Jump to content

Ce ziceti despre cel cu 230 km/h si asculta slujba?


red&bluestar

Recommended Posts

In partea din dreapta a bordului are un buton rotund, mare, ca si comutatorul de lumini din stanga. Eu numai la e39 am vazut asa ceva, poate mai au si alte BMW-uri butonul ala, dar in niciun caz seria 3 e46!!!

 

Asa ca, eu am anlizat foarte bine!!!

<_<

Edited by T_o_r_q_u_e
Link to comment
Share on other sites

E seria 5, e39 diesel, un 525d sau 530d.

 

Nu am stiut ca trebuie sa apara YouTube pentru ca cei de la televiziuni gen PROTV si compania sa aiba subiecte de senzatie, suntem bombardati de tot felu de stiri de doi lei, parca e un post de televiziune de amatori, din ce in ce mai rau, din cauza crizei nu mai au bani de anchete si stiri adevarate ca deh astea presupun deplasari si cheltuieli mari, deci mai bine posteaza ce gasesc pe net si de gasit se gaseste din belsug.

 

Ce e mai interesant ca pun pe site filmulete de pe Youtube si altele dar nici macar nu traduc atunci cand acestea sunt in alta limba.

Link to comment
Share on other sites

In partea din dreapta a bordului are un buton rotund, mare, ca si comutatorul de lumini din stanga. Eu numai la e39 am vazut asa ceva, poate mai au si alte BMW-uri butonul ala, dar in niciun caz seria 3 e46!!!

 

Asa ca, eu am anlizat foarte bine!!!

<_<

 

da, este e39, chiar in prima secunda se vede clar butonul de proiectoare, pe ala nu l-am vazut io ca era chiar la inceput. Un e 39 diesel prefacelift ca are Obc-ul ala mic.

Link to comment
Share on other sites

Adica, daca sunt unii care pun mana pe topor si isi omoara parintii, de ce sa il acuzam pe unul care face la fel? Ca doar nu e singurul...

Aici e vorba de mediatizare. De mediatizarea soferului de BMW care asculta slujba la 230 km/h. Referitor la ce spui tu de cel care isi omoara parintii cu toporul ce sa zic... daca mai face si altu la fel hai sa-l mediatizam si pe el, si sa facem vedete din Fernando de la Caransebes, Sexy Braileanca, Tramvaiul Naomi, Nikita, soferul de tir dansator, soferul religios de bmw, etc. Deci hai sa facem vedete din oricine si sa ne agitam ca spreyu', ca aduce rezultate, nu? Te las pe tine sa numesti rezultatele in urma mediatizarii acestora, ca io sincer nu le vad.

 

Nu incerca sa minimalizezi adevarata problema, si anume ca in zona cu limita de viteza 130Km/h, asta mergea cu 230Km/h.

Pai uite ca mai recunoaste unul sau altul ca a depasit viteza legala intr-un loc sau altul, tu ca moderator in cazu asta ar trebui sa iei masuri, nu sa minimalizezi problema. Daca unul sau altul depaseste viteza e strict si personal treaba lui, e raspunzator direct pentru ceea ce face, nu-mi spune ca tu NICIODATA nu ai depasit si nu o sa depasesti viteza prescrisa.

 

Si, ce e si mai grav, i se parea ca face o gluma foooarte reusita, folosind acea banda sonora... Macar daca tot te impingi pe tine si masina mai la limita, pastreaza-ti concentrarea si constientizeaza ce faci.

Nu stiu daca voia sa fie haios si continui sa cred ca e neimportant ce asculta fiecare in masina la ce viteza vrea el. Si mie mi s-a intimplat si mi se intimpla sa merg la peste 200 km/h, si in timpu' asta ascult muzica, fumez, beau apa, nu stau crispat si cu mainile inclestate pe volan.

 

Sunt sigur ca peste ceva timp, va mai aparea un topic la "Accidente", cu tipul asta ca protagonist, care se va umple de RIP si fete triste... Tot ce pot sa sper este ca va muri singur, si nu va trage si pe altii dupa el.

Ma lasa rece topicuri de genul ala din cauza ca nu intru sa le citesc, sa postez acolo nici atit. Never.

 

ProTV e de cacao, nu contest, insa scenariul, regia, filmarea acestei porcarii apartine, fie ca ne place sau nu, unui sofer de BMW. Inclusiv postarea pe youtube, ca sa vada lumea cat e de meserias si de funny.

Prosteveul e mai mult decit de cacao pentru ca problema reala e mediatizarea de-alde enumerati mai sus. Cum deja s-a spus aici, astia au ajuns in halul in care le trebuie oameni sa se uite pe iutub ca sa-si faca stirile. Mari profesionisti!

 

Ca forum de BMW-isti, ar trebui sa ne intereseze imaginea acestei merci, si trebuie sa condamnam si sa ne dezicem de altfel de comportamente, nu sa le bagatelizam si sa le consideram normale, asa cum faci tu.

Scuza-ma, dar eu nu m-am nascut sofer sau posesor de BMW. Daca ar fi fost sa ma dezic neaparat de ce face un sofer sau altul, biciclist sau pieton, atunci as fi ajuns sa merg in maini pe strada incaltsat in pantofi cu toc in fatsa, ca sa fiu sigur ca nu ma imita nimeni si sa fiu unic.

Am BMW din intimplare, nu cred ca am nu-stiu-ce in plus care sa ma diferentsieze de altii doar pentru ca eu conduc un BMW. Si la fel nu am nici motiv si nici interes sa ma simt ofuscat sau mindru de ce face unul sau altul care la rindul lui conduce un BMW.

 

Da de ce ar trebui sa ne pese in primu rând ?

Exact, maine-poimaine o sa fie si asta invitat la vreun tv la fel cum a fost si soferul de tir.

Link to comment
Share on other sites

Nu lua la puricat fiecare cuvant al meu, ca nu iti sunt adresate toate tie, nu esti centrul atentiei mele. Tot ceea ce am zis sunt lucruri de bun simt si in concordanta cu calitatea mea de moderator pe acest forum. Este absolut normal sa imi pese de imaginea lui si de respectarea legilor tarii. Daca aceste lucruri te irita, nu am ce iti face. Cat despre cum depasesc eu limita legala, si cum beau / fumez / cant la volan cand o fac, nu ma cunosti, si nu este problema ta. Poate chiar nu o depasesc.

 

Dupa cum se vede pe aici, insa, sunt destui care gasesc normalitate in a merge cu 200+ pe strazile din Romania. Ok, insa nu inteleg atunci de ce va deranjeaza mediatizarea fenomenului si a imaginii negative a posesorului de BMW. Mai ales ca, se pare, tot ce se spune in media despre posesorii de BMW, si tot ce se deduce din statisticile accidentelor rutiere cauzate de viteza excesiva este cat se poate de real...

Link to comment
Share on other sites

Nu lua la puricat fiecare cuvant al meu, ca nu iti sunt adresate toate tie, nu esti centrul atentiei mele.

Nici nu mi-am dorit asa ceva vreodata. Scuze ca te-am inteles gresit, dar cind am vazut pe pagina anterioara ca mi-ai citat primul post si apoi ai postat si tu, atunci am crezut ca mi te-ai adresat si am crezut ca e de bun-simts sa-ti raspund. Nu ti-am luat cuvintele la puricat, ci pur si simplu am incercat sa-ti raspund la problemele ridicate. Nu stiu unde am parut iritat atunci cind ti-am raspuns <_< , in fine.

Am zis de mine ca ascult muzica, beau apa si/sau fumez cind merg cu viteza, nu de tine. Mai citeste o data daca nu ma crezi. Singura referire la persoana ta a fost in ceea ce priveste viteza legala/prescrisa. Inca o data, restul a fost despre mine.

 

Nu mai dadui quote la fiecare punct ci scrisai totul impreunat (e poate mai greu de urmarit, dar asta e) ca sa nu mai zici ca iti iau cuvintele la puricat.

Link to comment
Share on other sites

Eu sint perfect de acord cu Smudo...nu sint deacord cu faptul ca sa filmat ( iar coloana sonora mi se pare doar de "caterinca" ) si cu martorul aprins la portbagaj care nu stim ce inseamna...ideea este ca si eu pe autostrada merg cu 200 constant pe riscul meu...si daca fac pe cineva de ras...tot cu 200 am sa merg...va cer scuze de pe acum... ...intradevar nu vorbesc, nu fumez, nu fac nimic... sint atent dar asta nu inseamna ca " va fac de ras " faptul ca avem o pasiune pentru BMW nu inseamna ca toti posesorii au aceasta pasiune...si chiar daca era cineva de pe forum...pe mine personal nu ma facea nici de ras nici nu crestea inima in mine...oricum limita de viteza la 130 Km/h mi se pare ridicola pe autostrada...dar la infrastructura din Romania este necesara...
Link to comment
Share on other sites

Nimic special,doar entuziasmul jurnalistilor.

 

Probabil un prieten care era in masina a filmat just for fun,filmuletul urmand sa ramana doar in "familie",ulterior s-au certat sau alte chestii si ce a zis baiatul ia ca trimit eu clipul la pro tv.Cati nu au filmari din concedii si nu numai facute in masina,foarte multi,nu mi se pare un lucru iesit din comun.

 

In legatura cu viteza iar absolut nimic iesit din comun,imposibil daca e loc sa nu ii dea fiecare ceva viteza la propria masina,daca nici pe autostrada atunci unde <_<

 

In concluzie o mare dramatizare.

Link to comment
Share on other sites

dar asta nu inseamna ca " va fac de ras " faptul ca avem o pasiune pentru BMW nu inseamna ca toti posesorii au aceasta pasiune...si chiar daca era cineva de pe forum...pe mine personal nu ma facea nici de ras nici nu crestea inima in mine...oricum limita de viteza la 130 Km/h mi se pare ridicola pe autostrada...dar la infrastructura din Romania este necesara...

 

Nu cred ca este vorba de "facut de ras" pe cineva. Sau pe o comunitate.

Bine, se poate discuta si acest aspect, daca tot ai ales sa faci parte dintr-o comunitate ca bmwclub.ro, si ti-a fost acordat acest privilegiu, minimum de bun simt ar fi sa ii respecti regulile...

 

Daca cititi regulamentul, primul punct zice:

1. Legile României trebuie respectate. NU se admit nici un fel de discutii despre subiecte care contravin legilor României sau care Îndeamna la Încalcarea acestor legi. Acest tip de subiecte nu va fi tolerat si va fi sters de pe forum fara preaviz. Suntem un forum public si trebuie sa ne supunem legilor acestei tari!

 

Ok, ai "indoit" un pic legea cu privire la limta de viteza, dar macar sa iti tii faptele vitejesti pentru tine, sau relateaza-le tovarasilor in pub, nu le expune aici public. Pe forumul asta sunt prezenti si cei din media, si, astfel, ajuti si tu la imaginea negativa a celor cu BMW-uri. Dar, ce conteaza? Nu te doare, nu te bandajezi.

Link to comment
Share on other sites

Pentru respectarea regulamentului si mai ales a punctului 1 din regulament propun stergerea topicului din motiv de:

NU se admit nici un fel de discutii despre subiecte care contravin legilor României sau care Îndeamna la Încalcarea acestor legi. Acest tip de subiecte nu va fi tolerat si va fi sters de pe forum fara preaviz.

 

Deci daca la o cercetare amanuntita "subiectul care contravine legilor Romaniei" e videoclipul in cauza, ceea ce eu cam asta intseleg, normal ar fi sa se stearga topicul, iar initiatorul lui avertizat cum se cuvine.

Daca la o cercetare la fel de amanuntita subiectul care contravine legilor Romaniei nu e videclipul in cauza, propun deschiderea unui alt topic in care sa aflam care a fost subiectul care contravine legilor Romaniei de pe topicul asta. <_<

Link to comment
Share on other sites

In legatura cu viteza iar absolut nimic iesit din comun,imposibil daca e loc sa nu ii dea fiecare ceva viteza la propria masina,daca nici pe autostrada atunci unde <_<

 

In concluzie o mare dramatizare.

Iti respect parerea. Tie ti se pare ca nu e nimic iesit din comun cu viteza si ca e o mare dramatizare.

Mie insa mi se pare lucrul dracului sa mergi cu 230 la ora in timp ce unii urla si se agita in jur.

Da, si eu ii mai "dau viteza la masina mea ", dar nu 230 la ora si nu in timp ce unii fac ca toti dracii in jurul meu . Merg si eu uneori cu viteza mare, pe portiuni scurte de dragul de a-mi conduce masina , dar merg foarte atent si cu respect fata de cei din jur care merg cu viteza legala...nu injurandu-i zgomotos pe ritm de Aleluia .

Eu nu doresc nimanui sa fie in preajma masinii condusa de soferul asta cand , la asa o viteza pe autostrada vre-un un tovaras de psalmi ii da un ghiont prietenos sa il faca atent la ceva...

Link to comment
Share on other sites

Subscriu si eu la ideea ca nu ar trebui sa fie un subiect de lauda pe acest forum faptul ca ai mers cu peste 200km/h si nici sa catalogheze cineva acest fapt ca normal,mai ales pe un drum din tara, si nici macar pe unul din Occident.
Link to comment
Share on other sites

Iti respect parerea. Tie ti se pare ca nu e nimic iesit din comun cu viteza si ca e o mare dramatizare.

Mie insa mi se pare lucrul dracului sa mergi cu 230 la ora in timp ce unii urla si se agita in jur.

Da, si eu ii mai "dau viteza la masina mea ", dar nu 230 la ora si nu in timp ce unii fac ca toti dracii in jurul meu . Merg si eu uneori cu viteza mare, pe portiuni scurte de dragul de a-mi conduce masina , dar merg foarte atent si cu respect fata de cei din jur care merg cu viteza legala...nu injurandu-i zgomotos pe ritm de Aleluia .

Eu nu doresc nimanui sa fie in preajma masinii condusa de soferul asta cand , la asa o viteza pe autostrada vre-un un tovaras de psalmi ii da un ghiont prietenos sa il faca atent la ceva...

 

Poate el se simtea bine cu slujba la maxim si 3 maimute urlatoare in spate,daca nu se simtea in siguranta e evident ca nu accelera ca disperatul,ca doar nu il obliga nimeni <_< Totusi, oricine tine la viata lui,iar daca nu constientizeaza pericolul asta e alta problema pe care nu o putem analiza noi.

 

Mai e o varinta,poate vruia sa se sinucida si de aici si muzica bisericeasca :) Filmarea si atmosfera celor din jur ne fac sa vedem clipul cu asa dramatism.

Edited by Alex_HH
Link to comment
Share on other sites

va rog inainte sa mai faceti un topic cretin, despre viteza... sa incepeti sa-mi faceti topic mie, la poleposition, si la altii care am declarat ca mergem din cand in cand cu viteza pe autostrazi.. mi se pare foarte mare smecherie din partea voastra.. ca faceti caz..ca unu merge cu 230 km/h sau cu 300 km/h in bentley, da cand vine careva pe forum si zice ca merge cu 210-270 km/h.... nu are unu curaju sa condamne treaba asta...
Link to comment
Share on other sites

Nu isi risca viata, nici pe a lui si nici pe a altuia daca merge cu 230 km/h daca stie sa mearga, este vorba ca este un alt taran care ne arata asta intr-un mod inedit, daca asculta muzica, altceva in afara de manele si punea titlul clipului viteza maxima E36 ce are el nu se lua nimeni de el.

 

P.S Miercuri am fost la Bucuresti si a trecut o gagica cu un Eos pe langa mine, pana la 200 m-am tinut dupa ea, dupa aia s-a dus de nu am mai vazuto ...aia cat ziceti ca avea ?

Edited by aXeL
Link to comment
Share on other sites

va rog inainte sa mai faceti un topic cretin, despre viteza... sa incepeti sa-mi faceti topic mie, la poleposition, si la altii care am declarat ca mergem din cand in cand cu viteza pe autostrazi.. mi se pare foarte mare smecherie din partea voastra.. ca faceti caz..ca unu merge cu 230 km/h sau cu 300 km/h in bentley, da cand vine careva pe forum si zice ca merge cu 210-270 km/h.... nu are unu curaju sa condamne treaba asta...

 

Nu e nimic de agitat. Este normal sa mergi cu viteza. Pe autostrada. Anormal este sa o faci prin localitati sau prin zone care pot pune in pericol viata altora.

Defapt, cel mai corect ar fi, sa te urci singurel in masina, sa gasesti o autostrada goala si s-o calci pana iti sar capacele.

Nu inteleg de ce suntem atat de ofuscati. Numai unui roman i se pare absurd sa se mearga cu viteza. Prin strainatate 200km/h este ceva constant.

 

Si imi amintesc cu drag in Italia, cum mergeam in coloana cu 210km/h si cum la un moment dat, satui de flashurile unei italience ne-am dat la o parte pe banda 1. Cel din fata noastra cu M5-u nu s-a dat. I-a dat blana =))

Link to comment
Share on other sites

nu este ceva normal pe autostrazi sa-i dai 200, nici macar in germania... daca tu maine te duci pe autostrazi pe la ei , e mare lucru sa vezi o masina ca merge peste 160 km/h...

 

Dar , problmea mea este.. ca pe forum se negociaza.. liniute, se conduce sub influenta alcoolului, se merge pe contrasens, se merge cu viteza excesiva regulat, si nu zice nimeni nimic. Cand e pe forum e cool, e ok, cand in schimb e dat la tv un om ca merge cu 230.. deja e scandal monstru si ala face de rusine pe intreaga natiune.

 

Daca vreti sa educati pe cineva, incepeti cu userii de pe forum..

Link to comment
Share on other sites

Din pacate el o facea in Romania....as fi vrut sa-l vad facand asta in Elvetia...era acuma impodobit cu bratari de argint si la costum cu dungi. Nu mai spun daca ar fi facut asta in America! Daca e autostrada nu inseamna ca e loc de "cantarit" piciorul. Nu compara autostrazile din germania care permit viteza nelimitata(ca nu toate is "la liber") cu autostrada noastra plina de curbe si de gropi(pe testate)! Daca e asa de bun si vrea sa o arate sa-si cumpere un bilet de o zi la Hungaroring sau pe Nurburgring si sa arate acolo ce poate...sa-l vedem cum stie sa abordeze apex-ul, sa faca powerslide si sa ia curba cu contrabracare si throttle-steering. Faptul ca ii da cu peste 200 in linie dreapta si injura nu-mi demostreaza talent...deci nimic de laudat aici!

 

Uitã-te pe youtube sã vezi În alte Þãri civilizate cu ce viteze se aleargã pe autostradã.

 

România nu se poate compara cu o altã Þarã din punct de vedere al traficului.

 

Dacã stai În Germania ºi Încalci limitele de vitezã, eºti mult mai vinovat decât dacã le Încalci În România.

 

La noi pur ºi simplu te saturi de mers barã la barã, de trafic blocat, de drumuri naÞionale pline de gropi ºi oricând ai ocazia sã mergi mai tare, Încerci sã profiÞi.

Ăn alte Þãri civilizate mergi cu 40-50 la orĂŁ dar când ieÂşi pe autostradĂŁ, mergi cu 150-180 fĂŁrĂŁ probleme, chiar ĂŽn siguranÞã.

 

Cei din presĂŁ fac pe lupii moraliÂşti din lipsĂŁ de subiecte.

 

Nu stau sĂŁ analizez mentalitatea celor din filmuleĂž Âşi faptul cĂŁ ĂŽnjurĂŁ ĂŽn timp ce ascultĂŁ slujba ĂŽnsĂŁ nu vĂŁd nimic deosebit ĂŽn a merge cu 230 km/h pe o autostradĂŁ.

 

este e39, chiar in prima secunda se vede clar butonul de proiectoare, pe ala nu l-am vazut io ca era chiar la inceput. Un e 39 diesel prefacelift ca are Obc-ul ala mic.

 

OBC-ul mic vine pe standard Âşi pe E39 facelift.

 

Eu am OBC mare pe maÂşina mea, un E39 prefacelift.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.