Jump to content

BMW E39 TM


inga

Recommended Posts

am facut-o si pe asta...rezultatele sunt mai mult decat satisfacatoare !!! masina este absolut stoc....pe parcurs vor urma modificarile ... !!! pics :)

 

 

sti si tu ca se poate mai bine :) hai ca mai putin si vine vara :) :lol:

 

 

 

da da ...mult mai bine!!! ast sati vina bolidu si atunci vedem ce si cum....:D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 488
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
Interiorul crem e superb. Userul HHH a avut unul electric crem dar cam tocit, cred ca l-a dat.

la ala atentez....stiu cine la luat...si are ceva nemultumiri legat de el ....si poate il iau eu !!!

 

cea mai frumoasa combinatie este exterior negru cu interior crem...parerea mea

bafta in continuare :)

 

 

 

+1 si eu ...pacat ca nu se gasesc modelu sport pe crem !!! era interesant....

ms marcos :)

Link to comment
Share on other sites

Interiorul crem e superb. Userul HHH a avut unul electric crem dar cam tocit, cred ca l-a dat.

la ala atentez....stiu cine la luat...si are ceva nemultumiri legat de el ....si poate il iau eu !!!

 

Eu nu sunt in tara dar am trimis pe tatal meu sa vada interiorul acum 2 saptamani , din scaunul soferului lipseste burete si pentru a fi perfecte ar trebui retapitat sezutul la ambele scaune din fata. La scaunul din dreapta nu merge una din functile electrice, ceva la spatar .Eu am renuntat ca era prea mult de lucru cu el si la masina mea trebuiau schimbate toate plasticurile gri cu cele crem( din care lipseu multe sau erau murdare). Am poze cu interiorul daca vrei.

Link to comment
Share on other sites

Am pus ceva poze.

 

foarte tare, bataie pe un interior crem....nu inteleg ce va place la el, e o culoare doarte pretentioasa.

Asa ca idee, scaunele alea electrice au cam 50-60kg bucata, creste consumu si scad performatele :)

 

Am pus ceva poze.

 

foarte tare, bataie pe un interior crem....nu inteleg ce va place la el, e o culoare doarte pretentioasa.

Asa ca idee, scaunele alea electrice au cam 50-60kg bucata, creste consumu si scad performatele :)

 

 

CE cauti tu, interior crem fara scaune electrice are Silviu ,impecabil si la un pret pe masura.

Link to comment
Share on other sites

orice interior trebuie curatat cel putin o data la 3 luni.. la interior crem este un avantag (parerea mea) ca se vede cand sa murdareste si atunci il curati imediat dar la un interior negru de ex. nu se vede nimic si tu crezi ca ai interior foarte curat tot timpul si cand incepi sa il curati cu solutie sau sampon pt. piele se schimba culoarea imediat.. apoi trebuie vopsit.. orice interior, piele sau nu, trebuie ingrijit :)

p.s: alex cauta scaune elctrice

Link to comment
Share on other sites

Am pus ceva poze.

 

foarte tare, bataie pe un interior crem....nu inteleg ce va place la el, e o culoare doarte pretentioasa.

Asa ca idee, scaunele alea electrice au cam 50-60kg bucata, creste consumu si scad performatele :)

 

Am pus ceva poze.

 

foarte tare, bataie pe un interior crem....nu inteleg ce va place la el, e o culoare doarte pretentioasa.

Asa ca idee, scaunele alea electrice au cam 50-60kg bucata, creste consumu si scad performatele :twoup:

 

 

CE cauti tu, interior crem fara scaune electrice are Silviu ,impecabil si la un pret pe masura.

 

 

 

 

nu arata nimic mai frumos decat o masina neagra....cu interior crem !!! parere personala , iar de cat e de greu ....no sa mor la 10..20...30 kg in plus !!! pfuuu sper sal iau ... :)

Link to comment
Share on other sites

orice interior trebuie curatat cel putin o data la 3 luni.. la interior crem este un avantag (parerea mea) ca se vede cand sa murdareste si atunci il curati imediat dar la un interior negru de ex. nu se vede nimic si tu crezi ca ai interior foarte curat tot timpul si cand incepi sa il curati cu solutie sau sampon pt. piele se schimba culoarea imediat.. apoi trebuie vopsit.. orice interior, piele sau nu, trebuie ingrijit :)

p.s: alex cauta scaune elctrice

 

 

 

da da....ai foarte mare dreptate !!! in principiu dc ai un pic grija....un interior te tine o viata!!! in cazul de fata....e cam greu de atins chestia asta deoarece scaunele au deja un grad de uzura!! nu o sa fie perfecte...dar macar cat de cat!!! si dap....caut electrice fara dar si poate... sper sa iasa bine pana la urma!!

Link to comment
Share on other sites

intre timp am cumparat scaune electrice,incalzite cu memorii crem....poze cu interiorul in lucru!! momentan circul doar cu un scaun.... (scaunele fata se retapiteaza deoarece erau intro stare foarte proasta)

 

 

http://img130.imageshack.us/img130/6875/p300310174902.jpg

By und_alexx, shot with KU990 at 2010-03-30

 

http://img534.imageshack.us/img534/1119/p3003101749.jpg

By und_alexx, shot with KU990 at 2010-03-30

 

acuma mai ramane decat sa reusesc sa fac sa mearga electricu de pe ele deoarece alea mele nu erau electrice.... :)

Edited by inga
Link to comment
Share on other sites

dar ce volan uraaaat.............vorbeste cu ahiile si iti explica ce fire trebuie sa tragi pentru electri si pentru incalzirea din scaune....,,pentru incalzire e kit retrofit

 

 

da...cat adevar e in vorba ta ... E URAT CU CRENGI .... dar ce sa fac dc fostu propietar a vandut tot ce se putea vinde de pe masina! Mai trist e ca am si comenzi trase cred...in orice caz imediat cum termin cu scaunele etc...cumpar volan !!!

 

aici e alta procedura..nu e ca la ahiile

on: arata frumos cu mocheta neagra :)

 

 

da...am mufa veche ...nu modelu nou !! daca stie cineva o descriere a fiecarui fir din mufa ce face ... e binevenit sa posteze aici !!

ms marcos

 

Cat ai dat pe interior?? Arata super negru cu crem!!

 

 

e interiorul lu HHH ... o ajuns la mine in cele din urma....:) !!! 200E...plus ce ma mai cost sal retapitez !

Link to comment
Share on other sites

pune o poza cu mufa de la scaun. sunt luate de pe prefacelift?

 

 

Is de pe prefacelift, de pe 528i din 1997 ...

Eu i-am dat inca u set de fete de usi pe negru, ai putea lua partea aia maro s-o pui neagra, si o carcasa de bord ar trebui s a mai am prin pod....

 

Inga, mai ai de facut ceva combinatii pe acolo, carcasa de bord, capacele de la difuzoare din usi etc....Cauta pe net poze cu interior negru cu crem, eu am vaz asa original de fabrica si arata ok...

Edited by HHH
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.