Jump to content

Impact la 260km/h...


Nony

Recommended Posts

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Clar nu avea 263Km/h

La ~ 250km/h maÂşina trebuia sĂŁ arate cam aÂşa

 

 

Pozele sunt fĂŁcute la ceva timp dupĂŁ accident Âşi evident maÂşina fusese tĂŁiatĂŁ, dar oricum arĂŁta groaznic <_<

Edited by Allex
Link to comment
Share on other sites

la un moment dat, umblau pe net si pozele cu soferul + tipa din dreapta ...

 

binenteles, erau la morga ... nu vreau sa spun cum aratau ... <_<

Da, Âştiu nu era Âşoferul. Era un bĂŁiat care a fost cu ei ĂŽn maÂşinĂŁ, Cristi. Pe fatĂŁ o chema Oana... Dumnezeu sĂŁ-i ierte :) .

Eram prieten cu amândoi :bashwall:

 

Ontopic: Ideea era cĂŁ Audi'ul nu a avut 260km/h.

Mai mult ca sigur nu scĂŁpa nimeni.

Link to comment
Share on other sites

am stat aseara de vorba cu niste baieti care au fost acolo, imediat dupa...din cate am inteles astra a zburat peste 75m din locul impactului, capota ei era langa audi, cu volanta, placa, disc peste ea; audi a sarit bordura, urmele de intrerupeau 7-8m, deci aici a fost in aer, apoi a retezat pomul, care nu a cazut peste masina, ci a zburat in lateral, si s-a oprit in gard

 

viteza si turatia aia probabil ca a atins-o in zbor, daca mangaia blana...

 

in mod cert a avut peste 200

 

intr-un impact conteaza foarte mult masele implicate: audi de 2to vs opel de 1,2 to, plus locul loviturii..d-asta astra era impastiata iar la audi se deschideau usile, desi fizic de la parbriz nu mai era nimic in jos...

 

de-asta la mine criteriul principal la alegerea unei masini este masa..iar urmatoarea sper ca va fi land cruiser, desi nici la 5 nu renunt...

Link to comment
Share on other sites

da, sunt amuzante replicile.

de fapt, cum spunea cineva si pe pagina trecuta problema celor ce posteaza in acest subiect este ca :

1. cum dracu sa mearga un audi cu 263 km /h ca doar nu e bmw?!

2. cum dracu sa nu se dezintegreze un audi la un impact la o asa viteza ca doar nu e bmw?!

3. nu doar bmw-urile sunt bolizi?!

4. necunoscatorii pot concluziona gresit ca un audi te poate proteja la 263 km/h si nu putem lasa sa se intample asta. macar sa fi fost vorba de bmw.

 

in fine, masina aia sigur nu avea 263 km/h insa nu pt ca nu putea ajunge la acea viteza pe ceas(reali sunt aprox 15km/h in minus) ci pt ca nu avea spatiu suficient in acea zona sa ajunga la acea viteza. btw: dieselurile audi sunt limitate la 5000 ture.

ceea ce conteaza este ca la un impact deosebit de violent pasagerii masinii au fost protejati si cu siguranta viteza masinii a fost extrem de mare. insa conteaza si cum ti-e norocul. ca daca te lovesti frontal de un perete la 100km/h sigur nu scapi. cei din audi au avut noroc ca masina lor s-a oprit oarecum lent si nu brusc, lovind diferite obiecte pe rand , pana s-a oprit masina.

Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

pai cica venea dinspre 13 sept.Si unitatea nu e spre centura . Parca e mai spre oras

Mda .. si de la intersectia aia cu agip-ul pana la OMV-ul de la iesire ... tot linie dreapta e .. si acolo se poate ...

Oricum .. nici mie nu imi vine sa cred ca alerga cu 260 .. pentru ca e soseaua cam proasta .. la 200 te cam zguduie ... si la 260 .. cred ca treci peste garduri cu ea .. <_<

Edited by bknight73
Link to comment
Share on other sites

la cum arata masina eu zic ca avea maxim 100..

la 260 nu mai ramanea nimic din masinile alea..

 

 

Da ! Asta vroiam sa spun si eu ! Perfect de acord ! la 260 nu mai scapa nimeni cu viata !

 

Nu stiu ce sa zic de viteza, dar la 100 la ora nu retezi un copac, asta 100%.

 

 

Daca are radacina putreda se rupe si singur....

Link to comment
Share on other sites

<_<

 

masina probabil in timpul accidentului a pierdut aderenta pe rotile motrice si soferul s-a proptit in pedala de acceleratie, masina fiind in viteza (ce a mai superioara) va da-ti seama ce se intampla...da?

 

 

Scenariul e foarte posibil... Eu am trosnit masina asta iarna cam la 70-80 si la impact s-a rupt pedala de acceleratie....

Daca era sa se faca o stire ar fi spus ca am accelerat "bolidul' pana i-am rupt pedala....

Link to comment
Share on other sites

la cum arata masina eu zic ca avea maxim 100..

la 260 nu mai ramanea nimic din masinile alea..

 

 

Da ! Asta vroiam sa spun si eu ! Perfect de acord ! la 260 nu mai scapa nimeni cu viata !

 

Nu stiu ce sa zic de viteza, dar la 100 la ora nu retezi un copac, asta 100%.

 

 

Daca are radacina putreda se rupe si singur....

poate inainte cu 5 secunde a batut vantul si l-a rasturnat.

Se ia in calcul orice <_<

OTV master :)

Link to comment
Share on other sites

Acuma toata lumea ii impresionata ca audi-ul a mers cu 263km/h,ala daca atinge 240 ma inscriu la teologie <_<

 

dar de ce nu poate? ca nu e 530d?

 

enjoy:

si mai gasesti inca minim 20 de filmulete pe aceeasi tema care spun acelasi lucru.

Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

Acuma toata lumea ii impresionata ca audi-ul a mers cu 263km/h,ala daca atinge 240 ma inscriu la teologie <_<

 

dar de ce nu poate? ca nu e 530d?

 

enjoy:

si mai gasesti inca minim 20 de filmulete pe aceeasi tema care spun acelasi lucru.

 

Bai da cand va aud cu vitezele astea....A6 3.0TDI are viteza maxima constructiva 247km/h,pana la 263 e cale lunga,putea sa fie si 530D si E320CDI si mai ce vreti voi,e imposibil sa prinzi o asemenea viteza pe portiunea aia! E vorba ca de la 200 la 250 orice masina cu putere asemanatoare si performante asemanatoare accelereaza relativ greu,ai nevoie de cativa km si km de sosea buna!Nu-i vorba ca-i audi sau ca-i bmw sau mercedes....pur si simplu nu prea are cum!

Edited by THX-1
Link to comment
Share on other sites

Cam asa e cum zice THX nu prea avea cum sa ia asa viteza pe portiunea respectiva de drum, dar discutia asta scapa ceva din calcul, ce facem noi pe acest topic e asemanator cu reclama de la passat aia cu leopardul..., vedem viteza la audi, dar nu vedem faptul ca a murit un om.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.