arata frumos ..... dar nu mai vreau .....!!!!

oricum, cu fazele astea am pierdut mult, doar ca masina are acuma 60 de mii km.... mere perfect! nu am schimbat nimik la ea doar ``parti avariate`` :) .... am cautat pe net ceva asemanator la 60000 de km .... dar scump, nu merita .... si oricum nu mai are rost sa o vand ca iau f putin pe ea.... cred ca o sa trec iara la E46 .... mai buna, zic eu, ...dar nu stiu E90 e mai frumos! clar .... of of ....nasol ....

so transformat intr`un KK t mare mare, si sincer, acuma putin imi mai pasa de ea .... Dar nici o problema cu ea!

in fine!

Link to comment
Share on other sites

Uai .... eu inebunesc cu gumele run flat ..... is de tot rahatu! nu merita 2 bani .... plus ca am luat 4 gume de iarna cica noi noute si parca is roti de car, si aluneca de numa numa, nu au unpic de aderenta, cu 60 km/h ...not safe! :bashwall:

 

dar mno .... in fine, trecem peste, astept vara. Iar faza ce`a mai nasoala e ca nu am avut norok de ea, anu trecut, 3 luni la rand mi`o fost lovita masina, nu grav, dar destul cat sa o poceasca,

- prima data in parcare un idivid a dat cu spatele si a spart far, indoit f putin capota si bara, bara am refacuto, doar am incalzito si a revenit;

- unu din spate pe trecerea de pietoni(politzai) a pocnit bara, so schimbat;

- iar un batranel mi`a frecat toata partea dreapta de la aripa fata pana in spate....nice! <_< in fine, so facut pe asigurare ..bla bla .... sigura problema e ca is diferente de culoare MARI ...

io sincer urasc masina asta!!!! nu ma pot uita la ea! nu zic, mere foarte foarte bine, arata frumos ..... dar nu mai vreau .....!!!!

oricum, cu fazele astea am pierdut mult, doar ca masina are acuma 60 de mii km.... mere perfect! nu am schimbat nimik la ea doar ``parti avariate`` :) .... am cautat pe net ceva asemanator la 60000 de km .... dar scump, nu merita .... si oricum nu mai are rost sa o vand ca iau f putin pe ea.... cred ca o sa trec iara la E46 .... mai buna, zic eu, ...dar nu stiu E90 e mai frumos! clar .... of of ....nasol ....

so transformat intr`un KK t mare mare, si sincer, acuma putin imi mai pasa de ea .... Dar nici o problema cu ea!

in fine!

ce culoare ai de ti-au aparut diferente la vopsit?? Unde ai vopsit-o???

Link to comment
Share on other sites

poi la bmw .... de fiecare data ...a iesit ori mai inchis ori mai deschis ,dar se vede .....ioi:( urat de tot

ca si culoare, pe talon e trecut gri, dar depinde cum te uiti la masina, dintro pozitie se vede mai verde si din alta pozitie ... unpic spre albastru ...

eee da e oarecum individual! si eu am gri dar inchis! e destul de comuna culoarea , o sa am de vopsit un spoiler sper sa o scoata!

Link to comment
Share on other sites

poi la bmw .... de fiecare data ...a iesit ori mai inchis ori mai deschis ,dar se vede .....ioi:( urat de tot

ca si culoare, pe talon e trecut gri, dar depinde cum te uiti la masina, dintro pozitie se vede mai verde si din alta pozitie ... unpic spre albastru ...

ce culoare ai trecuta pe abtibildul de pe stalpul soferului? din ce descrii tu pare a fi arktis metallic.

Link to comment
Share on other sites

poi la bmw .... de fiecare data ...a iesit ori mai inchis ori mai deschis ,dar se vede .....ioi:( urat de tot

ca si culoare, pe talon e trecut gri, dar depinde cum te uiti la masina, dintro pozitie se vede mai verde si din alta pozitie ... unpic spre albastru ...

ce culoare ai trecuta pe abtibildul de pe stalpul soferului? din ce descrii tu pare a fi arktis metallic.

asta iese mai greu?

Link to comment
Share on other sites

e super masina ...la inceput am cam disperat cu semnalizarea care ramane aprinsa sau nu se activa dar m-am obisnuit ce sa zic in rest run flat ..bla bla bla aceeasi poveste .....in rest ffffff multumit de tractorasul 2.0 diesel care este fff silentios....imi place tot la ea
Link to comment
Share on other sites

-mai zgomotoasa decat e46... eu am si sac de schi in spate si automat izolatia e mai slaba fat de portbagaj dar oricum de la RFT e clar mai zgomotoasa...

-pielea sensatec beige are un inamic natural in orice pereche de blue jeans

-vopseaua neagra simpla (uniblack0 e foarte sensibila la orice atingere usor mai dura (nu lovire)

-retrovizoarele puteau fi mai reusite

 

+foarte stabila

+motor foarte flexibil cu un consum foarte bun

+foarte bine echilibrata... simti drumul exact cum trebuie...

+faceliftul mi se pare foarte reusit ca design <_<

Link to comment
Share on other sites

Run flaturile esec.Cei care au facut cauciucurile, normal.

Butonul pentru deschis geamul de la sofer este pozitionat foarte aiurea.

Blocajul electric de la volan-esec.

Chiulasa la motorul pe benzina-esec.

Softul de la cutia automata(benzina) are nevoie de imbunatatiri.Schimba ca dracu.

In rest este o super masina, peste E60.Asa o consider eu.

Link to comment
Share on other sites

O intrebare, vreau sa trec pe cauciucuri normale, pot ca roata de rezerva sa folosesc una model "bicicleta". Alta intrebare, eu am roti pe 17', pe fata nu ar fi o mare problema dar pe spate afecteaza grupul. Masina e super mai putin navi prof care s-a blocat, acum trebuie sa ma duc la BMW sa-l deblochez.
Link to comment
Share on other sites

-cam prea in fata comenzile de la sofer de pe panoul usii

-portbagaj destul de mare dar cu o gura de acces foarte mica

-n are lumina n torpedeu sau e foarte proasta

 

 

+cu siguranta este cel mai silentios motor diesel din clasa lui su nu numai

+comenzile de dezaburile/incalzire/racire sunt foarte bune chiar excelente

+farurile cu bi-xenon sunt bune rau chiar n am crezut ca vad asa pe ceata sau asfalt ud

 

mai completam pe parcurs

Link to comment
Share on other sites

Run flaturile esec.Cei care au facut cauciucurile, normal.

Butonul pentru deschis geamul de la sofer este pozitionat foarte aiurea.

Blocajul electric de la volan-esec.

Chiulasa la motorul pe benzina-esec.

Softul de la cutia automata(benzina) are nevoie de imbunatatiri.Schimba ca dracu.

In rest este o super masina, peste E60.Asa o consider eu.

 

 

detaliaza putin te rog chestia cu "chiulasa la motorul pe benzina-esec"

multumesc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.