Jump to content

Diy - upgrade faruri xenon Oem


Calin

Recommended Posts

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

LUPELE DE XENON DE PE FACELIFT NU SE POTRIVESC IN ALTE FARURI DE FACELIFT, MERG PE NON FACELIFT.

 

Merg, am montat lupe Bosch facelift in faruri ZKW facelift. Trebuie facuta o mica modificare la una dintre urechile de prindere. Functioneaza perfect si se regleaza bine.

post-8540-1267293874_thumb.jpg

post-8540-1267293887_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

LUPELE DE XENON DE PE FACELIFT NU SE POTRIVESC IN ALTE FARURI DE FACELIFT, MERG PE NON FACELIFT.

 

Merg, am montat lupe Bosch facelift in faruri ZKW facelift. Trebuie facuta o mica modificare la una dintre urechile de prindere. Functioneaza perfect si se regleaza bine.

 

i`m the lucky one :)))))) yeeeee.....dupa 7 ore de munca cu Calin am reusit sa montam lupe bosch facelift in carcase de far normal zkv facelift. IS PERFECTE. se regleaza din toate punctele de vedere. si se vede excelent :lol:

 

MULTUMESC CALIN !

Edited by robytza
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salutare la toata lumea.Am gasit lupele astea pe ebay si va rog cineva care a montat sa mi zica daca merg montate in faruri OEM e46 2004 320d ca vreau neaparat si eu lupe si nu stiu daca se potrivesc :) Am pus linkul ca poate mai vrea cineva daca se potrivesc :) Sunt aparatorile sau cum le zice si mai jos si lupe

Astept sfaturi. multumesc

 

http://stores.ebay.com/Retrofit-Source-HID...30905779?_rdc=1

Edited by manie
Link to comment
Share on other sites

Dureri mai mari decat cum am acu....ca am xenon fara lupa si cred ca ii rup pe cei care vin din fata tocmai de aceea vreau lupa sa nu mi mai umplu frigiderul.Daca bate rau ori bec halogen ori jos cu ele si inapoi cele OEM ca nu ma grabesc sa le dau.Va tin la curent cu depo

Dar oare la revizie ma respinge cu alea depo cu lupa si xenon in ele?Nu am nici auto leveling nici spalatoare.Daca stie cineva sa ma lumineze si pe mine please.Multumiri

Edited by manie
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Inca un tips, lupele de passat 3bg bixenon se potrivesc la fix in farurile de e46 nFl. O singura modificare trebuie facuta, lupele la passat sint fixate cu suruburi M6 iar la e46 sint fixate cu suruburi de M4. Cu o saiba cu umar se rezolva la fix, astfel daca gasiti lupe de passat 3bg le puteti monta pe e46 nFl si veti avea bixenon pe e46 nFl.

Mai trebuiesc trase doua fire si montata o dioda si gata.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.