Jump to content

BMW E36 TURBO


IF-01-NSL

Recommended Posts

Nu neapĂŁrat.

 

Aia e o maÂşinĂŁ care are 507 cp de fabricĂŁ Âşi a ta este modificatĂŁ.

Ai mai multe probleme de aderenÞã decât un M6.

 

 

k daca tu zici nu pot sa te contrazic .am uitat sa specific cand ma dau imi pun niste amarate de slicuri care daca reusesc sa plec plec daca nu se rup planetare cardan diff.sau mai bn daca ai prieteni cu m6 va astept sa vedem care sta in fata pe 402m vedem masina veke care nu are nici un sintem sau masina noua care are launch control.nu neg ca pleaca bn m6

 

un mic film cu un subaru 2008 2.5sti,eu plec din limitare nu e launch control

 

 

aici cu o vectra a 2.0 turbo

 

Edited by IF-01-NSL
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nu trebuie sĂŁ o iei ca pe o jignire Âşi nici sĂŁ mĂŁ provoci la curse, oricum nu m-aÂş baza pe maÂşina vreunui amic.

 

Ideea este cĂŁ o maÂşinĂŁ de serie este construitĂŁ pentru un anumit motor deci o anumitĂŁ putere, greutatea este distribuitĂŁ ĂŽn acest sens, etc.

O maºinã modificatã este mult mai brutalã ºi poate avea probleme la plecare când puterea este foarte mare.

 

Puteai sĂŁ spui doar cĂŁ ai slick-uri Âşi cĂŁ nu ai probleme la plecare.

Link to comment
Share on other sites

Nu trebuie sĂŁ o iei ca pe o jignire Âşi nici sĂŁ mĂŁ provoci la curse, oricum nu m-aÂş baza pe maÂşina vreunui amic.

 

Ideea este cĂŁ o maÂşinĂŁ de serie este construitĂŁ pentru un anumit motor deci o anumitĂŁ putere, greutatea este distribuitĂŁ ĂŽn acest sens, etc.

O maºinã modificatã este mult mai brutalã ºi poate avea probleme la plecare când puterea este foarte mare.

 

Puteai sĂŁ spui doar cĂŁ ai slick-uri Âşi cĂŁ nu ai probleme la plecare.

 

 

nu mam simtit jignit scuze daca team jignit eu pe tine .deci am transmisie m3 e36 ( cutie+diff+slicuri) m6 este o masina foarte puternica are greutatea distribuita exact cum trebuie,dar totusi si la mine e greutatea distribuita calume suspensia este reglata pe cantare daca sti ce zic.

Link to comment
Share on other sites

cat te-a costat garnitura de _chiulasa_? si ai schimbat si prezoanele care tin _chiulasa_ nu ? undele-ai facut si pe alea si cat te-au costat. merci mult. daka vrei imipoti trimite pe privat raspunsu sau pe mess cineva2002ro s amai vb si noi. bafta ... e super
Link to comment
Share on other sites

 

Asta este film cu masina ta? Am vazut ca pe la jumatatea lui este un start de la 0 km la 180-200km, eram curios daca este masina ta!

 

Bafta cu masina!

 

 

da eu eram da mergeam cu 0.4 bari in turbina adica cam 250 hp maxim

 

Aha pai si presupun ca dupa modificarile facute poti sa urci mai sus presiunea ........si mai eram curios la ce viteza limiteaza treapta a doua ca vad ca ai un dif de 3.15.

Link to comment
Share on other sites

 

Asta este film cu masina ta? Am vazut ca pe la jumatatea lui este un start de la 0 km la 180-200km, eram curios daca este masina ta!

 

Bafta cu masina!

 

 

da eu eram da mergeam cu 0.4 bari in turbina adica cam 250 hp maxim

 

Aha pai si presupun ca dupa modificarile facute poti sa urci mai sus presiunea ........si mai eram curios la ce viteza limiteaza treapta a doua ca vad ca ai un dif de 3.15.

 

 

acel film e cu motoru veki la care am scos din el 452 hp la 1.1 bari.acum am acelasi blok motor dar are interne de m52b28 si o sa incerc sa merg cu 1.3bari 1.4 bari

 

 

masina limieaza la 7200 rpm si treapta a 2a urca undeva la 110 kmh

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt convins ca trece lejer de 300km/h E36-le asta.. ce naiba.. se duce E36 M3 la ~280 si are cu 100 si ceva de cai in minus..

Ca nu are aceiasi stabilitate sau siguranta la viteza aia ca un M6 asta e altceva..

 

corect... inca il caut pe ala cu motor de e39 M5... e altul... trebuie sa dau de el :) hai florine ca tu stii mai bine cum e cu OZN-urile astea <_<

 

sunt mai multe :bashwall:

Asta l-am gasit la o simpla cautare pe google images.. si e chiar bi-turbo :unsure:

Edited by florin83
Link to comment
Share on other sites

ce cutie ai folosit? m3.. e36? 3200cmc ? s-a potrivit pe blocul de 2.5 ? si alte modificari pt prinderea cutiei ?

 

Cutia este de M3 3.0 motor S50. Vine bolt on avand in vedere ca platforma este aceeasi, M50/S50. Ambreiajul este acelasi ca si inainte, 240mm disc ceramic, placa stage 4 si volanta de M3.

Link to comment
Share on other sites

pana acum ciupanezu zicea ca e bine gandita masina.. ca are roll cage in interior etc.. asa se intampla cu fiecare post.. prima oara toata lumea zice ca e misto .. si pe urma incep criticile.. iti dai seama ca la masina asta s-au modificat si frane.. si tot ce a fost nevoie. multe posturi aiurea.. sa va bagati asa in seama.. mai rau pt proprietari ca isi fac nervi aiurea cu tot felu de replici si gandiri anapoda
Link to comment
Share on other sites

Citeşte mai atent.

 

Eu am răspuns următorului post:

 

Si cand vezi un cancer de urs, care abia sta la relanti, ca face o masina de 100k, inseamna ceva.

Inseamna ca acel om ce a facut-o....a stiut el ceva, nu e degeaba.

 

E clar că acest E36 e ĂŽntreţinut şi bine pus la punct.

Eu m-am referit strict la ce a spus roco123.

 

E mişto să ai o maşină rapidă dar contează şi cum arată, cum merge, nu doar cum trage.

 

Altădată să vorbeşti mai respectuos, nu sunt tovarăş cu tine să-mi zici că mă bag ĂŽn seamă.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.