Jump to content

EKKul n-a murit


Americanu

Recommended Posts

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

o sa incerc sa pun o poza cu foaia de la politie. eu am cautat sa cumpar masina asta ca multi altii. si am cautat dupa numere si pe asta si ROA si cea de CJ. sa inteleg ca masina e radiata acum din romania?

de cand elibereaza politia foi continand date cu caracter personal, fara acordul persoanei in cauza, ORICUI cere acest lucru ?

 

<_>

 

chiar ca m-ai facut curios despre ce "foaie de la politie" este vorba... poti totusi sa ne-o arati?

 

sa nu-mi spui ca e un extras din baza de date, ca nu te cred...

Link to comment
Share on other sites

la politie tia spus ca propietar e un domh care a plecat in America inainte de revolutie ?

 

hahahhaha

 

esti chiar haios

 

numi prea plac masinile tale dar incepe sami placa de tine

Americanule, cred ca esti putin cam rautacios. <_< Daca nici andu nu mai are masini (BMW-uri) frumoase inseamna ca cel putin in Romania nimeni nu mai are... :)

Edited by Bobo1987
Link to comment
Share on other sites

la politie tia spus ca propietar e un domh care a plecat in America inainte de revolutie ?

 

hahahhaha

 

esti chiar haios

 

numi prea plac masinile tale dar incepe sami placa de tine

Americanule, cred ca esti putin cam rautacios. <_< Daca nici andu nu mai are masini (BMW-uri) frumoase inseamna ca cel putin in Romania nimeni nu mai are... :)

 

inafara de M6 care nu a apucat sal strice inca, restul masinilor mie personal numi plac

Edited by Americanu
Link to comment
Share on other sites

De ce? Ursuletzul chiar este bestial optic...Probabil ca multi critica si nu apreciaza schimbarea motorului pe care i-a facut-o, dar asta nu inseamna ca nu este tot un M... <_< Probabil si performantele sunt mai bune...

 

fiecare cu gusturile si parerile lui, eu doar mi-am exprimat opinia.

de fapt am si scris pe topic cu acel M3 ca ami place masina dar pacat de motor

Link to comment
Share on other sites

De ce? Ursuletzul chiar este bestial optic...Probabil ca multi critica si nu apreciaza schimbarea motorului pe care i-a facut-o, dar asta nu inseamna ca nu este tot un M... :) Probabil si performantele sunt mai bune...

 

fiecare cu gusturile si parerile lui, eu doar mi-am exprimat opinia.

de fapt am si scris pe topic cu acel M3 ca ami place masina dar pacat de motor

Corect! :bashwall: Oricum, noi tot mai asteptam poze cu EKK-ul... Mai dureaza mult vopsitul? <_<

Link to comment
Share on other sites

De ce? Ursuletzul chiar este bestial optic...Probabil ca multi critica si nu apreciaza schimbarea motorului pe care i-a facut-o, dar asta nu inseamna ca nu este tot un M... :) Probabil si performantele sunt mai bune...

 

fiecare cu gusturile si parerile lui, eu doar mi-am exprimat opinia.

de fapt am si scris pe topic cu acel M3 ca ami place masina dar pacat de motor

Corect! :bashwall: Oricum, noi tot mai asteptam poze cu EKK-ul... Mai dureaza mult vopsitul? <_<

 

 

din pacate masina e plina de rugina, gauri de rugina in podea si cam peste tot are puncte de rugina, in plus

masina a fost lovita destul de rau pe partea stinga spate, si nu a fost facuta cum trebue, acum tre sa taie toata

partea si sa sudeze una noua... in fine treaba sa complicat umpic, dar se rozolva pina la urma.

 

trebue facuta tablaria inainte sa o vopseasca

Edited by Americanu
Link to comment
Share on other sites

o sa incerc sa pun o poza cu foaia de la politie. eu am cautat sa cumpar masina asta ca multi altii. si am cautat dupa numere si pe asta si ROA si cea de CJ. sa inteleg ca masina e radiata acum din romania?

de cand elibereaza politia foi continand date cu caracter personal, fara acordul persoanei in cauza, ORICUI cere acest lucru ?

 

<_<

 

chiar ca m-ai facut curios despre ce "foaie de la politie" este vorba... poti totusi sa ne-o arati?

 

sa nu-mi spui ca e un extras din baza de date, ca nu te cred...

traim in romania si asta ne ocupa tot timpul. sau traim in romania si asta ne ofera o gramada de posibilitati.deci incercati si puteti reusi. dar daca se verifica (se verifica cand am incercat eu ) B 11 EKK apare 320i cu un proprietar cu o varsta considerabila cu domiciliul in USA.
Link to comment
Share on other sites

Ati deviat de la subiectul topicului si n-as vrea sa il readuc pe drumul cel bun prin sanctiuni, de aceea va rog sa postati la obiect: parerile privind masinile lui anduaox se exprima pe topicurile lui, aici ramanem sa urmarim povestea de restaurare a EKK-ului. Vorbim strict de masina, nu ne intereseaza cine a plecat sau nu in America, daca e tanar sau batran, etc etc.
Link to comment
Share on other sites

Multzam!

 

deci tu tre sa sti ca in ultima perioada a stat cam nemiscata la academie, de fapt banuesc

ca toti baietii care se intalnesc la academie o stiu, fratimiu gasea biletele de cumpararea foarte des pe ea

 

ªtiu maºina de dinainte sã se facã Întâlniri la Academie. <_<

Link to comment
Share on other sites

o sa incerc sa pun o poza cu foaia de la politie. eu am cautat sa cumpar masina asta ca multi altii. si am cautat dupa numere si pe asta si ROA si cea de CJ. sa inteleg ca masina e radiata acum din romania?

de cand elibereaza politia foi continand date cu caracter personal, fara acordul persoanei in cauza, ORICUI cere acest lucru ?

 

<_<

 

chiar ca m-ai facut curios despre ce "foaie de la politie" este vorba... poti totusi sa ne-o arati?

 

sa nu-mi spui ca e un extras din baza de date, ca nu te cred...

traim in romania si asta ne ocupa tot timpul. sau traim in romania si asta ne ofera o gramada de posibilitati.deci incercati si puteti reusi. dar daca se verifica (se verifica cand am incercat eu ) B 11 EKK apare 320i cu un proprietar cu o varsta considerabila cu domiciliul in USA.

 

esti simpatic :)

Link to comment
Share on other sites

Este de o frumusete rara, daca il mai tineai o vreme acolo parasit cred ca il imprumutam pe termen nelimitat,

glumeam

Adauga si tu poze sa vedem si noi cum decurg operatiile.

Spor la treaba nu de alta dar este o bijuterie pe roti, sper ca pana anul viitor sa imi pot gasi un job astfel incat sa imi pot permite un credit pentru asa ceva, daca nu macar imi fac un urs sa arate a M . bafta multa <_< :) :bashwall:

Link to comment
Share on other sites

Este de o frumusete rara, daca il mai tineai o vreme acolo parasit cred ca il imprumutam pe termen nelimitat,

glumeam

Adauga si tu poze sa vedem si noi cum decurg operatiile.

Spor la treaba nu de alta dar este o bijuterie pe roti, sper ca pana anul viitor sa imi pot gasi un job astfel incat sa imi pot permite un credit pentru asa ceva, daca nu macar imi fac un urs sa arate a M . bafta multa <_< :) :bashwall:

 

e destul de simplu sa faci un e30 sa arate ca un m3. mai ales daca gasesti un e30 cu motorul spart, ati poti pune motor mai puternic sau daca gaseshti chiar de m3 ar fi si mai mishto. sunt altii pe forum care au dat jos motorul de pe e30 m3, contacteazai si vezi daca vand motorul.

Link to comment
Share on other sites

Bafta cu proiectul Americane.

Creste inima in mine cand vad ca exista romani pasionati de BMW si peste hotare. Ba mai mult chiar isi urmeaza pasiunile si in afara, sa le arate si (in cazul nostru) americanilor ca sunt frumoase performante si masinile Europene.

Link to comment
Share on other sites

In RO e mare bataie de cap cu RAR-ul daca vrei sa schimbi motorul pe masina.

In State cum e? Mai usor?

 

in state sunt legile diferte de la stat la stat. dar unde locusec eu si in NY nu te intreaba nimeni nimic despre ce motor are sau mai shtiu eu ce.

atata timp cit trece testul de poluare e OK. iar alte state nici macar test de poluare nu au.

 

am inteles ca in Germania si daca schimbi marimea rotilor trebue sa mergi la inspectie si sa fie abrobat.

 

am un prieten grec care a schimbat motorul la un BMW cu un motor mai mare si nu a trebuit sa faca nici un fel de act.

Link to comment
Share on other sites

Este de o frumusete rara, daca il mai tineai o vreme acolo parasit cred ca il imprumutam pe termen nelimitat,

glumeam

Adauga si tu poze sa vedem si noi cum decurg operatiile.

Spor la treaba nu de alta dar este o bijuterie pe roti, sper ca pana anul viitor sa imi pot gasi un job astfel incat sa imi pot permite un credit pentru asa ceva, daca nu macar imi fac un urs sa arate a M . bafta multa <_< :) :bashwall:

 

e destul de simplu sa faci un e30 sa arate ca un m3. mai ales daca gasesti un e30 cu motorul spart, ati poti pune motor mai puternic sau daca gaseshti chiar de m3 ar fi si mai mishto. sunt altii pe forum care au dat jos motorul de pe e30 m3, contacteazai si vezi daca vand motorul.

este simplu sa faci un e30 sa arate ca un m3,dar costurile sunt mari si nu se merita.Cel mai ieftin ar fi sa iei un m3 si sa schimbi piesele de pe unul pe altul(credema ca sunt destul de multe).......Asta in cazul in care chiar vrei sa faci asa ceva.Ai distruge un m3 ca sa ai un ursulet asemanator.Iar ca sa schimbi cu piese noi sau sa confectionezi unele asemanatoare as putea spune ca este o munca cu o durata destul de lunga si costisitoare.E30 normal si E30M par destul de asemanatoare dar nu sunt.Aripile,usile,discurilede frina,roti,portbagaj,luneta,eleron,bord,motor,cutie,locatie baterie etc.Iar piesele M difera la pret.Pe linga faptul ca seria sasiu nu va fi de M.E30M3 este o masina de colectie care trebuie tratata ca atare.Acum fiecare om isi face masina in functie de dorintele lui.Parerea mea,pt un e30,este ca un set de spoilere(alege cu grija compania de unde le ei),un eleron plat,set jante si un interior impecabil ar fi deajuns.

Link to comment
Share on other sites

am vazut ca sunt pe forum baietii care zic ca au diverse masini (colectii intregi), dar uita sa zica ca nu sunt ale lor, ci ca sunt din banii lu' "tata" si care vroiau sa manelizeze un astfel de bmw. un M3 E30 tunat e ca o manea...daca vreti sa puneti motoare pe E30 sau vreti sa stricati aspectul exterior, nu va bateti joc de de o astfel de bijuterie, luati un E30 si atat...nu M3 E30. Lasati M3-ul E30 pentru cei care stiu ce este aia

da cand proprietar in acte e tatal tau cum e ? e masina luata din banii tai nu? M3 e M3 atata timp cat e si in acte M3. nu 320i. unii strica M3 cu actele altii cu motoarele. fiecare cum stie

este destul de greu sa poti inscrie o masina mai veche in romania.dar nu imposibil!!!dc doresti iti pot spune cum ai putea sa iti inscrii si tu masina.dar credema ca te costa, cel putin cel care a inscris ekk a dat ceva bani sa poata.si da este legal.oricum in caz ca vrei sa cunosti intreaga istorie a ekk iti spun cu mare placere si la fel de multa placere imi va face sa te ajut cu informatii pentru a putea sa iti inscrii si tu masina in romania.

Link to comment
Share on other sites

este simplu sa faci un e30 sa arate ca un m3,dar costurile sunt mari si nu se merita.Cel mai ieftin ar fi sa iei un m3

 

 

ieftin pe naiba.. ai vazut cat e unul in Germania? Sub 11-12.000€ nu gasesti.

avind in vedere ca o aripa te va costa in jur de 250-300e(nou)x4=1000-1200e http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=41&fg=10 , deja te gindesti ca va fi destul de scump.Sa schimbi intregul sistem de evacuare(de la 6c la 4c) inca o mie (nou).Sa gasesti un motor in stare de functionare.....?Sau o cutie de viteze....Da le poti cumpara uzate si sa incerci sa le repari.hmmm un injector te costa cam 80e fisele 300e(da atita costa fiseleoriginale), bujiile alta problema ca nu se gasesc si dc e sa le gasesti te pun sa cumperi cite 10(pt ca nu se vind).Usa dc vrei sa o schimbi trebuie sa gasesti usa fara plasticul ala care sta pe mijloc ca are urma de gauri si vrei sa ai m3 asa ca iar te lovesti de preturile de la bmw.Discurile de frina le poti lua de pe o seria 5.Jentile acuma au 5 prezoane trebuiesc schimbate si ele.Bordul este ieftin daca il accepti cu mici crapaturi, fara sa fie crapat bord de m3 dureaza ceva timp pina sa gasesti. Luneta costa ceva, este facuta ca sa aibe loc portbagajul mai innalt.Adica ai o luneta mai mica,mai rara,mai scumpa.Vopsitul pieselor,partea electrica,ambreaju (ohoho asta e din ceramica).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.